Parafia pw. Trójcy Przenajświętszej w Krasnymstawie

Menu:

Adres:
Ul. Okrzei 38
  • 22-300 Krasnystaw
  • tel:(82) 576-65-95
  •                                           
  •     
  •     Stronę prowadzi:
a.studio
   
    Copyright © 2011
                       Ogłoszenia duszpasterskie                       

SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
19 lutego 2017

1. Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje, które otwiera przed nami. Niech On działa w naszych sercach, a wówczas codzienność wypełni się dobrem.
 
2. W tym tygodniu, w środę (22 lutego) przypada święto Katedry św. Piotra Apostoła. Już od IV wieku wierni Rzymu obchodzili pamiątkę założenia gminy chrześcijańskiej i obrania Wiecznego Miasta przez św. Piotra Apostoła na stolicę Kościoła Chrystusowego. Symbolem władzy Piotrowej stała się potężna bazylika, wzniesiona w XVII wieku nad grobem pierwszego biskupa Rzymu, ale nie o samą budowlę przecież chodzi. Święto jest przede wszystkim okazją do wyrażenia czci św. Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali wybrani na pasterzy całego Kościoła powszechnego. Przez tyle lat wielką modlitewną miłością otaczaliśmy św. Jana Pawła II, o którym z taką dumą mówiliśmy: Piotr naszych czasów. Niech nie zabraknie wyrazów oddania i modlitwy w intencji Ojca Świętego Franciszka. Naszym obowiązkiem jest wspierać jego pasterską posługę w niesieniu Ewangelii wszystkim narodom.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
• 23 II – św. Polikarp, biskup i męczennik, uczeń św. Jana Ewangelisty, ustanowiony przez tego Apostoła biskupem Smyrny w Azji Mniejszej; zaliczany jest do grona ojców apostolskich, czyli pisarzy chrześcijańskich, którzy znali Apostołów i bezpośrednio od nich czerpali naukę pozostawioną przez Chrystusa; po 60 latach przewodzenia Kościołowi w Smyrnie poniósł śmierć męczeńską pomiędzy rokiem 155 a 169 (wspomnienie obowiązkowe).

3.  Intencje Mszalne na ten tydzień są wywieszone na tablicy ogłoszeń.

4. Prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”

5. W niedzielę (26 lutego) na Mszy św. o godz. 17.00 – pragniemy w kościele modlić się za narzeczonych  i  tych, którzy pragną się zaręczyć  lub już się zaręczyli – takie chrześcijańskie zaręczyny z Błogosławieństwem Kościoła. (będzie błogosławieństwo pierścionka zaręczynowego i słowa miłości narzeczonego i narzeczonej) Prosimy chętnych narzeczonych o zgłoszenie się do zakrystii – przekażemy więcej szczegółów tej uroczystości…

6. W dzisiaj (19 lutego) będą w naszym kościele Uroczystości upamiętniające Ofiary Krasnostawskiego Urzędu Bezpieczeństwa.  Program na tablicach ogłoszeń!

7. W najbliższy czwartek (23 lutego) o godz.18.30 spotkanie Rady Parafialnej w domu parafialnym

8. W przyszłą Niedzielę (26 lutego) o godz. 18.00 spotkanie wszystkich którzy się zgłosili i tych, którzy są chętni na pielgrzymkę do Gruzji i Armenii  w domu parafialnym.

9. Bóg zapłać Paniom: Janinie-Helenie, Maryli, za trud zbierania ofiar oraz  pomoc i wszystkim ofiarodawcom za wsparcie. Dziękujemy rodzinom z ulic: PCK 25, Okrzei 42, Okrzei 44, Okrzei 48, Mickiewicza 4,
Sobieskiego 4a.

10. Uczniowie i grono pedagogiczne Zespołu Szkół nr1 w Krasnymstawie zapraszają na koncert charytatywny „Dla Madzi”27 lutego (poniedziałek) o godz. 17.00  w Krasnostawskim Domu Kultury – wstęp 10 zł. Więcej informacji na plakacie  tablicy ogłoszeń.

11. Konferencje przedmałżeńskie rozpoczną się  3 marca (piątek) o godz. 19.00 w sali katechetycznej na plebanii.

12.  Film o Bł. Karolinie Kózkównie pt: „Zerwany kłos” w naszym kinie. Seanse w dniach : 7 - 12 marca  - godz. 14.15 i 15-16marca-godz. 14.15,  bilety: normalny  - 14 zł, ulgowy  - 12 zł

Solenizantów i jubilatów tego tygodnia pragniemy zapewnić o naszej życzliwości i modlitwie.
                                                                               
starsze