Parafia pw. Trójcy Przenajświętszej w Krasnymstawie

Menu:

Adres:
Ul. Okrzei 38
  • 22-300 Krasnystaw
  • tel:(82) 576-65-95
  •                                           
  •     
  •     Stronę prowadzi:
a.studio
   
    Copyright © 2011
Ogłoszenia duszpasterskie - archiwum 
POWRÓT
SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
19 lutego 2017

1. Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje, które otwiera przed nami. Niech On działa w naszych sercach, a wówczas codzienność wypełni się dobrem.
 
2. W tym tygodniu, w środę (22 lutego) przypada święto Katedry św. Piotra Apostoła. Już od IV wieku wierni Rzymu obchodzili pamiątkę założenia gminy chrześcijańskiej i obrania Wiecznego Miasta przez św. Piotra Apostoła na stolicę Kościoła Chrystusowego. Symbolem władzy Piotrowej stała się potężna bazylika, wzniesiona w XVII wieku nad grobem pierwszego biskupa Rzymu, ale nie o samą budowlę przecież chodzi. Święto jest przede wszystkim okazją do wyrażenia czci św. Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali wybrani na pasterzy całego Kościoła powszechnego. Przez tyle lat wielką modlitewną miłością otaczaliśmy św. Jana Pawła II, o którym z taką dumą mówiliśmy: Piotr naszych czasów. Niech nie zabraknie wyrazów oddania i modlitwy w intencji Ojca Świętego Franciszka. Naszym obowiązkiem jest wspierać jego pasterską posługę w niesieniu Ewangelii wszystkim narodom.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
• 23 II – św. Polikarp, biskup i męczennik, uczeń św. Jana Ewangelisty, ustanowiony przez tego Apostoła biskupem Smyrny w Azji Mniejszej; zaliczany jest do grona ojców apostolskich, czyli pisarzy chrześcijańskich, którzy znali Apostołów i bezpośrednio od nich czerpali naukę pozostawioną przez Chrystusa; po 60 latach przewodzenia Kościołowi w Smyrnie poniósł śmierć męczeńską pomiędzy rokiem 155 a 169 (wspomnienie obowiązkowe).

3.  Intencje Mszalne na ten tydzień są wywieszone na tablicy ogłoszeń.

4. Prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”

5. W niedzielę (26 lutego) na Mszy św. o godz. 17.00 – pragniemy w kościele modlić się za narzeczonych  i  tych, którzy pragną się zaręczyć  lub już się zaręczyli – takie chrześcijańskie zaręczyny z Błogosławieństwem Kościoła. (będzie błogosławieństwo pierścionka zaręczynowego i słowa miłości narzeczonego i narzeczonej) Prosimy chętnych narzeczonych o zgłoszenie się do zakrystii – przekażemy więcej szczegółów tej uroczystości…

6. W dzisiaj (19 lutego) będą w naszym kościele Uroczystości upamiętniające Ofiary Krasnostawskiego Urzędu Bezpieczeństwa.  Program na tablicach ogłoszeń!

7. W najbliższy czwartek (23 lutego) o godz.18.30 spotkanie Rady Parafialnej w domu parafialnym

8. W przyszłą Niedzielę (26 lutego) o godz. 18.00 spotkanie wszystkich którzy się zgłosili i tych, którzy są chętni na pielgrzymkę do Gruzji i Armenii  w domu parafialnym.

9. Bóg zapłać Paniom: Janinie-Helenie, Maryli, za trud zbierania ofiar oraz  pomoc i wszystkim ofiarodawcom za wsparcie. Dziękujemy rodzinom z ulic: PCK 25, Okrzei 42, Okrzei 44, Okrzei 48, Mickiewicza 4,
Sobieskiego 4a.

10. Uczniowie i grono pedagogiczne Zespołu Szkół nr1 w Krasnymstawie zapraszają na koncert charytatywny „Dla Madzi”27 lutego (poniedziałek) o godz. 17.00  w Krasnostawskim Domu Kultury – wstęp 10 zł. Więcej informacji na plakacie  tablicy ogłoszeń.

11. Konferencje przedmałżeńskie rozpoczną się  3 marca (piątek) o godz. 19.00 w sali katechetycznej na plebanii.

12.  Film o Bł. Karolinie Kózkównie pt: „Zerwany kłos” w naszym kinie. Seanse w dniach : 7 - 12 marca  - godz. 14.15 i 15-16marca-godz. 14.15,  bilety: normalny  - 14 zł, ulgowy  - 12 zł

Solenizantów i jubilatów tego tygodnia pragniemy zapewnić o naszej życzliwości i modlitwie.
                                                                               
SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
12 lutego 2017
1. Tylko czerpiąc obficie ze stołu słowa Bożego i eucharystycznego, zostajemy uzdrowieni i umocnieni, aby świadczyć o Chrystusie wśród tych, do których On nas posyła. Pamiętajmy, że w każdym spotkaniu drugi człowiek potrzebuje naszej miłości. Nie będziemy jej mieli, jeśli nie ugruntujemy naszej przyjaźni z Panem Bogiem.

2. W najbliższy wtorek (14 lutego) przypada święto św. Cyryla (826-869) mnicha i Metodego (815-885) biskupa. Ci urodzeni w Cesarstwie Wschodnim bracia, bardzo wykształceni, znający różne języki z hebrajskim, syryjskim i łaciną włącznie, piastujący różne godności kościelne, podjęli wiele udanych wypraw misyjnych, między innymi do kraju Chazarów na Krymie, do Bułgarii i na Morawy, gdzie wprowadzili do liturgii język słowiański pisany alfabetem greckim (głagolicę). Cyryl przetłumaczył Pismo Święte na język staro-cerkiewno-słowiański. Tym językiem nadal posługuje się kilkadziesiąt milionów braci prawosławnych i kilka milionów grekokatolików. Obaj święci są uważani za apostołów Słowian. W 1980 roku papież św. Jan Paweł II ogłosił ich współpatronami Europy, podnosząc tym samym ich wspomnienie do rangi święta.

3. Święto Cyryla i Metodego jest Dniem Modlitwy za Narody Słowiańskie. Pamiętajmy, że Kościół jest jeden, choć od wieków gromadzi rozmaite narody, tradycje i obrządki. Jako chrześcijanie, jesteśmy budowniczymi jedności, choćby poprzez codziennie kierowaną do Pana Boga prośbę o pokój na świecie, ład moralny, o zgodę między narodami i swobodę głoszenia Chrystusowej Ewangelii.

4. Tego samego dnia tradycja wspomina św. Walentego, kapłana rzymskiego, który w 269 roku poniósł śmierć męczeńską, gdyż podczas tortur nie chciał się wyrzec Chrystusa. Na Zachodzie, zwłaszcza w Anglii i Stanach Zjednoczonych, a od jakiegoś czasu także u nas, przyjęło się go czcić jako patrona zakochanych. Niech to będzie okazja do radości i wspólnej zabawy, wszak trwa jeszcze karnawał, ale także do modlitwy, podziękowania Panu Bogu za miłość, którą nas obdarzył, i za bliskich, którzy nas kochają. Pamiętajmy też o narzeczonych z naszej wspólnoty parafialnej i prośmy, aby ich wzajemna miłość się umacniała i aby z Panem Bogiem weszli na wspólną drogę życia.

5.  Intencje Mszalne na ten tydzień są wywieszone na tablicy ogłoszeń.

6. Prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”

7. W niedzielę (26 lutego) na Mszy św. o godz. 17.00 – pragniemy w kościele modlić się za narzeczonych  i  tych, którzy pragną się zaręczyć  lub już się zaręczyli – takie chrześcijańskie zaręczyny z Błogosławieństwem Kościoła. (będzie błogosławieństwo pierścionka zaręczynowego i słowa miłości narzeczonego i narzeczonej) Prosimy chętnych narzeczonych o zgłoszenie się do zakrystii – przekażemy więcej szczegółów tej uroczystości…

8. W przyszłą niedzielę (19 lutego)  będą w naszym kościele Uroczystości upamiętniające Ofiary Krasnostawskiego Urzędu Bezpieczeństwa. Program na tablicach ogłoszeń!

9.  W  czwartek  16 dzień miesiąca   obchodzimy w naszej Parafii - Dzień Papieski. Modlitwy za wstawiennictwem  i pośrednictwem św. Jana Pawła II  i  ucałowanie Jego relikwii. To także wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II.  Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00

Solenizantów, jubilatów, obchodzących różne uroczystości rodzinne i osobiste w tym tygodniu pragniemy zapewnić o naszej życzliwości i modlitwie.  Zmarłych parafian polecamy Bożemu miłosierdziu.

CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
29 stycznia 2017

1. Dzisiejsza niedziela, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Wiemy, jak straszna w skutkach jest ta choroba. Starajmy się więc pomóc, aby dotknięci nią byli leczeni w poszanowaniu ludzkiej godności. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i ofiarami.

2. W czwartek (2 lutego), będziemy obchodzili Święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu – zgodnie z żydowskim prawem – w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, aby przedstawić Je Panu Bogu i złożyć ofiarę. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00, 17.00. Tego dnia na uroczystą liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Panu Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.

3. Z inicjatywy papieża św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Panu Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; prosimy o nowe i święte powołania do pracy w winnicy Pańskiej, także z naszej wspólnoty parafialnej. Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 15.00 - 17.00  w ciszy a po Mszy św. o godz. 17.00 Adoracja wspólna – Godzina Święta  do godz. 19.00 - (w czasie Adoracji okazja do spowiedzi świętej)
  W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. W naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej od godz. 6.30  i od 16.00.
   W sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece naszą codzienność. Msza św. o godz. 9.00 – w intencji Kołek Różańcowych i Czcicieli Różańca św. połączona ze zmianą tajemniczek różańcowych

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 31 I – św. Jan Bosko (1815-1888), założyciel salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych, wielki pedagog i apostoł młodzieży (wspomnienie obowiązkowe);
• 3 II – św. Błażej, biskup i męczennik z IV wieku, jego pomocy wzywamy w chorobach gardła (wspomnienie dowolne); tego samego dnia św. Oskar (801-865), biskup, benedyktyn, misjonarz Skandynawii, patron Szwecji (wspomnienie dowolne).

5.  Intencje Mszalne na ten tydzień są wywieszone na tablicy ogłoszeń.

6.   Prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”

7.  Zapowiedzi Przedślubne.  Mamy jedną zapowiedź pierwszą (na tablicy ogłoszeń)

8.  Jutro (30 stycznia) przypada 73 rocznica męczeńskiej śmierci Bł. Ks. Zygmunta Pisarskiego – Krasnostawianina zastrzelonego przez Niemców w Gdeszynie. I jak każdego o 30 dnia miesiąca na Mszy św. o godz. 17.00 - modlitwy za wstawiennictwem Bł. Ks. Zygmunta Pisarskiego naszego rodaka. A oddając cześć Błogosławionemu w dniu 6 lutego (poniedziałek) o godz. 14.00 w Krasnostawskim Domu Kultury odbędzie się okolicznościowe spotkanie – w programie wykład – prezentacja multimedialna P. dr Leszka Janeczka. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Krasnegostawu i okolic.

9. W Poniedziałek  (6  lutego) o godz. 17.00 – Msza św. W intencji siostry Doroty – Katechetki z racji dnia imienin – zapraszamy do wspólnej  modlitwy.

10.  Bóg zapłać za ofiarę złożoną  na  witraże   Pani dr Maria:   – 500 zł

11. Odnowienie Przyrzeczeń Chrzcielnych dla dzieci klas III (przygotowujących się do I Spowiedzi i  Komunii św.) w przyszłą Niedzielę (5 lutego) na Mszy św. o godz. 10.30. Na tę Mszę św. przynosimy świece chrzcielne.

12. Dzisiaj Msza św. w intencji pielgrzymów będących (w ubiegłym roku)  w Fatimie i Santiago de Compostela o godz. 17.00 a po Mszy św. spotkanie świąteczne  w Domu Parafialnym

13. Solenizantów i jubilatów tego tygodnia pragniemy zapewnić o naszej życzliwości i modlitwie.  Zmarłych parafian polecamy Bożemu miłosierdziu.
W tym tygodniu pożegnaliśmy na drogę do wieczności:
            + śp. Jan Kister  
            + śp. Marianna Zwolak  
            + śp. Tomasz Szymański 
            + śp. Mieczysław Kaczmarek
                                                                                     

TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
22 stycznia 2017

1. W całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie na każdy dzień.

2. Chociaż Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan zakończy się w najbliższą środę 25 stycznia w święto Nawrócenia św. Pawła, nie ustawajmy w wysiłkach na rzecz jej całkowitego przywrócenia. Tak bardzo pragnie jej sam Pan Jezus, a często jej brak jest zgorszeniem dla współczesnego świata i wielu źle nastawia do Chrystusowego Kościoła. Dlatego w tej intencji ofiarujmy nasze modlitwy, trudy i cierpienia.

3. W święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła prośmy o łaskę, aby Pan również nas zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień. Jak św. Paweł, powinniśmy stać się narzędziem Bożym, a wpatrując się w jego wspaniały wzór, kroczyć wiernie po drogach wiary, co więcej – nieść ją innym, świadczyć mężnie o Chrystusie – Zbawicielu świata.

4. Jest jeszcze jedna okazja do spojrzenia poza siebie i własną wspólnotę wiary. W czwartek 26 stycznia będziemy obchodzić Dzień Islamu. Dziś słowo „islam” często budzi niepokój, a nawet wywołuje wrogość. Mimo wszystkich trudnych doświadczeń, którymi naznaczona jest nasza współczesność, prośmy tego dnia o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie z miłością i zrozumieniem, przez pamięć o naszym wspólnym ojcu wiary – Abrahamie.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 24 I – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup i doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej (wspomnienie obowiązkowe);
•  26 I – św. Tymoteusz i św. Tytus, uczniowie św. Pawła Apostoła; obaj byli biskupami i obaj ponieśli śmierć męczeńską za wiarę (wspomnienie obowiązkowe);
•   27 I – bł. Jerzy Matulewicz (1871-1927), odnowiciel zakonu marianów i biskup wileński (wspomnienie obowiązkowe);
•  28 I – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej; jego dzieła filozoficzne i teologiczne do dziś stanowią ważną inspirację dla nauczania Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).

5.  Intencje Mszalne na ten tydzień są wywieszone na tablicy ogłoszeń.

6.   Prasa katolicka:  „Niedziela”, „ Gość Niedzielny”

9. Wizyta Duszpasterska  w tym tygodniu – program Wizyty na tablicach ogłoszeń.
Przypominamy, że trwa wizyta duszpasterska, zwana kolędą. Niech odwiedziny kapłana w naszym domu staną się okazją do dania świadectwa naszej wiary, jak też do braterskiego spotkania całej rodziny ze swoim duszpasterzem. Jeżeli ze względu na czas pracy lub inne przeciwności ktoś nie może przyjąć kapłana w wyznaczonym czasie, proszę o zgłoszenie tego w zakrystii lub w kancelarii tak, aby wspólnie ustalić inny dogodny czas.

10.  Bóg zapłać za ofiary złożone  na  witraże:
Bezimienna: – 200 zł, bezimienna – 200 zł ,
                                                                                     

DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
15 stycznia 2017

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Na naszych oczach wiele rodzin przeżywa ból rozłąki z najbliższymi, którzy wyjechali w poszukiwaniu lepszej pracy i zarobków. Na naszych oczach trwa też dramat tysięcy rodzin opuszczających swoje domostwa z powodu wojen, biedy i prześladowań. Otoczmy ich dzisiaj szczególną modlitwą. Przyjmijmy też serdecznie tych, którzy wśród nas szukają lepszego życia dla siebie i najbliższych. Wykorzystajmy ten dzień, aby uczyć się rozumieć innych – oni też są ukochanymi dziećmi Bożymi, naszymi braćmi.

2. W najbliższych dniach Kościół wzywa nas, abyśmy spojrzeli jeszcze szerzej, poza siebie, nawet poza własną wspólnotę parafialną. Spróbujmy szczególnie pochylić się nad Pismem Świętym, aby tam szukać  korzeni naszej wiary i uczyć się od Abrahama, jak bez reszty zaufać Panu Bogu.

3. W dniach od 18 do 25 stycznia w całym Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. Powszechnej, gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa: abyśmy byli jedno! Nasza osobista więź z Panem Bogiem musi przekładać się na nasze relacje z bliźnimi, zwłaszcza z braćmi w tej samej wierze. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy. Niech będą one skromnym wkładem w dzieło ekumenizmu.

4.   Intencje Mszalne na ten tydzień są wywieszone na tablicy ogłoszeń.

5. Prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”  

6. Jutro 16 dzień miesiąca  obchodzimy w naszej Parafii - Dzień Papieski.
Modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II i ucałowanie Jego relikwii. To także wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka –  Świętego Jana Pawła II.

7. W przyszłą Niedzielę (22 stycznia) będziemy gościli – na Mszy św. o godz. 9.00 – Chór Krasnostawskiego Domu Kultury a na Mszy św. o godz. 12.00 – Chór „Jesienne Promyki" z Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Krasnymstawie

8. W sobotę (21 stycznia) przypada Dzień Babci, a w niedzielę (22 stycznia)– Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Tak wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 17 I – św. Antoni, opat, żyjący na przełomie III i IV wieku, słynny pustelnik, który do dziś znajduje wielu naśladowców w praktykowaniu takiej właśnie drogi doskonałości chrześcijańskiej (wspomnienie obowiązkowe);
• 19 I – św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, tak zwanych sercanek (wspomnienie obowiązkowe);
• 21 I – św. Agnieszka, dziewica i męczennica, która jako 12-letnia dziewczynka poniosła śmierć na stadionie Domicjana około 305 roku (wspomnienie obowiązkowe).

 9. Wizyta Duszpasterska  w tym tygodniu –   program Wizyty na tablicach ogłoszeń. Przypominamy, że  trwa wizyta duszpasterska, zwana kolędą. Niech odwiedziny kapłana w naszym domu staną się okazją do dania świadectwa naszej wiary, jak też do braterskiego spotkania całej rodziny ze swoim duszpasterzem. Jeżeli ze względu na czas pracy lub inne przeciwności ktoś nie może przyjąć kapłana w wyznaczonym czasie, proszę o zgłoszenie tego w zakrystii lub w kancelarii tak, aby wspólnie ustalić inny dogodny czas.

10.  Bóg zapłać za ofiary złożone  na  witraże : Bezimienna  – 100 zł ,

11. Solenizantów i jubilatów tego tygodnia pragniemy zapewnić o naszej życzliwości i modlitwie.  Zmarłych parafian polecamy Bożemu miłosierdziu.

    W tym tygodniu pożegnaliśmy na drogę do wieczności
śp. Dariusz Smyk  z ul. Okrzei 29
 śp. Janusz Fijałkowski  z ul. Ułańskiej
 śp. Wiesława Banaszkiewicz  z ul. Okrzei
                                                                                     

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO
8 stycznia 2017

1. Wspominane w dzisiejszej liturgii wydarzenie znad Jordanu, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra rozpoczyna się tak zwany okres zwykły, per annum – w ciągu roku. Jednak w polskiej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym narodzeniem. Zapamiętajmy dziś słowa samego Boga o Jezusie: „To jest Mój Syn Umiłowany, Jego słuchajcie”.

2. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni, wspólnoty z Panem Bogiem. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy też włączeni do wspólnoty Kościoła. Przyjęcie chrztu jest dla nas jednocześnie wielkim zobowiązaniem. Musimy bowiem podążać drogą coraz większego upodabniania się do Chrystusa. Mamy kochać Go coraz więcej i uczyć się od Niego, jak kochać bliźnich. Jeśli nasza komunia z Panem Bogiem będzie coraz doskonalsza, jako chrześcijanie będziemy stawać się ludźmi wyczulonymi na piękno duchowe i moralne, rozmiłowanymi w tym, co szlachetne, wartościowe, prawdziwie wielkie. W naszej codzienności nie możemy zadowolić się bylejakością i obojętnością. Zatrzymajmy się na moment przy chrzcielnicy, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego, ale także zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi – po to jesteśmy posłani do świata.

3. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Niech będzie ona okazją do wspólnej modlitwy, wzajemnego poznania się, zbliżenia i rozmowy o problemach nie tylko konkretnej rodziny, ale także o sprawach naszej parafialnej wspólnoty. Kapłan przynosi do naszego domu Boże błogosławieństwo. Skorzystajmy z tego wyjątkowego daru.

4. W przyszłą niedzielę (15 stycznia), będziemy obchodzili Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, będziemy gościć w naszej Parafii ks. Samorka misjonarza, który pracował w naszej parafii a obecnie jest proboszczem za wschodnią granicą.

5.  Intencje Mszalne na ten tydzień są wywieszone na tablicy ogłoszeń.

6. Prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”  

7.Wizyta Duszpasterska  w tym tygodniu –   program Wizyty na tablicach ogłoszeń.

8. Solenizantów i jubilatów tego tygodnia pragniemy zapewnić o naszej życzliwości i modlitwie.  Zmarłych parafian polecamy Bożemu miłosierdziu.
W tym tygodniu pożegnaliśmy na drogę do wieczności
†śp. Ryszarda Gutę  z ul. Chmielna 3
                                                                                     

ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI
1 stycznia 2017
1. W pierwszy dzień nowego roku Pańskiego 2017 Kościół celebruje liturgiczną uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Dziś stajemy obok Matki Bożej, prosząc Trójjedynego Boga o błogosławieństwo dla naszych rodzin, dla Ojczyzny i całego świata. Nie wiemy, jaki ten rok będzie ani co przyniesie. Ale z wielowiekowych doświadczeń naszego narodu wynika, że Matka Boga i nasza Matka nigdy nas nie zawiodła, zwłaszcza w trudnych chwilach. Wpatrujmy się w Nią. Ona nosiła pod swoim Sercem źródło i początek naszego życia – Jezusa Chrystusa, przez którego wszystko się stało, a bez Niego nic się nie stało i nadal się nie dzieje. Ona od początku trwała przy danym Bogu słowie, od zwiastowania, przez betlejemską noc, aż po Golgotę, wpisując się w Boże dzieło odkupienia. Prośmy Maryję, aby zbawienie ofiarowane każdemu z nas przez Jej Syna nie zostało zmarnowane.

2. W Betlejem Aniołowie głosili chwałę Pana Boga i „pokój ludziom dobrej woli”. Maryja, wydając na świat Bożego Syna, staje się Królową Pokoju. Dlatego dzisiejsza Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi, ogłoszona z inicjatywy papieża bł. Pawła VI (list z 1967 r.), jest obchodzona jako Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Świat i ludzkość ciągle potrzebują pokoju. Nie szczędźmy czasu i serca na modlitwę w tej intencji przez wstawiennictwo Maryi – Jej niczego Bóg nie odmawia.

3. Dzisiaj za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź można uzyskać odpust zupełny. Wszyscy potrzebujemy Bożej pomocy, Bożej łaski, skorzystajmy więc z tego daru Kościoła.

4. We wtorek (3 stycznia), tradycyjnie wspominamy Najświętsze Imię Jezus. U św. Łukasza czytamy: „Gdy nadszedł dzień ósmy i należało obrzezać Dziecię, nadano Mu imię Jezus, którym Je nazwał anioł, zanim się poczęło w łonie [Matki]” (Łk 2,21). Już w pierwszej połowie XVI wieku papież Klemens XII pozwolił na sprawowanie Mszy Świętej o Imieniu Jezus, a Innocenty XIII na początku XVIII wieku rozciągnął to święto na cały Kościół. Pamiętajmy o zapewnieniu samego Pana Jezusa, który powiedział: „Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: o cokolwiek byście prosili Ojca, da wam w imię moje” (J 16,23). Choć jest to dowolne liturgiczne wspomnienie, tego dnia do codziennej modlitwy dołączmy choćby kilka wezwań z Litanii do Imienia Jezus.

5. W piątek (6 stycznia), przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Przypomina nam ona, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Msze Święte  tak jak w każdą Niedzielę . Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw nakreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara.  Po literach C + M + B napiszemy cyfry roku Pańskiego 2017, co tłumaczymy również jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: Christus mansionem benedicat. Takie oznakowanie drzwi naszych domów ma rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa żądają i na nie oczekują.

6. W Uroczystość Objawienia Pańskiego rokrocznie obchodzimy Misyjny Dzień Dzieci, dlatego do puszek tego dnia będą zbierane ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny.
Zapraszamy na Orszak Trzech Króli  - początek o godz. 12.00 (dzieci przebierają się: dziewczynki na aniołki, chłopcy – za pasterzy)

7.  W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W modlitwach prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie, w piątek przepraszamy Boże Serce za brak miłości, za lekceważenie Bożych darów, zwłaszcza Eucharystii. Prosimy o miłosierdzie dla tych, którzy Pana Boga przeprosić nie chcą. Spowiedż  pierwszo piątkowa na każdej Mszy św. W sobotę prosimy Niepokalane Serce Maryi o wstawiennictwo przed Bożym tronem. Msza św. o godz. 9.00  -  w intencji Kółek Różańcowych i Czcicieli Różańca św.

8. W przyszłą Niedzielę (8 stycznia) na Mszy św. o godz. 12.00 podziękujemy modlitwą wszystkim, którzy podjęli w minionym roku Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.

9. U progu nowego roku kalendarzowego 2017 jeszcze bardziej otwórzmy się na Bożą miłość, aby mogła napełnić nasze domy, nasze rodziny i stać się w nas źródłem życia Bożego, z którego będą czerpać inni. W ten sposób stwarzamy szansę spełnienia się naszych najlepszych życzeń, aby budując dom naszej rodziny, naszej wspólnoty parafialnej i naszej Ojczyzny, promieniować Bożym szczęściem, niezależnie od tego, co posiadamy i jaką drogą Pan Bóg nas prowadzi. Niech ten kolejny, rozpoczynający się rok Pański dla nas wszystkich, dla naszych rodzin, dla naszej wspólnoty parafialnej i dla naszej Ojczyzny będzie czasem prawdziwie błogosławionym.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
•    2 I – św. Bazyli Wielki i św. Grzegorz z Nazjanzu, biskupi i doktorzy Kościoła żyjący w IV wieku (wspomnienie obowiązkowe).

Wizyta Duszpasterska w tym tygodniu – program Wizyty na tablicach ogłoszeń i na stronie internetowej.
                                                                                     

ŚW. SZCZEPANA, PIERWSZEGO MĘCZENNIKA
26 grudnia 2016
1. Dziś drugi dzień uroczystości Narodzenia Pańskiego, jak to tradycyjnie określamy. Tak naprawdę jednak to cały tydzień następujący po tej uroczystości powinniśmy przeżywać jako jedną długą uroczystość. Stąd tydzień ten nosi nazwę oktawy.

2. Dzisiejsze święto św. Szczepana, jak i te, które będziemy obchodzić w następnych dniach (27 grudnia – św. Jana Ewangelisty; 28 grudnia – św. Młodzianków; 30 grudnia – Świętej Rodziny), wpisują się w obchody oktawy uroczystości Narodzenia Pańskiego. Ukazują nam one, że nie świętujemy w tych dniach jedynie rocznicy ziemskiego narodzenia naszego Zbawiciela, lecz w wydarzeniu tym zawiera się już cała ekonomia zbawienia. Zarówno dzisiejsze święto, jak i te w następnych dniach ukazują nam wielką prawdę, że Chrystus, który narodził się w Betlejem, zaprasza nas do współpracy w dziele zbawienia, do włączenia się w Jego misję także prorocką. Otwórzmy się na ten dar i kontemplując tajemnicę Bożego Narodzenia, pytajmy Boga, jak mamy realizować w codzienności misję, do której nas wezwał.

3. Pamiętamy, że w święto św. Młodzianków tradycyjnie modlimy się w intencji poszanowania każdego poczętego życia, w intencji dzieci nienarodzonych. Jak już było zapowiedziane, tego dnia na świąteczną Eucharystię zapraszam szczególnie rodziców z małymi dziećmi, dziadków z wnukami – wszystkim dzieciom z naszej wspólnoty parafialnej zostanie udzielone specjalne błogosławieństwo.

4. W tym tygodniu, wyjątkowo w piątek 30 grudnia, w liturgii czcimy Świętą Rodzinę: Jezusa, Maryję i Józefa. Zachęcam do licznego i właśnie rodzinnego udziału w świątecznej Eucharystii o godz.: 7.00 i 17.00.  Święta Rodzina Nazaretańska dla nas i naszych rodzin jest wzorcem  i odniesieniem, jak mamy żyć w rodzinie i poprzez rodzinę. Wspólnie będziemy prosić o świętość naszych rodzin.

5. Przypominam, że wizyta duszpasterska, zwana kolędą, rozpocznie się w naszej parafii od dnia (28 grudnia) – środa . Niech odwiedziny kapłana w naszym domu staną się okazją do dania świadectwa naszej wiary, jak też do braterskiego spotkania całej rodziny ze swoim duszpasterzem. Jeżeli ze względu na czas pracy lub inne przeciwności ktoś nie może przyjąć kapłana w wyznaczonym czasie, proszę o zgłoszenie tego w zakrystii lub w kancelarii tak, aby wspólnie ustalić inny dogodny czas.

6. Jeszcze w tym tygodniu – w sobotę – zakończymy rok kalendarzowy 2016. Był on brzemienny w wydarzenia na gruncie Kościoła powszechnego, w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach. Przeżywaliśmy nadzwyczajny Rok Miłosierdzia, radowaliśmy się 1050. rocznicą chrztu Polski, gościliśmy młodą cząstkę Kościoła powszechnego podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie i wyjątkowego gościa – Ojca Świętego Franciszka. Mamy za co dziękować, ale mamy również za co przepraszać i prosić Bożą Opatrzność o opiekę na naszą niepewną przyszłość, dlatego bardzo serdecznie zapraszamy  na Eucharystię i specjalne nabożeństwo o godz. 17.00

7. Intencje Mszalne na ten tydzień są wywieszone na tablicy ogłoszeń.

8. Prasa katolicka  w zakrystii

9.  Orszak Trzech Króli   -  Piątek -   6 stycznia 2017 o godz. 12.00

10.  Program wizyty Duszpasterskiej wywieszony na tablicach ogłoszeń.  

11.   Bóg zapłać za ofiarę złożone  na Kuchnię dla Ubogich:
P. Marta – 100 euro, P. Dorota i Sławomir – 500 zł,  
Pracownicy Banku Spółdzielczego w Izbicy -  500 zł  
Bóg zapłać Piekarni Państwa Włoch z Niemienic za wszelką pomoc i wsparcie oraz Piekarni z Łopiennika za ofiarowane pieczywo na Kuchnię dla Ubogich

12. Raz jeszcze pragnę życzyć wszystkim naszym Parafianom i naszym Gościom głębokiego przeżycia tego czasu świętowania Bożego Narodzenia.
                                                                                     

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU
18 grudnia 2016

1. Coraz bliżej jest do uroczystości Narodzenia Pańskiego. W sobotę jest Wigilia, a potem kolejne świąteczne dni. Czy do ich przeżywania jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku przygotowani? Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem; przede wszystkim niech to będzie przeżycie religijne. Pamiętajmy, że Pan Bóg wkracza w naszą historię i przez to nadaje naszemu życiu Boży wymiar. Pamiętajmy, że Słowo, które stało się Ciałem, jest obecne pośród nas, zamieszkało między nami na zawsze.
 
W Wigilię (24 grudnia) Msze św. będą sprawowane: 6.30 - Roraty, o  9.00 - będzie Msza św. zbiorowa za zmarłych z naszych rodzin. Imiona i nazwiska zmarłych prosimy zgłaszać w zakrystii , kancelarii lub napisać na kartce  i podać przed Mszą św. O  północy o 24.00  - Pasterka

2. Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z soboty, 24 grudnia, na niedzielę, 25 grudnia. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu i tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, choć post ten nie jest już obowiązkowy.
 
3. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Utrwalone w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste. Niech czas Bożego narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.

4. W tym duchu przyjdźmy na Pasterkę do naszej parafialnej świątyni. Tak czynili nasi ojcowie i my chcemy być wierni tej tradycji. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana.

5. Wcześniej, w pokorze zajrzyjmy głęboko do swojego serca. Może to właściwy moment na pojednanie się z Panem Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź. Kościół przychodzi nam z pomocą jako szafarz Bożego miłosierdzia. W naszej świątyni okazja do przedświątecznej spowiedzi św. jeszcze (…).

6. Msze Święte  w Uroczystość Narodzenia Pańskiego będą sprawowane o godz: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00. Na Mszy św. o godz. 12.00 – Podziękujemy P. Bogu za wszystkich, którzy podjęli Duchową Adopcję Dziecka Poczętego

7. W poniedziałek (26 grudnia) – Święto św. Szczepana – pierwszego męczennika – Msze św. będą odprawiane tak jak w każdą niedzielę – ofiary na tacę tego dnia przeznaczone będą na KUL.

8.  Podziękowania  Pani Dyrektor, wychowawców i dzieci z Domu Dziecka (nasi sąsiedzi)

9.   Intencje Mszalne na ten tydzień są wywieszone na tablicy ogłoszeń

10.   Prasa Katolicka do nabycia w zakrystii u siostry,  w zakrystii  można też otrzymać opłatek. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec Caritasu, które też są do nabycia w zakrystii.

11. Do skrzynki „Pomoc Adwentowa” można złożyć ofiarę na dekorację żłóbka i świąteczny wystrój kościoła oraz wspomóc potrzebujących.

12. Wszystkich parafian: dzieci (z lampionami!), młodzież i dorosłych zachęcamy do licznego udziału w  Roratach, sprawowanych w naszym kościele codziennie o godz. 6.30 a od godz. 5.15 – Wspólnoty Neokatechumenalne  modlą się Jutrznią.

13. Władze naszego miasta zapraszają wszystkich mieszkańców Krasnegostawu na wspólny opłatek, który odbędzie się w dzisiaj (18 grudnia) o godz. 16.00 na Rynku Miejskim

14.   Bóg zapłać za ofiarę złożone   witraże:
P. Alina Witko – 200 zł , P.Janina Nieoczym – 100 zł, Wspólnoty Neokatechumenalne - ofiarę  300 zł  na Kuchnię dla Ubogich
                                                                                     

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU
4 grudnia 2016

1. Dziś przeżywamy drugą niedzielę Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy, zacieśniania więzi z Panem Bogiem i braćmi. Przygotowujemy się bowiem na spotkanie z Panem, który z miłości do nas przyjmuje na siebie nasze człowieczeństwo, aby je przemienić, uświęcić. Nie pozwólmy, aby religijny charakter Adwentu zagłuszyły nachalne, głośne reklamy i przedświąteczna gorączka panująca w marketach.

2. Wśród adwentowych umartwień i wyrzeczeń niech znajdzie się także miejsce na walkę z nałogami i słabościami, zwłaszcza z alkoholizmem. Może warto właśnie w tym czasie włączyć się w wielką krucjatę walki o trzeźwość naszego narodu. Ten adwentowy wysiłek pięknie wpisuje się w zadania, jakie stawia przed nami tegoroczny program duszpasterski. Tylko w pełni trzeźwym umysłem jesteśmy zdolni świadomie głosić innym zbawienie i wołać: Przyjdź, Panie Jezu!

3. Dzisiejsza niedziela przykrywa liturgiczne wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy z przełomy III i IV wieku, która jest szczególną patronką górników i hutników, choć nie tylko. Wzywana jest też jako wspomożycielka. Ponieważ z inicjatywy Episkopatu Polski dzień 4 grudnia jest Dniem Modlitw w Intencji Bezrobotnych, przez jej wstawiennictwo polecajmy Bożej Opatrzności wszystkich borykających się z trudnościami w znalezieniu odpowiedniej pracy, polecajmy cierpiące z tego powodu rodziny, zwłaszcza z naszej wspólnoty parafialnej.

4. W dzisiejszą niedzielę przypada też XVII Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z polecenia władzy duchownej specjalną zbiórką do puszek przed kościołem wspieramy Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

5. Wszystkich parafian: dzieci (z lampionami!), młodzież i dorosłych zachęcam do licznego udziału w  roratach, sprawowanych w naszym kościele codziennie o godz. 6.30

6. W najbliższy wtorek (6 grudnia) o wstawiennictwo prosimy św. Mikołaja, biskupa Miry Licyjskiej, który żył na przełomie III i IV wieku. Sławę i cześć w Kościele zyskał sobie dzięki wyjątkowej dobroci i mądrości. Tego dnia tradycyjnie obdarujemy prezentami nasze dzieci i bliskich. Niech to liturgiczne wspomnienie św. Mikołaja usposobi nas także do szerokiego otwarcia oczu i serc na dzieci, o których bliscy zapomnieli albo się ich wyparli. Oprócz wielu podarunków niech nie zabraknie także daru naszej modlitwy w ich intencji przez wstawiennictwo tego wspaniałego Świętego Biskupa.

7. W czwartek (8 grudnia) przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Kościół uczy także, że Matka Boża nie popełniła żadnego grzechu uczynkowego. Prawda ta sięga źródeł chrześcijaństwa, pochodzi z czasów apostolskich. Właściwą rangę uroczystość ta otrzymała wówczas, gdy dogmat o Niepokalanym Poczęciu Maryi ogłosił papież Pius IX w 1854 roku. Prośmy naszą Najlepszą Matkę o wstawiennictwo u Jej Syna we wszelkich potrzebach, zwłaszcza o wytrwałość w walce z grzechami. W tym dniu w naszym kościele godzinki o Niepokalanym Poczęciu o godz. 6.00, oraz Msze Święte o godz: Roraty –  6.30,  9.00, 17.00

8. Intencje Mszalne na ten tydzień są wywieszone na tablicy ogłoszeń

9. Prasa Katolicka do nabycia w zakrystii u siostry, oraz w zakrystii  są do nabycia kalendarze Maryjne na 2017 rok. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec Caritasu, które będą  do nabycia w zakrystii.

10.  Rekolekcje Adwentowe w naszej Parafii będą od 16.12 - 18.12
(tj. od Piątku do IV Niedzieli Adwentu)

11. Chorych w domach odwiedzimy w dniach: w sobotę (17 grudnia) we wtorek (20 grudnia) lub w środę (21 grudnia) według życzenia. Prosimy adresy chorych zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.   

12. Bóg zapłać za ofiary złożone na witraże: Bezimienna – 200 zł, P. Marian (szafarz) z małżonką Renatą - Kasprzakowie  – 200 zł, Kółko Różańcowe pw: „ Matki Boskiej Nieustającej Pomocy” 120 zł,  
Ofiara na Kuchnię dla Ubogich – 500 zł
Solenizantów i jubilatów tego tygodnia pragniemy zapewnić o naszej życzliwości i modlitwie przed Obrazem Matki Boskiej Pocieszenia

13. W najbliższym czasie do naszych domów Radni Parafialni i wszyscy, którzy pomagają Parafii poprzez zbierania ofiar (w naszych blokach) zaniosą pobłogosławione (dzisiaj) w kościele opłatki wigilijne.  Można się w nie zaopatrzyć także w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Ofiary z opłatków (dobrowolne według życzenia) przeznaczone będą na pokrycie kosztów budowy ogrodzenia cmentarza.  Bóg zapłać za ofiary!

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM (oprócz św. Barbary i św. Mikołaja):
• 4 XII – św. Jan Damasceński (ok. 650-750), prezbiter i doktor Kościoła, autor kanonów Kościoła Wschodniego (wspomnienie dowolne);
• 7 XII – św. Ambroży, biskup Mediolanu, żyjący w IV wieku, gorliwy duszpasterz i uczony teolog, wielki doktor Kościoła (wspomnienie obowiązkowe);
•  9 XII – św. Jan Diego (1474-1548), Indianin z plemienia Azteków, który przyjął chrzest; jakby w nagrodę za jego chrześcijańską gorliwość 9 grudnia 1531 roku na wzgórzu Tepeyac (dzisiaj w granicach miasta Meksyk) objawiła mu się Maryja w znanym i czczonym do dziś wizerunku Matki Bożej z Guadalupe (wspomnienie dowolne).
                                                                                     

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU
27 listopada 2016

1. Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Przeżyjemy go pod hasłem: „Idźcie i głoście”. Wieńczy ono program duszpasterski, jaki realizowaliśmy przez ostatnie lata od 2013 roku. W tym czasie pogłębialiśmy naszą wiarę i osobiste relacje z Panem Bogiem, również wzajemne między sobą w rodzinach i we wspólnocie Kościoła. Na nowo odkrywaliśmy wartość naszego chrztu, także jako naród, radując się 1050. rocznicą chrztu Polski, a teraz mamy stawać się autentycznymi świadkami Chrystusa i Jego Ewangelii w świecie. Jak Apostołów, tak każdego z nas Pan Jezus posyła, abyśmy świadczyli, że tylko w Panu Bogu pełnym miłości i miłosierdzia człowiek może osiągnąć prawdziwe szczęście.

2. Jednocześnie dzisiejszą niedzielą wchodzimy w liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Kolejne dni mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do świąt Narodzenia Pańskiego. Ten czas warto dobrze wykorzystać dla odkrycia w sobie apostolskiego powołania. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego niesienia dobrej nowiny o przyjściu Odkupiciela. Wpatrujmy się w Maryję podążającą do swej krewnej Elżbiety i starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Panu Bogu i ludziom.

3. Przepisy liturgiczne pozwalają, aby w dni powszednie Adwentu celebrować jedną Mszę wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tak zwaną Mszę roratną.  Do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszym kościele codziennie o godz. 6.30 zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec Caritasu, które będą  do nabycia w naszym kościele.

4. Wspólnoty Neokatechumenalne w czasie Adwentu (w dni powszednie) będą się modlić Jutrznią od godz. 5.15  

5.  Intencje Mszalne na ten tydzień są wywieszone na tablicy ogłoszeń

6. Prasa Katolicka do nabycia w zakrystii u siostry, oraz w zakrystii  są do nabycia kalendarze Maryjne na 2017 rok

7. W środę (30 listopada) – jak każdo 30 dnia miesiąca modlitwy za wstawiennictwem  Bł. Ks. Zygmunta Pisarskiego naszego rodaka

8. Prosimy osobę,  która zgubiła portfel w autobusie w czasie pielgrzymki do Łagiewnik dnia 19 listopada – po odbiór do zakrystii.

9. W przyszłą Niedzielę (4 grudnia) o godz. 17.00 – Msza św. W intencji siostry Barbary – zakrystianki z racji dnia imienin – zapraszamy do wspólnej  modlitwy.

10. W przyszłą Niedzielę (4 grudnia) – II Niedziela Adwentu będą poświęcone Opłatki na stół Wigilijny i będą roznoszone do naszych domów i mieszkań przez naszych radnych Parafialnych i przez naszych Parafian, którzy zbierają ofiary na Kościół – którzy są nam znani.

11. Rekolekcje Adwentowe  w naszej Parafii będą od  16.12  -  18.12 
(tj. od Piątku do IV Niedzieli Adwentu)

12. Chorych w domach odwiedzimy w dniach: w sobotę (17 grudnia) lub we wtorek (20 grudnia) lub w środę (21 grudnia) według życzenia. Prosimy adresy chorych zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.   

13. W rozpoczynającym się tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W Pierwszy czwartek wspominamy ustanowienie Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu ofiarujmy w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. Tym bardziej że w pierwszą sobotę, 3 grudnia, obchodzimy Dzień Misyjny. Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 15.00 - 17.00 w ciszy a po Mszy św. o godz. 17.00 Adoracja wspólna – Godzina Święta  do godz. 19.00 - (w czasie Adoracji okazja do spowiedzi świętej)
W Pierwszy Piątek okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej od godz. 6.00  i od godz. 16.00
i Komunia Święta wynagradzająca Boskiemu Sercu za wszystkie nasze grzechy i grzechy naszych bliskich.
W pierwszą sobotę  na Mszy św. o godz. 9.00 w modlitwach Matce Najświętszej polecamy siostry i braci z Kółek Różańcowych i ich rodzin  oraz wszystkich Czcicieli Różańca św. – połączona ze zmianą tajemniczek różańcowych.

14. Bóg zapłać Paniom: Janinie-Helenie, Ewie, Maryli, Urszuli, Jadwidze, Teresie, za trud zbierania ofiar oraz  pomoc i wszystkim ofiarodawcom za wsparcie. Dziękujemy rodzinom z ulic: Chmielna 5, Okrzei 27, Okrzei  42, Okrzei 44, Okrzei 48, Mickiewicza 4, PCK 10, PCK - domki  PCK 25, Sobieskiego 4a.
Bóg zapłać  za ofiarę na witraże Państwo Helena i  Marian Mazurek – 200 zł

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 30 XI – św. Andrzej Apostoł, brat św. Piotra. Tradycja mówi, że ewangelizował tereny, na których dziś dominuje prawosławie; jest też bardzo uroczyście czczony w Kościołach wschodnich (święto);
• 2 XII – bł. Rafał Chyliński (1694-1741), kapłan z Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (wspomnienie dowolne);
* 3 XII – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), kapłan, jezuita, uważany za jednego z największych misjonarzy w dziejach Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).
                                                                                     
JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA
20 listopada 2016
1. Dzisiejsza Uroczystość, ustanowiona przed ponad 90 laty encykliką papieża Piusa XI Quas primas, stanowi zwieńczenie roku liturgicznego, podczas którego przeżywamy całe misterium zbawcze. Uwielbiamy Pana Boga i dziękujemy Mu za dzieło stworzenia i odkupienia. Uwielbiamy i składamy dzięki za Jego wcielenie, śmierć i zmartwychwstanie. Przez chrzest święty uczestniczymy w tym misterium i poddajemy się królewskiej władzy Jezusa Chrystusa, który pragnie nas wszystkich zjednoczyć w swoim królestwie prawdy, pokoju i zbawienia.

2. Dzisiaj kończy się w Kościele Jubileuszowy Rok Święty Miłosierdzia. Był to szczególny czas łaski. Ufamy, że wielu z nas w tym roku wróciło w miłosierne ramiona Ojca, odnowiło swoją wiarę, uporządkowało swoje rodzinne, małżeńskie sprawy. Jest za co dziękować. Duchowo łączymy się
z Ojcem Świętym oraz osobiście i wspólnotowo dziękujemy za wszelkie łaski, jakich Pan Bóg udzielił Kościołowi i każdemu z nas.

2. W dzisiejszą Uroczystość swoje święto obchodzą członkowie Akcji Katolickiej, którzy wartości wypływające z Ewangelii pragną wcielać w życiu społecznym i zawodowym.  Zachęcamy do zaangażowania się w działalność organizacji, bowiem potrzeba w Kościele wielu wiernych świeckich gotowych promować naukę Chrystusa i świadczyć o Nim.

3. Jutro przypada wspomnienie Ofiarowania NMP. Choć odwołuje się ono do VI w. i do pamiątki poświęcenia kościoła ku czci Matki Bożej zbudowanego obok świątyni jerozolimskiej, to ma nam ukazywać wielkość i znaczenie życia ofiarowanego całkowicie Bogu. Dlatego w tym dniu modlimy się szczególnie za siostry w zakonach klauzurowych i do tej modlitwy zachęcamy wszystkich parafian.

4. We wtorek (22 listopada) przypada wspomnienie Świętej Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Msza św. tego dnia o godz. 17.00, będzie sprawowana w intencji siostry Zofii organistki i wszystkich chórzystek i chórzystów oraz ich rodzin.

5. Każdego dnia  o godz. 16.30… odmawiamy Różaniec i polecamy Bożemu miłosierdziu naszych bliskich zmarłych, których wypisaliśmy na kartach wypominkowych. Po nabożeństwie Msza Święta.  Na Ołtarzu św. Andrzeja Boboli są wyłożone czyste kartki wspominkowe na które możemy wpisać imiona, nazwiska naszych zmarłych i napisać dzień, kiedy chcemy się razem modlić.

6.  Intencje Mszalne na ten tydzień są wywieszone na tablicy ogłoszeń.

7. Prasa katolicka:  „Niedziela", „Gość Niedzielny”  

8. Kolejny rok liturgiczny dobiega końca. Za tydzień, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczniemy następny. Hasłem tego roku będą słowa z nakazu misyjnego Chrystusa: „Idźcie i głoście”. Będziemy więc wezwani do świadczenia o Panu Jezusie i przemieniania tego świata na bardziej Boży. Roraty w Adwencie każdego dnia o godz. 6.30

9. Dzisiaj (20 listopada) – po Mszy św. o godz. 17.00 – w kościele -  spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia  Sakramentu Bierzmowania.

10. Dzisiaj (20 listopada) po Mszy św. o godz. 17.00 w kościele odbędzie się koncert „cecyliankowo – miłosierdzia”  w wykonaniu zespołu „Frajda”  i Przyjaciół Frajdy. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy przez śpiewanie …

11. Bóg zapłać Paniom: Maryli, Teresie, Iwonie i P. Henrykowi za trud zbierania ofiar oraz pomoc i wszystkim ofiarodawcom za wsparcie. Dziękujemy rodzinom z ulic: Chmielna 3a, Okrzei 18, Okrzei 20, Okrzei 24, Okrzei 29, Głowackiego 4, Sobieskiego  10, PCK 21, PCK 25.

12.  Bóg zapłać za ofiary złożone  na  witraże:
Bezimienna – 200 zł,  P. Henryk (szafarz) z małżonką – 160 zł , P. Artur-  50 zł, P. Agnieszka – 100 zł,  

Solenizantów i jubilatów tego tygodnia pragniemy zapewnić o naszej życzliwości i modlitwie.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
•  22 XI – św. Cecylia, dziewica i męczennica, patronka muzyki kościelnej;
• 24 XI – święci męczennicy wietnamscy: Andrzej Dung-Lac z towarzyszami, którzy za wiarę ponieśli śmierć w XVIII w. i XIX w.
                                                                                     

TRZYDZIESTA DRUDA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
6 listopada 2016
1. Dzisiejsza liturgia Słowa przypomina prawdę o zmartwychwstaniu i życiu wiecznym, a modlitwa za zmarłych pozwala nam pogłębiać naszą wiarę w to, że spotkamy się wszyscy w królestwie Bożym, bo „Bóg nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych; wszyscy bowiem dla Niego żyją”. Dlatego tym bardziej chcemy zaprosić do udziału we wspólnej modlitwie:
•  dziś po południu, o godz. 16.30, modlitwa za zmarłych -  Różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach.  Różańcowa modlitwa za zmarłych odbywa się każdego dnia o godz. 16.30
•  Od 1 do 8 listopada, każdorazowo odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych, możemy uzyskać dla nich odpust zupełny, czyli darowanie doczesnej kary za grzechy odpuszczone już co do winy. Dla zyskania odpustu należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, wzbudzić akt wyzbycia się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu oraz pomodlić się w intencjach papieskich. Nie zaniedbujmy tej pobożnej praktyki – dzięki niej możemy pomóc tym, którzy nas poprzedzili w drodze do domu Ojca. Wypominki: Koperty z kartką wspominkową na każdy dzień miesiąca listopada  są wyłożone na bocznych Ołtarzach (na Ołtarzu św. Teresy)  od 1 - 15 listopada, a na (Ołtarzu św. Andrzeja Boboli) od 16 - 30 listopada.

2. W środę (9 listopada) będziemy obchodzić święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest katedrą biskupa Rzymu – papieża. To wspaniała okazja, aby w modlitwie powierzać osobę i posługę Ojca Świętego. Pamiętamy częste apele papieża Franciszka o modlitwę za niego. Przyjdźmy więc do kościoła na wspólną modlitwę.

3. W piątek (11 listopada), przypadnie 98. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę.  W tym dniu pragniemy szczególnie modlić się za naszych Rodaków, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny i w jej obronie. Chcemy także modlić się o to, by każdy Polak troszczył się o wspólny dom, jakim jest jego kraj. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i na Eucharystię w intencji Ojczyzny.  Msze św. o godz: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00 (tak jak w każdą Niedzielę) - podczas której będziemy zawierzać dobremu Bogu przeszłość, teraźniejszość i przyszłość Polski, a także będziemy Go prosić, aby każdy jej mieszkaniec czuł się dobrze jako obywatel i jako chrześcijanin.

4.  Intencje Mszalne na ten tydzień są wywieszone na tablicy ogłoszeń.

5. Prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” w zakrystii „Rycerz Niepokalanej”

6. Pragniemy z naszej Parafii zorganizować jednodniową Pielgrzymkę autokarową do Łagiewnik (19 listopada tj. sobota) na Ogólnopolską Uroczystość Wybrania Chrystusa na Króla Polski. Wyjazd w sobotę (19 listopada) o godz. 3.30 z placu przy Kośćiółku. Chętnych prosimy o zgłaszanie się w zakrystii  lub w kancelarii parafialnej.

7. W piątek (11 listopada) w naszym kościółku rozpoczniemy Nowennę przygotowującą do Intronizacji Chrystusa  na Króla Polski i naszych rodzin. Nowenna będzie odprawiana każdego dnia po Różańcu wypominkowym  (przed Wystawionym Najśw. Sakramentem). W piątek natomiast (18 listopada) będzie całodobowa Adoracja Najśw. Sakramentu (w piątek  od godz. 7.00 - do soboty do godz. 7.00 – do Mszy św.). Serdecznie na prywatną i wspólną modlitwę zapraszamy. W niedzielę (20 listopada) w naszej Parafii uroczyste wybranie – intronizacja Chrystusa  za Naszego Króla Rodzin i serc  (za Króla naszej Parafii)

8.  W środę (9 listopada) o godz. 11.00  - w naszym Kościółku Msza św. za zmarłych nauczycieli, wychowawców, pedagogów z naszego Powiatu Krasnostawskiego.

9. Od czwartku (10 listopada)  od godz. 17.30 - bracia i siostry z Młodszej  Wspólnoty  Neokatechumenalnej, będą odwiedzać nasze mieszkania i domy pragnąc podzielić się z nami wiarą  porozmawiać.  

10. Dzisiaj ofiary do puszek przed kościołem na Akcję „Przywracamy pamięć o żołnierzach Wyklętych”– ofiary na remont nagrobków, pomników i tablic pamiątkowych naszych żołnierzy.

11. Bóg zapłać za ofiary złożone  na  witraże: P. Maria – 100 zł  i   bezimienna -100 zł na ogrodzenie cmentarza -50 zł, na Kuchnie dla Ubogich pracownicy cmentarza – 500 zł, bezimienna – 200 zł

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy zdrowia i wielu łask Bożych.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 10 XI – św. Leon Wielki, papież i Doktor Kościoła, który bronił Rzymu przed najazdami barbarzyńskimi oraz wytrwale zwalczał błędy w wierze, zwłaszcza te dotyczące natur w Jezusie Chrystusie;
• 11 XI – św. Marcin z Tours, początkowo żołnierz, a potem biskup – dobry pasterz dla swojego ludu, który śmierci się nie lękał i przed życiem się nie wzbraniał;
•  12 XI – św. Jozafat, biskup i męczennik, który przelał krew za jedność Kościoła; gorliwie pracował dla jedności, charakteryzując przy tym się wielką łagodnością, co dało mu przydomek „duszochwat”.
                                                                                     
TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
30 października 2016
1. Na kartach Pisma Świętego, zwłaszcza Ewangelii Łukaszowej, znajdziemy wiele fragmentów, które mówią, że Bóg poszukuje człowieka, pragnie jego szczęścia, jego zbawienia. Biblia podkreśla jednocześnie, że gdy człowiek spotka Boga, zmienia się całkowicie. Zacheusz z dzisiejszej Ewangelii jest dobrym tego przykładem. Pozwólmy zatem odnaleźć się Bogu, miejmy głębokie pragnienie spotkania z Nim. Doskonałą okazją do tego jest modlitwa różańcowa.
                        
2. Dziś  o godz. 16.20 i jutro po Mszy św. o godz. 17.00 spotkamy się na nabożeństwach różańcowych. Jutro (31 pazdziernika) – zakończenie nabożeństw Różańcowych, ale prosimy niech w naszych rodzinach będzie praktykowany zwyczaj odmawiania przynajmniej jednego dziesiątka Różańca. Tak jak jest już w naszym zwyczaju – będzie Procesja Różańcowa ze Świętymi i Błogosławionymi ulicami Parafii (z Relikwiami świętych i błogosławionych) pójdziemy na cmentarz. Przynosimy ze sobą obrazki świętego lub błogosławionego, które mamy w domu oraz lampiony i świece. W tym dniu będzie wspólny Różaniec po Mszy św. o godz. 17.00  (w  drodze)
Od wtorku (1 listopada)  rozważaniu tajemnic różańcowych towarzyszyć będzie wspólna modlitwa za naszych zmarłych, których wypisaliśmy na kartach wypominkowych. Odbywać się  będzie codziennie  o godz. 16.30
Wypominki: Koperty z kartką wspominkową na każdy dzień miesiąca listopada  są wyłożone na bocznych Ołtarzach (na Ołtarzu św. Teresy)  od 1 - 15 listopada, a na (Ołtarzu św. Andrzeja Boboli) od 16- 30 listopada. Każdego dnia listopada będzie Różaniec wspominkowy o godz. 16.30. Na kartkę wpisujemy imiona, nazwiska naszych zmarłych i razem z kopertą na dzień,  kiedy chcemy się razem modlić, kładziemy na tacę, w zakrystii u siostry lub w kancelarii.

3. We wtorek 1 listopada będziemy obchodzić Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu pragniemy oddać cześć wyznawcom Chrystusa, którzy po dobrym i uczciwym życiu osiągnęli wieczne z Nim zjednoczenie w Jego królestwie. Pamiętajmy, że każdy chrześcijanin jest powołany do świętości, że niebo jest naszą prawdziwą ojczyzną. W tę uroczystość będziemy sprawować Eucharystię o godz. 7.30, 9.00, 12.00 – na Cmentarzu parafialnym, 16.30 – Różaniec Wypominkowy.  Po Mszy św. o 12.00 - wyruszy procesja żałobna po cmentarzu. Podczas niej będziemy modlić się za zmarłych kapłanów, budowniczych naszej świątyni, zmarłych parafian oraz zmarłych z naszych rodzin, a także będziemy błogosławić groby. To żałobne nabożeństwo zakończymy błogosławieństwem przy kaplicy na cmentarzu.

4. W środę 2 listopada przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W tym dniu modlimy się za tych, którzy poprzedzili nas w drodze do wieczności. Modlimy się za zmarłych, w sposób szczególny za tych, którzy przez proces oczyszczenia w czyśćcowym ogniu oczekują wiecznego zjednoczenia z Panem. Na mocy specjalnego papieskiego przywileju każdy kapłan może sprawować trzy Msze Święte pod specjalnymi warunkami, dlatego też w naszym kościele w środę będzie następujący porządek Mszy Świętych 7.30, 9.00, 12.00 – na cmentarzu, 16.30 – Różaniec Wypominkowy.

5. Na te listopadowe dni modlitwy i zadumy przygotujmy groby naszych bliskich, zatroszczmy się o porządek na cmentarzu. Śmieci, różne odpadki, zużyte znicze, stare kwiaty proszę składać tylko w wyznaczonych miejscach do odpowiednich pojemników.

6. Od 1 do 8 listopada, każdorazowo odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych, możemy uzyskać dla nich odpust zupełny, czyli darowanie doczesnej kary za grzechy odpuszczone już co do winy. Dla zyskania odpustu należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, wzbudzić akt wyzbycia się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu oraz pomodlić się w intencjach papieskich. Nie zaniedbujmy tej pobożnej praktyki – dzięki niej możemy pomóc tym, którzy nas poprzedzili w drodze do domu Ojca.

7.  Intencje Mszalne na ten tydzień są wywieszone na tablicy ogłoszeń.

8. Prasa katolicka:  „Niedziela”, „Gość Niedzielny” , 

9. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na Adorację Najśw. Sakramentu (w ciszy) od godz. 15.00 - 17.00 o 16.30 – Różaniec Wypominkowy a po Mszy św. o godz. 17.00  -  Godzina Święta  (wspólna Adoracja).
W piątek (4 listopada) zaś wynagrodzenie zniewag, jakie Serce Jezusowe doświadcza przez oziębłość ludzkich serc. Piątkowy różaniec wypominkowy   zakończymy litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa i aktem oddania rodzaju ludzkiego.
 Spowiedź  pierwszo- piątkowa  o godz. 6.30  i od godz. 16.00 

W Pierwszą  sobotę (5 listopada) o godz. 9.00 – Msza św. w intencji Kółek Różańcowych i Czcicieli Różańca św. w intencji zmarłych członków różańca św.  połączona ze zmianą tajemniczek 

10. Pragniemy z naszej Parafii zorganizować jednodniową Pielgrzymkę autokarową do Łagiewnik (19 listopada tj. sobota) na Ogólnopolską Uroczystość Wybrania Chrystusa na Króla Polski. Chętnych prosimy o zgłaszanie się w zakrystii  lub w kancelarii parafialnej.

11. Bóg zapłać Paniom: Ewie, Maryli, i P. Henrykowi za trud zbierania ofiar oraz pomoc i wszystkim ofiarodawcom za wsparcie. Dziękujemy rodzinom z ulic: Chmielna 5, Okrzei 18, Okrzei 24, Okrzei 27, Okrzei 29,  Głowackiego 4, Sobieskiego 10   
Bóg zapłać za ofiary złożone  na  witraże:
Bezimienna (od jubilatów):– 200 zł, Kółko Różańcowe pw: „Matki Bożej Pocieszenia” – 200 zł. Kółko Różańcowe pw: „Matki Bożej Gromnicznej” – 220 zł

12. Życzymy wielu Bożych łask wszystkim obchodzącym urodziny i imieniny. Zmarłych pragniemy polecać Bożemu miłosierdziu.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
4 XI – św. Karol Boromeusz, arcybiskup Mediolanu, wprowadzający gorliwie reformy Soboru Trydenckiego.
                                                                                     

TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
23 października 2016
1. W dzisiejszej Ewangelii Pan Jezus ponownie przypomina o wartości pokornej, ufnej, wytrwałej modlitwy. Gdy stanę w prawdzie przed Bogiem i przed samymi sobą, uznam swoją słabość i grzeszność, wtedy zostanę wysłuchany i Pan udzieli mi swojej łaski. Przykładem takiej modlitwy jest modlitwa różańcowa, której szczególnie poświęcony jest październik. Zapraszamy was, drodzy parafianie, do wspólnego odmawiania różańca codziennie naszym kościele parafialnym. o godz. 16.20 - dla dzieci i młodzieży (od poniedziałku do piątku)  i po Mszy św. o godz. 17.00  - dla dorosłych i chętnych (od poniedziałku do soboty) W niedziele i święta Nabożeństwa różańcowe o godz. 16.20

2. Dziś przeżywamy Światowy Dzień Misyjny, który w naszej Ojczyźnie rozpoczyna Tydzień Misyjny. Podczas różańcowych nabożeństw w tym tygodniu będziemy omadlać dzieło misyjne Kościoła. Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczymy na materialną pomoc misjom i misjonarzom. Natomiast do puszek zbierane są ofiary na Papieskie Dzieło Dziecięctwa Misyjnego!

3.  Intencje Mszalne na ten tydzień są wywieszone na tablicy ogłoszeń.

4. Prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”

5. Prosimy o porządkowanie grobów i pomoc w pracach na cmentarzu. Nie odkładajmy porządków na Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. na cmentarzu  1 listopada (wtorek)  i 2 listopada  (środa)  o godz. 12.00

6. Prosimy woluntariuszy, Radnych Parafialnych, Wspólnoty parafialne, Ruchy, Ludzi Dobrej woli o pomoc w kweście na cmentarzu. Kwesta będzie w niedzielę (30 pazdziernika), poniedziałek (31 pazdziernika), wtorek  (1 listopada)  i  środa (2 listopada). Będziemy kwestować by pomóc w wyglądzie naszego cmentarza, by spłacić zobowiązania związane z wykonaniem ogrodzenia, podcińka i wycinka drzew. Bóg zapłać  za pomoc! Spotkanie organizacyjne dla wszystkich ,pragnących wziąć udział w kweście będzie w  Piątek (28 października) o godz. 18.00 w sali katechetycznej na plebanii

7. Zbliża się listopad, miesiąc poświęcony modlitwie za naszych zmarłych.
Wypominki: Koperty z kartką wspominkową na każdy dzień miesiąca listopada  są wyłożone na bocznych Ołtarzach (na Ołtarzu św. Teresy)  od 1 - 15 listopada, a na (Ołtarzu św. Andrzeja Boboli) od 16-30 listopada. Każdego dnia listopada będzie Różaniec wspominkowy po Mszy św. o godz. 17.00, a w Niedzielę o godz. 16.30. Na kartkę wpisujemy imiona, nazwiska naszych zmarłych i razem z kopertą na dzień, kiedy chcemy się razem modlić, kładziemy na tacę, w zakrystii u siostry lub w kancelarii.

8. Pragniemy z naszej Parafii zorganizować jednodniową Pielgrzymkę autokarową do Łagiewnik (19 listopada tj. sobota) na Ogólnopolską Uroczystość Wybrania Chrystusa na Króla Polski. Chętnych prosimy o zgłaszanie się w zakrystii  lub w kancelarii parafialnej.

9. Bóg zapłać Paniom: Janinie-Helenie, Maryli, Jadwidze, Teresie za trud zbierania ofiar oraz  pomoc  i wszystkim ofiarodawcom za wsparcie. Dziękujemy rodzinom z ulic: PCK 25, PCK 10, PCK-domy prywatne, Okrzei 42,  Okrzei 44,  Okrzei 48,  Mickiewicza 4,  Sobieskiego 4a,   
Bóg zapłać za ofiary złożone  na  witraże: Bezimienne: – 100 zł  i  dwie po - 50 zł 

10. W poniedziałek (31 pazdziernika) – zakończenie nabożeństw Różańcowych, ale prosimy nich w naszych rodzinach będzie praktykowany zwyczaj odmawiania przynajmniej jednego dziesiątka Różańca. Tak jak jest już w naszym zwyczaju – będzie Procesja Różańcowa ze Świętymi i Błogosławionymi ulicami Parafii (z Relikwiami świętych i błogosławionych) pójdziemy na cmentarz. Przynosimy ze sobą obrazki świętego lub błogosławionego, które mamy w domu oraz lampiony i świece. W tym dniu będzie wspólny Różaniec po Mszy św. o godz. 17.00

11. Pozdrawiamy serdecznie solenizantów i jubilatów tygodnia, przekazując im najlepsze życzenia. Zmarłych w ostatnim czasie parafian polecamy dobroci i miłosierdziu Boga.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
•   28 X – święci Apostołowie Szymon Gorliwy i Juda Tadeusz, wymieniani w „katalogu” Apostołów jako krewni Pana Jezusa; według niektórych pisarzy wczesnochrześcijańskich mieli razem głosić Ewangelię i ponieść śmierć męczeńską.
                                                                                     
DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
9 października 2016
1. Pan Jezus oczekuje od nas wiary, bo tylko wtedy może dokonywać wielkich dzieł. Musimy zapytać samych siebie: czy dostrzegamy to Boże działanie w nas i czy jesteśmy Bogu wdzięczni za otrzymywane łaski? Można powiedzieć, że tego uczymy się przez całe życie. O Bożą pomoc
w procesie kształtowania w sobie wiary, ufności i wdzięczności pomodlimy się wieczorem w czasie nabożeństwa różańcowego, na które serdecznie zapraszamy na godz. 16.20

2. Dzisiaj, już po raz 16, obchodzimy w całym kraju Dzień Papieski. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II. Rozważania różańcowe podczas wieczornego nabożeństwa w tym dniu pragniemy osnuć wokół nauczania papieża Polaka. Chcemy również dołożyć swoją „cegiełkę” do budowy żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. Przedstawiciele naszej parafii czekają przy drzwiach kościoła ze specjalnymi skarbonkami. „Bóg zapłać” za składane ofiary.

3. Październik to miesiąc różańcowej modlitwy, o której Święty Jan Paweł II mówił, że to modlitwa, którą bardzo ukochał. My także wzbudźmy w sobie pragnienie umiłowania tej modlitwy. Niech pomoże nam w tym udział w nabożeństwach różańcowych.

4. W czwartek, w 13 dzień miesiąca, ostatni w tym roku dzień fatimski. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 a po Niej nabożeństwo i procesja z Figurą Matki Bożej Fatimskiej ulicami parafii. Pójdziemy ulicami: Okrzei (do cmentarza), przez cmentarz, Poniatowskiego, Mickiewicza, Okrzei  (do kościoła)  

5. W piątek, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. W naszych modlitwach nie zapominajmy o tych, którzy trudzą się nad przekazywaniem wiedzy i kształtowaniem postaw młodego pokolenia w naszym kraju. W ich intencji będziemy modlić się szczególnie podczas nabożeństwa różańcowego i na wieczornej Eucharystii o godz. 17.00 Serdecznie zapraszamy nauczycieli, wychowawców i katechetów z naszej wspólnoty parafialnej, nie tylko pracujących w szkołach i przedszkolach na terenie parafii, na spotkanie w salce parafialnej.

6. Zapraszamy na  Różańcowe nabożeństwa  o godz. 16.20 - dla  dzieci i młodzieży (od poniedziałku do  piątku) i po Mszy św. o godz. 17.00  - dla dorosłych i chętnych (od poniedziałku do soboty) W niedziele i święta Nabożeństwa różańcowe o godz. 16.20

7. Zaproszenie na Miejskie Obchody 1050 Rocznicy Chrztu Polski – Dzisiaj  w Rynku Miejskim – początek godz. 11.30 (więcej informacji na tablicy ogłoszeń)

8.  Poświęcenie różańców dla dzieci klas III (przygotowujących się do I Komunii św.) dzisiaj  (9 pazdziernika) na Mszy św. o godz. 10.30

9. Prośba Dyrekcji zespołu Szkół nr. 1 w Krasnymstawie, rodziców dzieci i mieszkańców w sprawie poprawy bezpieczeństwa dzieci i młodzież (przebudowa i zmiana organizacji ruchu na terenie Zespołu Szkół nr. 1)

10. Bóg zapłać za ofiary złożone na witraże: Bezimienna z ul. Głowackiego 4 - 100 zł P. Zbigniew - 50 zł, Państwo: Jan i Bernarda –200 zł, bezimienna – 200 zł, pracownicy cmentarza – 500 zł,

11.  Intencje Mszalne na ten tydzień są wywieszone na tablicy ogłoszeń.

12. Prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, nowy numer „Rycerza Niepokalanej”- w zakrystii   

13. Przypomnienie dla wszystkich, którzy wybierają się na pielgrzymkę do Fatimy, Santiago de Compostela i innych miejsc świętych w Portugalii i Hiszpanii  w dniach od 10.10 - 18.10 br. Wyjazd jutro (poniedziałek) o godz. 5.30 - z placu przy naszym Kościele   

14. Prosimy o porządkowanie grobów i pomoc w pracach na cmentarzu. Nie odkładajmy porządków na Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. na cmentarzu 1 listopada (wtorek) i 2 listopada (środa) o godz. 12.00

15. Prosimy woluntariuszy, Radnych Parafialnych, Wspólnoty parafialne, Ruchy, Ludzi Dobrej woli o pomoc w kweście na cmentarzu. Kwesta będzie w niedzielę (30 pazdziernika), poniedziałek (31 pazdziernika), wtorek  (1 listopada) i środa (2 listopada). Będziemy kwestować by pomóc w wyglądzie naszego cmentarza oraz by spłacić zobowiązania związane z wykonaniem ogrodzenia.  Bóg zapłać  za pomoc!

16. Solenizantom i jubilatom tygodnia przekazujemy najserdeczniejsze życzenia. Zmarłych ostatnio parafian polecamy dobroci i miłosierdziu Boga.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 11 X – św. Jan XXIII, „Papież Dobroci” bądź „Dobry Papież Jan”, który zwołał Sobór Watykański II; patron nuncjuszy apostolskich;
• 13 X – bł. Honorat Koźmiński, kapłan, zakonnik ze Zgromadzenia Ojców Kapucynów, założyciel zgromadzeń „bezhabitowych”, „męczennik konfesjonału”;
• 15 X – św. Teresa od Jezusa, wielka mistyczka karmelitańska, reformatorka karmelitańskiej rodziny zakonnej, ogłoszona przez bł. Pawła VI Doktorem Kościoła i nazwana przez niego „doktorem mistycznym”.
                                                                                     
DZWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
2 października 2016
1. W każdej chwili życia jesteśmy zaproszeni, by pogłębiać naszą wiarę, nasze zaufanie wobec Boga. Dlatego tak jak Apostołowie z dzisiejszej Ewangelii wołamy: „Panie, przymnóż nam wiary!”. To wołanie powtórzymy dzisiaj podczas nabożeństwa różańcowego o godz. 16.30. kiedy będziemy modlić się o silną, głęboką wiarę dla wszystkich parafian.

2. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej, o której Święty Jan Paweł II mówił, że  zajmowała ona ważne miejsce w jego życiu duchowym, towarzyszyła mu w chwilach radości i doświadczenia. Papież Franciszek podkreśla, że otwiera ona nas na Pana Boga, pomaga przezwyciężyć egoizm i wnosi pokój w serca, w rodziny, w społeczeństwo i w świat, że to modlitwa, która wspiera nas w zmaganiach ze złem. Zachęceni tymi świadectwami weźmy do rąk różaniec i módlmy się, powierzając Panu Bogu naszą codzienność oraz rozważajmy tajemnice z życia Chrystusa i Jego Matki. Zapraszamy na  Różańcowe nabożeństwa  o godz. 16.20 - dla  dzieci i młodzieży (od poniedziałku do piątku) i po Mszy św. o godz. 17.00 - dla dorosłych i chętnych (od poniedziałku do soboty)

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek (6 pazdziernika)- szczególną intencją wspólnej modlitwy różańcowej będzie prośba  o nowe i święte powołania zakonne i kapłańskie, W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na Adorację Najśw. Sakramentu (w ciszy) od godz. 15.00 - 17.00 a po Mszy św. o godz.  17.00  na nabożeństwo różańcowe i Godzinę Świętą. W piątek (7 pazdziernika)- zaś wynagrodzenie zniewag, jakie Serce Jezusowe doświadcza przez oziębłość ludzkich serc. Piątkowy różaniec dla dorosłych (po Mszy św. o godz. 17.00)   zakończymy litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa i aktem oddania rodzaju ludzkiego. Spowiedź  pierwszopiątkowa o godz. 6.30 i od godz. 16.00

4. W piątek także przypada wspomnienie NMP Różańcowej, ustanowione na pamiątkę wyproszonego przez modlitwę różańcową zwycięstwa floty chrześcijańskiej pod Lepanto w 1571 roku. Uświadamia to nam po raz kolejny wielką moc tej modlitwy, zatem nie zaniedbujmy jej. W dzień Matki Bożej Różańcowej w naszym kościele Msze Święte o zwykłej porze.

5. W przyszłą niedzielę już po raz 16. będziemy w całym kraju obchodzić Dzień Papieski. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II. Rozważania różańcowe podczas wieczornego nabożeństwa w tym dniu pragniemy osnuć wokół nauczania papieża Polaka. Chcemy również złożyć swoją „cegiełkę” w budowę żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. Młodzi przedstawiciele naszej parafii będą stać przy drzwiach kościoła ze specjalnymi skarbonkami. „Bóg zapłać” za składane ofiary.

6.  Intencje Mszalne na ten tydzień są wywieszone na tablicy ogłoszeń.

7. Prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”

8.  Zapowiedzi Przedślubne.  Mamy  dwie  zapowiedzi  drugie  (na tablicy ogłoszeń)   

9. Bóg zapłać Paniom: Urszuli, Antoninie, Maryli i P. Henrykowi za trud zbierania ofiar oraz pomoc i wszystkim ofiarodawcom za wsparcie.  Dziękujemy rodzinom z ulic: PCK 25, PCK 27, Okrzei 18, Okrzei 24, Okrzei 29, Głowackiego 4, Chmielna 3, Chmielna 5, Sobieskiego 10.   

10.  Bóg zapłać za ofiary złożone  na  witraże:
Bezimienne:  – 200 zł  i  100 zł 

11. Zaproszenie na Miejskie Obchody 1050 Rocznicy Chrztu Polski – 9 pazdziernika w Rynku Miejskim – początek godz. 11.30 (więcej informacji na tablicy ogłoszeń)

12. Poświęcenie różańców dla dzieci klas III (przygotowujących się do I Komunii św.) w przyszłą Niedzielę (9 pazdziernika) na Mszy św. o godz. 10.30

13. Prośba Dyrekcji zespołu Szkół nr. 1 w Krasnymstawie, rodziców dzieci i mieszkańców w sprawie poprawy bezpieczeństwa dzieci i młodzieży
(przebudowa i zmiana organizacji ruchu na terenie Zespołu Szkół nr. 1)

14. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia pragniemy przekazać najserdeczniejsze słowa życzeń i pozdrowień. Zmarłych parafian polecamy Bożemu miłosierdziu.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
•   4 X – św. Franciszek z Asyżu, który po burzliwej młodości nawrócił się i wyrzekłszy się wszelkich dóbr, postanowił naśladować Chrystusa w całkowitym ubóstwie; radykalizm jego życia do dziś znajduje wielu naśladowców;
• 5 X – św. Faustyna Kowalska, apostołka, sekretarka Bożego Miłosierdzia.; jej Dzienniczek jest zaliczany do najwybitniejszych dzieł mistycznych.
                                                                                     
DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
25 września 2016
1. Dobiega końca wrzesień. Powróciliśmy już do obowiązków związanych z nowym rokiem szkolnym, do codziennych spraw po czasie wakacji i urlopów. Pragniemy wszystkich zaprosić do aktywnego włączenia się w życie naszej parafialnej wspólnoty. Działa w niej szereg grup modlitewnych i apostolskich, które zaprezentowały się w parafialnej gazetce, na stronie internetowej oraz w gablotach przy wyjściu ze świątyni. Zaangażujmy się w ich działalność.  

2. Zapraszamy dziś na Nieszpory o godz. 16.30, a w środę przed Mszą Świętą wieczorną na nabożeństwo Nowenny do Matki Bożej Pocieszenia.

3. W czwartek (29 września) przypada święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Pamiętamy z lekcji religii, że poza światem widzialnym istnieje świat rzeczy niewidzialnych, świat duchowy. Pan Bóg stworzył Aniołów i powierzył im misję bycia Jego posłańcami i jednocześnie naszymi towarzyszami w ziemskiej pielgrzymce. Aniołów, których będziemy wspominać w liturgii w najbliższy czwartek, nazywamy Archaniołami. Jak naucza w jednej z homilii Święty Grzegorz Wielki, są oni Bożymi zwiastunami w sprawach większej wagi. Zapraszamy zatem do wspólnej modlitwy.

4. Najbliższa sobota (1 pażdziernika) będzie pierwszą sobotą października – miesiąca różańcowej modlitwy. W tym miesiącu będziemy spotykać się  na nabożeństwach różańcowych.  Nabożeństwa różańcowe przez cały miesiąc: z udziałem dzieci o godz. 16.20, a dla dorosłych i  chętnych po Mszy św. o godz. 17.00. W soboty i niedziele nabożeństwa Różańcowe wspólnie - wszyscy razem w soboty po Mszy św. o godz. 17.00 a w niedzielę o godz. 16.20…   

5. W piątek (30 września) – Po Mszy św. o godz. 17.00 - modlitwy za wstawiennictwem Bł. Zygmunta Pisarskiego – kapłana (możemy na kartkach pisać nasze prośby i podziękowania za orędownictwem Błogosławionego)

6. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej dla młodzieży o godz. 17.00 będziemy prosić o dary Ducha Świętego dla studentów i profesorów z racji rozpoczynającego się nowego roku akademickiego.

7. Spotkanie młodzieży, która pragnie w tym roku szkolnym  przystąpić do Sakramentu Bierzmowania i ich rodziców, będzie dzisiaj  (25 września) po Mszy św. o godz. 17.00 – (w kościele)  

8.  Intencje Mszalne na ten tydzień są wywieszone na tablicy ogłoszeń.

9. Prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”  

10. Bóg zapłać Paniom: Ewie, Iwonie  za trud zbierania ofiar oraz  pomoc i wszystkim ofiarodawcom za wsparcie. Dziękujemy rodzinom z ulic:  PCK 21, Okrzei 27, Chmielna 3a,    

11. Serdecznie pozdrawiamy solenizantów i jubilatów tygodnia, przekazując słowa najlepszych życzeń. Dla ostatnio zmarłych parafian pragniemy prosić o szczęście wieczne.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 27 IX – św. Wincenty à Paulo, prezbiter, który założył zgromadzenia księży misjonarzy i sióstr miłosierdzia, przyczyniając się tym samym do lepszej formacji duchowieństwa i opieki nad ubogimi;
•  28 IX – św. Wacław, męczennik i główny patron Czech, jako czeski król przykładem własnego życia utwierdzał wiarę chrześcijańską w swoim kraju; został zamordowany na polecenie swojego młodszego brata Bolesława;
• 29 IX – święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał; ich imiona oznaczają odpowiednio: Michał − „któż jak Bóg”, Gabriel − „moc Boża”, Rafał − „Bóg uzdrawia”;
• 30 IX – św. Hieronim, prezbiter i Doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy rozpropagowanie znajomości Pisma Świętego w Kościele przez jego łacińskie tłumaczenie zwane Wulgatą;
• 1 X − św. Teresa od Dzieciątka Jezus, francuska karmelitanka odznaczająca się pokorą, prostotą ewangeliczną i wielką ufnością Bogu, patronka misji.
                                                                                     

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
18 września 2016

1. „Nie możecie służyć Bogu i mamonie” – przestrzega nas dzisiaj Pan Jezus. Ta Chrystusowa przestroga każe nam zadać pytanie o nasz system wartości, o priorytety w naszym życiu.

2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy w naszej Ojczyźnie Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ogarniamy modlitwą dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w różnego rodzaju mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości.
 Ofiary do puszek na pomoc mediom katolickim

3. Rozpoczynamy także dzisiaj kwartalne dni modlitwy za dzieci, młodzież i wychowawców oraz VI Tydzień Wychowania. Pamiętając, że dzieci i młodzież to przyszłość Kościoła i narodu i że wszyscy jesteśmy zobowiązani do troski o młode pokolenie. W tym tygodniu, przed wieczorną Eucharystią, zapraszamy do wspólnej modlitwy za dzieci  i młodzież, za ich rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców. W środę ta intencja będzie towarzyszyć nam w czasie nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. Intencje Mszalne na ten tydzień są wywieszone na tablicy ogłoszeń.

5. Prasa katolicka:  „Niedziela”, „Gość Niedzielny”  

6. Zapowiedzi Przedślubne.  Mamy jedną pierwszą i dwie  zapowiedzi  drugie  (na tablicy ogłoszeń)   

7. Przypominamy!
Pierwsza Komunia św. w naszej Parafii będzie
28 maja 2017 r. o godz. 9.30

Dzisiaj spotkanie rodziców dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii św. będzie   po Mszy św. o godz. 10.30  w sali katechetycznej na plebanii.

8. Spotkanie wszystkich, którzy wybierają się na pielgrzymkę do Fatimy, Santiago de Compostela w dniach od  10.10 - 18.10  br.  Zapraszamy na spotkanie organizacyjne dzisiaj po Mszy św. o godz. 17.00 (ok. godz. 18.00)  w sali katechetycznej na plebanii.

9. Spotkanie młodzieży, która pragnie w tym roku szkolnym przystąpić do Sakramentu Bierzmowania i ich rodziców, będzie w przyszłą  niedzielę  
(25 września) po Mszy św. o godz. 17.00 – (w kościele)  

10. Bóg zapłać za ofiary złożone  na pokrycie kosztów witraży:
Bezimienna  – 100 zł, P. Jerzy –100 zł, P. Henryk -100 zł, P. Janina–100 zł

11. Bóg zapłać Paniom: Janinie-Helenie, Jadwidze, Maryli, Teresie za trud zbierania ofiar oraz  pomoc i wszystkim ofiarodawcom za wsparcie.  Dziękujemy rodzinom z ulic: PCK 10 , PCK – domy prywatne, PCK 25, Okrzei 42, Okrzei 44, Okrzei 48, Mickiewicza 4, Sobieskiego 4a
Bóg za ofiarę  bezimienną- (goście z zagranicy) –100 euro na Kuchnię dla Ubogich

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
•  18 X – św. Stanisław Kostka, jezuicki nowicjusz odznaczający się wielką pobożnością
i pragnieniem całkowitego poświęcenia się Bogu, które realizował nawet wbrew woli rodziców; patron nowicjuszy, dzieci i młodzieży oraz naszej Ojczyzny;
•  20 X – święci męczennicy z Korei; pierwszy koreański kapłan Andrzej Kim Taegon, wybitny apostoł świecki Paweł Chong Hasang oraz ich towarzysze;
•  21 X – św. Mateusz, Apostoł, powołany przez Chrystusa poborca cła i podatków dla rzymskiego okupanta, autor Ewangelii, która wskazuje ścisły związek między Starym
i Nowym Testamentem;
• 23 X – św. Ojciec Pio, jeden z najbardziej popularnych i znanych świętych minionego stulecia; z jego kapłańskiej posługi, zwłaszcza z sakramentu pojednania i duchowego kierownictwa, korzystało wielu pielgrzymujących do San Giovanni Rotondo, gdzie wypełniał swoje zakonne i kapłańskie obowiązki.

12. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia zdrowia i wielu Bożych łask. O dar miłosierdzia i życia wiecznego pomódlmy się dla naszych ostatnio zmarłych parafian.
                                                                                     
DWUDZIESTA CZWARTA  NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
11 września 2016
1. Dzisiejsza liturgia Słowa przypomniała nam prawdę o nieskończonym miłosierdziu Boga. Pan Bóg przebacza nasze grzechy, kiedy widzi szczery żal i chęć poprawy i cieszy się z naszego nawrócenia. Pielęgnujmy w sobie pragnienie nieustannego przemieniania naszego życia i korzystajmy jak najczęściej z sakramentu pokuty i pojednania, w którym doświadczamy Bożego miłosierdzia. Codziennie przed i podczas Mszy Świętej kapłani służą posługą w konfesjonale.

2. Dzisiaj mija 15 lat od tragicznych zamachów terrorystycznych w Nowym Jorku. Niedzielne nieszpory poświęcimy modlitwie w intencji ofiar terroru i reżimów totalitarnych oraz w intencji pokoju i wzajemnego zrozumienia i poszanowania na całym świecie.

3. Przyszła niedziela będzie naznaczona wieloma intencjami modlitewnymi. Będzie to trzecia niedziela września, która w naszej Ojczyźnie jest Dniem Środków Społecznego Przekazu. Towarzyszyć nam będzie modlitwa w intencji dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości. Rozpoczniemy też kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców oraz szósty już Tydzień Wychowania. Te dni będą okazją do szczególnej modlitwy za młode pokolenie Polaków, ich rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców. Pamiętajmy, że dzieci i młodzież to przyszłość Kościoła i narodu i wszyscy jesteśmy zobowiązani do troski o nie.

4. We wtorek (13 września) kolejny dzień Fatimski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na godz. 17.00.   Po  Mszy św. nabożeństwo fatimskie (modlitwy wstawiennicze, cząstka Różańca św. i procesja dookoła kościoła) 

5. W środę (14 września) przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego upamiętniające odnalezienie relikwii krzyża, na którym umarł i dokonał zbawienia świata nasz Pan Jezus Chrystus. W czasach, kiedy symbole naszej wiary są znieważane, miejmy odwagę przyznać się, że jesteśmy chrześcijanami przez pobożne czynienie tego znaku, gdy przechodzimy obok kościoła czy przez okazywanie szacunku przydrożnym kapliczkom i krzyżom. Zapraszamy w tym dniu na Msze Święte, które odprawimy o godz.: 7.00, 9.00, 17.00

6. W czwartek (15 września) Kościół w kalendarzu liturgicznym wspomina Matkę Bożą Bolesną. Msze Święte o zwykłej porze o (7.00  i  17.00) -  do udziału w których serdecznie zachęcamy.

7. W piątek (16 września) – Po Mszy św. o godz. 17.00 - modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II (możemy pisać nasze prośby i podziękowania za orędownictwem św. Jana Pawła II  - kartki na intencje wyłożone są na stoliku z  gazetami)


8. Przyszła sobota (17 września)  to wspomnienie 77 rocznicy sowieckiej agresji na Polskę. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o pomordowanych na Wschodzie, o ofiarach Golgoty Wschodu.  Prośmy, by trudne i nierozwiązane dotąd kwestie wspólnych dziejów polsko-rosyjskich mogły doczekać się sprawiedliwego i zgodnego z historyczną prawdą rozstrzygnięcia.

9.  Intencje Mszalne na ten tydzień są wywieszone na tablicy ogłoszeń.

10. Prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” w zakrystii nowy numer „Rycerza Niepokalanej”

11. Zapowiedzi Przedślubne.  Mamy jedną pierwszą i dwie  zapowiedzi  drugie  (na tablicy ogłoszeń)  

12.  Przypominamy!
 Pierwsza Komunia św. w naszej Parafii: 28 maja 2017 r o godz. 9.30
Spotkanie rodziców dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii św. będzie w przyszłą niedzielę (18 września) po Mszy św. o godz. 10.30  w sali katechetycznej na plebanii.

13. Spotkanie wszystkich, którzy wybierają się na pielgrzymkę do Fatimy, Santiago de Compostela  w dniach od 10.10 - 18.10 br.  Zapraszamy na spotkanie organizacyjne w przyszłą  niedzielę (18 września) po Mszy św. o godz. 17.00 (ok. godz. 18.00) w sali katechetycznej na plebanii.

14. Spotkanie młodzieży, która pragnie w tym roku szkolnym  przystąpić do Sakramentu Bierzmowania i ich rodziców, będzie w niedzielę (25 września) po Mszy św. o godz. 17.00 – (w kościele) 

15. Chłopców , którzy chcieliby zostać ministrantami i służyć przy Ołtarzu-  zapraszamy na spotkanie w sobotę (17 września) o godz. 11.00

16.  Bóg zapłać za ofiary złożone  na pokrycie kosztów witraży:
Bezimienna z ul. Okrzei 29 – 200 zł,  P. Leokadia  Chodorowska – 200 zł, P. Stanisława Kapeluszna – 200 zł, bezimienna z ul. Mickiewicza 4 – 100 zł, bezimienna z ul. Krakowskie Przedmieście – 100 zł, bezimienna z ul. PCK 25 

17. Przekazujemy najlepsze życzenia obchodzącym w tym tygodniu imieniny i urodziny. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 13 IX – św. Jan Chryzostom, gorliwy pasterz i wspaniały kaznodzieja; barwne językowo kazania przyniosły mu popularność; nadano mu przydomek „Złotousty”;
• 16 IX – święci męczennicy: papież Korneliusz i biskup Cyprian, nieugięci obrońcy chrześcijańskiej wiary; złożyli swoje życie w ofierze podczas cesarskich prześladowań
w połowie III w.
                                                                                     

DWUDZISTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
4 września 2016
1. Pan Jezus stawia nam – swoim uczniom − wysokie wymagania. Ma być w naszym życiu na pierwszym miejscu. Od Niego winno brać początek każde działanie i w Nim znajdować swoje dopełnienie. Jako komentarz do słów dzisiejszej Ewangelii niech posłużą słowa Świętego Augustyna: „Jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu w twoim życiu, to wszystko jest na właściwym miejscu, ale jeśli Bóg nie jest na pierwszym miejscu w twoim systemie wartości, to w twoim życiu jest bałagan”.

2. Niech zaskakujące słowa Chrystusa z dzisiejszej Ewangelii pomogą nam już na początku kolejnego roku pracy i nauki poukładać właściwie wszystkie sprawy. Będziemy się o to modlić w czasie dzisiejszych Niedzielnych nieszporów, na które serdecznie zapraszamy na godz. 16.30 oraz we wszystkie niedziele września zapraszamy na śpiewanie Nieszporów o godz. 16.30 

3. Zatroszczmy się o dobre wychowanie młodego pokolenia. Postarajmy się znaleźć czas dla naszych dzieci – żywo interesujmy się ich postępami w szkole, zadbajmy o ich udział w lekcjach religii. Przypominamy ponadto, że przygotowanie do sakramentów świętych – do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej oraz do Bierzmowania odbywa się przy parafii. Nasza wspólnota parafialna dla dzieci i młodzieży ma wiele propozycji: liturgiczna służba ołtarza (ministranci i lektorzy) czy schole dziecięca i młodzieżowa, które po wakacyjnej przerwie wznowią swoją działalność. Zachęcamy do wstąpienia w szeregi tych grup.

4. W środę  zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Pocieszenia.

5. W  czwartek (8 września)  przypada święto Narodzenia NMP, w polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Siewnej. Zapraszamy na Msze Święte o godz: 7.00, 9.00, 17.00 na zakończenie których pobłogosławimy ziarno do jesiennych zasiewów.

6.  Intencje Mszalne na ten tydzień są wywieszone na tablicy ogłoszeń.

7. Prasa katolicka:  „Niedziela”, „Gość Niedzielny” 

8. Zapowiedzi Przedślubne. Mamy jedną pierwszą i dwie  zapowiedzi  drugie  (na tablicy ogłoszeń)  

9. Przypominamy!
Pierwsza Komunia św. w naszej Parafii będzie
28  maja 2017 r. o  godz. 9.30
Spotkanie rodziców dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii św. będzie w niedzielę (18 września) po Mszy św. o godz. 10.30 w sali katechetycznej na plebanii.

10. Spotkanie wszystkich, którzy wybierają się na pielgrzymkę do Fatimy, Santiago de Compostela w dniach od 10.10 - 18.10  br.  Zapraszamy na spotkanie organizacyjne w niedzielę 18 września) po Mszy św. o godz. 17.00 (ok. godz. 18.00) w sali katechetycznej na plebanii.

11. W piątek (9 września) na godz. 18.00 - zapraszamy do sali katechetycznej na plebanii na prelekcję, spotkanie na temat „św. Jan Paweł II i sportowcy” w nawiązaniu do zakończonej olimpiady w Rio i rozpoczynającej się paraolimpiady czyli olimpiady osób niepełnosprawnych.

12. W przyszłą Niedzielę (11 września) na Mszy św. o godz. 9.00 – będziemy gościć Klub Seniorów i Emerytów z Piask oraz kapelę Łopienniczaki

13. Przy wejściu do Kościoła można i prosimy o złożenie poparcia apelu do Polskich Parlamentarzystów o prawo do życia dla każdego poczętego dziecka i ochronę macierzyństwa. Podajemy imię, nazwisko i adres (bez peselu czy dowodu osobistego)

14. Uroczystości Odpustowe w Sanktuarium Matki Bożej Chełmskiej: w środę (7 września) i czwartek (8 września) – Suma Pontyfikalna o godz. 11.30

15. Bóg zapłać za ofiary na Kuchnię dla Ubogich. Pracownicy cmentarza – 500 zł, bezimienna – 200 zł,  P. Stanisława – 100 zł

16. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej życzliwości i modlitwie. W szczególny sposób pragniemy ogarnąć modlitwą ostatnio zmarłych parafian i ich bliskich.
                                                                                     
DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
28 sierpnia 2016

1. To już ostatnia wakacyjna niedziela. Cieszmy się z ostatnich wolnych dni, ze sprzyjającej pogody. Wykorzystajmy je, aby nabrać sił do codziennych obowiązków w nowym roku szkolnym i katechetycznym.

2. Jutro (29 sierpnia) - przypada wspomnienie męczeństwa Świętego Jana Chrzciciela. To poza Maryją, jedyny Święty którego w liturgii Kościoła czcimy zarówno w dzień ziemskich, jak i niebiańskich narodzin.  Zapraszamy na Msze Święte o godz. 7.00  i 17.00

3.  We  wtorek (30 sierpnia) po Mszy św. Nowenna za wstawiennictwem Bł. Ks. Zygmunta Pisarskiego (każdego 30 dnia miesiąca) a w środę  zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 17.00 

4. W czwartek (1 września), dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny. Zatroszczmy się, by rozpoczęły go w imię Boże. Zapraszamy najmłodszych parafian, ich rodziców, nauczycieli i katechetów na Eucharystię o godz. 17.00, podczas której będziemy modlić się o światło i dary Ducha Świętego w nowym roku. To także pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy na Adorację Najśw. Sakramentu (w ciszy) od godz. 15.00 - 17.00 a po Mszy św. o godz. 17.00 na nabożeństwo eucharystyczne Godzinę Świętą – będziemy razem modlić się  o nowe i święte powołania,  będziemy prosić za wszystkich, którzy rozpoczęli rok szkolny oraz w intencji pokoju na świecie i tych, którzy oddali życie za Ojczyznę z racji przypadającej 77 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Wzbudźmy pragnienie rozpoczęcia nowego roku szkolnego i katechetycznego pojednani z Bogiem i braćmi. Okazją do tego niech stanie się spowiedź w pierwszy czwartek  miesiąca na adoracji i w pierwszy piątek miesiąca rano od godz. 6.30 i po południu od godz. 16.00

5. W pierwszy piątek (2 września) i pierwszą sobotę (3 września)  przed południem odwiedzimy chorych z Komunią świętą.

6.  W pierwszą sobotę  (3 września) o godz. 9.00 – Msza św. w intencji Kółek Różańcowych i Czcicieli Różańca św. połączona ze zmianą tajemniczek

7. Intencje Mszalne na ten tydzień są wywieszone na tablicy ogłoszeń.

8. Prasa katolicka:  „Niedziela”, „Gość Niedzielny” 

9 . Zapowiedzi Przedślubne. Mamy dwie zapowiedzi  pierwsze (na tablicy ogłoszeń)  

10. Przypominamy: Że od przyszłej niedzieli (4 września) wracamy do odprawiania  Mszy św. o godz. 10.30 – z udziałem dzieci. Msze św. od przyszłej Niedzieli (4 września) będą odprawiane w  godz: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00 Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla  dzieci , które rozpoczynają naukę w Szkole na Mszy św. o godz. 10.30

11.  Od przyszłej Niedzieli (4 września) oraz we wszystkie niedziele września zapraszamy na śpiewanie Nieszporów o godz. 16.30

12. Przypominamy! Pierwsza Komunia św. w naszej Parafii będzie 28  maja 2017r o  godz. 9.30

13.  Bóg zapłać Paniom: Janinie-Helenie, Ewie, Maryli, Iwonie i Panu Henrykowi za trud zbierania ofiar oraz  pomoc i wszystkim ofiarodawcom za wsparcie. Dziękujemy rodzinom  z ulic: PCK 21, PCK 25, Okrzei 18, Okrzei 24, Okrzei 27, Okrzei 29, Okrzei 42, Okrzei 44, Okrzei 48,
Chmielna 3a, Chmielna 5, Sobieskiego 4a, Sobieskiego 10, Głowackiego 4,  Mickiewicza 4. Bóg zapłać Wspólnotom Neokatechumenalnym za ofiarę – 300 zł na Kuchnię dla Ubogich

14. Przekazujemy wszystkim obchodzącym imieniny i urodziny najserdeczniejsze życzenia. Zmarłych pragniemy polecać Bożemu miłosierdziu.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 28 VIII – św. Augustyn, Doktor i Ojciec Kościoła, początkowo prowadził rozpustne życie, ale nawrócił się pod wpływem wytrwałej modlitwy swej matki, św. Moniki;
• 29 VIII – św. Jan Chrzciciel; ten, który wskazał Mesjasza, Baranka Bożego i który poprzedził Go również w męczeństwie;
• 1 IX – bł. Bronisława, gorliwa norbertanka spokrewniona ze św. Jackiem i bł. Czesławem;
• 3 IX – św. Grzegorz Wielki, papież i Doktor Kościoła, o którym św. Izydor napisał: „Biskup rzymskiej stolicy, pełen bojaźni Bożej i najwyższej pokory, jaśniejący wielkim światłem Ducha Świętego”.
                                                                                     
DWUDZIESTA PIERWSZA  NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
21 sierpnia 2016

1. Pan Bóg wszystkich nas powołuje do wspólnoty ze sobą, powołuje do zbawienia. Ten dar, który jest ofiarowany każdej i każdemu z nas, staje się jednocześnie zadaniem, misją do wypełnienia. Trzeba nam wciąż „wchodzić przez ciasne drzwi”, nieustannie podejmować trud życia zgodnego z Chrystusową Ewangelią. Wytrwale módlmy się o łaskę wierności i o potrzebne siły.

2. Zapraszamy w środę na  Nowennę do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 17.00.

3. Zachęcamy do udziału we Mszach Świętych w tygodniu. Znajdźmy czasu, by przyjść na Eucharystię i karmić się Bożym słowem i Ciałem Pańskim. W tym tygodniu towarzyszy nam szczególne wstawiennictwo Maryi, naszej Matki i Królowej. Jutro, w poniedziałek (22 sierpnia) przypada wspomnienie NMP Królowej, a w piątek, (26 sierpnia) Uroczystość NMP Częstochowskiej. W piątek, z racji uroczystości, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. tego dnia  o godz: 7.00 , 9.00 , 12.00 , 17.00 (ślubna). Na Mszy św. o godz. 9.00 – poświęcimy tablicę upamiętniającą - 60 rocznicę Ślubów Jasnogórskich  ks. Kard Prymasa Polski Stefana Wyszyńskiego (wszyscy teks ślubowania odczytamy) W środę (24 sierpnia) obchodzimy, święto Świętego Bartłomieja Apostoła.

4. We wtorek (23 sierpnia) w kolejną rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy ustanowiony przez Parlament Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. To dobra okazja, aby modlić się o pokój na świecie oraz za tych, którzy ucierpieli wskutek nazistowskiej i komunistycznej ideologii oraz by ludzkość została zachowana od podobnych zagrożeń.

5. Choć większość czasu wakacji już poza nami, to wszystkim, którzy korzystają z wypoczynku, pragniemy życzyć, by był on piękny i bezpieczny. Kontynuujemy naszą akcję organizowania wakacyjnych atrakcji dla tych, którzy pozostali w domach. W tym tygodniu … (tu można wpisać co organizujemy – kino, muzeum, basen, ognisko, itp. oraz wszystkie szczegóły).

6.  Dzisiaj do puszek  zbieramy  ofiary na Caritas – „Tornister pełen uśmiechu” – pomoc w zakupie przyborów szkolnych dla dzieci z ubogich rodzin.  Bóg zapłać !

7. Intencje Mszalne na ten tydzień są wywieszone na tablicy ogłoszeń.

8. Prasa katolicka:  „Niedziela”, „Gość Niedzielny”  

9 . Zapowiedzi Przedślubne.  Mamy  dwie  zapowiedzi  drugie (na tablicy ogłoszeń)   

10.  Przypominamy: W miesiącach lipcu i sierpniu - w niedziele nie ma Mszy św. o godz. 10.30 – z udziałem dzieci. Natomiast  na czas wakacyjny jest Msza św. niedzielna  - o godz. 20.00   

11. Pozdrawiamy serdecznie solenizantów i jubilatów tygodnia. Zmarłym w ostatnim czasie parafianom pragniemy wypraszać życie wieczne.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 24 VIII – św. Bartłomiej, Apostoł, Natanael z Kany Galilejskiej, który według tradycji głosił Dobrą Nowinę w Indiach i tam poniósł śmierć męczeńską obdarty ze skóry;
•  27 VIII – św. Monika, matka św. Augustyna, jej łzy, a nade wszystko gorliwa i wytrwała modlitwa oraz święte życie doprowadziły do nawrócenia męża i syna.
                                                                                     
OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
31 lipca 2016

1. Dobiega końca piękny festiwal wiary i młodości, jaki przez ostatnie 10 dni przeżywaliśmy w naszej Ojczyźnie podczas XXXI Światowych Dni Młodzieży i wizyty Ojca Świętego. Dziś przypada kulminacyjny moment dni młodzieży – tzw. Msza posłania pod przewodnictwem papieża.

2. Jutro będziemy przeżywać kolejną rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Niech wspomnienie tego patriotycznego zrywu przypomina nam nieustannie o potrzebie modlitwy za naszą umiłowaną Ojczyznę, za tych, którzy za jej wolność oddali życie, oraz za tych, którym powierzono odpowiedzialne stanowiska.

3. Również jutro rozpoczyna się sierpień, miesiąc wielu ważnych wydarzeń w historii naszej Ojczyzny, miesiąc pieszych pielgrzymek do tronu Jasnogórskiej Madonny oraz miesiąc wytężonej pracy przy żniwach. Wesprzyjmy modlitwą nasz kraj, wszystkich podejmujących trudy pielgrzymki i pracy na polu. Niech będzie to również dar całkowitej lub czasowej abstynencji od wszelkich używek, zwłaszcza od alkoholu. To dobra okazja, by ćwiczyć wolę i ducha.

4. Święty Franciszek z Asyżu żywił wyjątkową miłość do Maryi. Opieką otoczył kaplicę pw. „Matki Bożej Anielskiej”, zwanej Porcjunkulą, której rocznica poświęcenia przypada 2 sierpnia. W tej kaplicy Święty Franciszek otrzymał słynny odpust, który papieże zatwierdzili i którym objęli cały Kościół właśnie na dzień rocznicy jej poświęcenia. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie kościoła parafialnego i odmówienie w nim Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo i Wierzę w Boga oraz wypełnienie zwykłych warunków odpustu, czyli stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust można zyskać do północy 2 sierpnia i ofiarować za siebie lub za kogoś ze zmarłych. Korzystajmy z tej łaski darowania kar doczesnych za grzechy już odpuszczone nam w sakramencie pojednania.

5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
W czwartek (4 sierpnia) - w liturgii Kościoła będziemy wspominać Świętego proboszcza z Ars. Od godz: 15.00 - 17.00 – Adoracja w ciszy, a po Mszy św. o godz. 17.00 – Adoracja wspólna – Godzina Święta. Naszą modlitwę ofiarujemy za powołanych do służby Bożej oraz o nowe i święte powołania.
W pierwszy piątek (5 sierpnia) przed południem odwiedzimy starszych i chorych parafian z Komunią świętą. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.  Rano od  godz: 6.30  a po południu od  16.00 
W pierwszą sobotę (6 sierpnia) miesiąca będziemy obchodzić Święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy w tym dniu na Msze Święte o godz. 7.00,  9.00 (w intencji Kółek Różańcowych – połączone ze zmianą tajemniczek), 12.00, 17.00.    
Warto uświadomić sobie, że każda Eucharystia jest naszym wejściem na górę Przemienienia i kontemplacją Chrystusowego oblicza.  

5. Intencje Mszalne na ten tydzień są wywieszone na tablicy ogłoszeń.

6. Prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „ Mały Gość Niedzielny”

7. Zapowiedzi Przedślubne.  Mamy  dwie  zapowiedzi  drugie.

8. Przypominamy:  W miesiącach lipcu i sierpniu - w niedziele nie ma Mszy św. o godz. 10.30 – z udziałem dzieci.  Natomiast  na czas wakacyjny jest Msza św. niedzielna  -  o godz. 20.00

9. Bóg zapłać Paniom: Janinie-Helenie, Maryli, Ewie, Iwonie i Panu Henrykowi  za trud zbierania ofiar oraz  pomoc i wszystkim ofiarodawcom za wsparcie. Dziękujemy rodzinom z ulic: Głowackiego 4, PCK 21, PCK 25,  Chmielna 3a, Chmielna 5, Okrzei 18, Okrzei 24, Okrzei 27,
Okrzei 29, Okrzei 42, Okrzei 44, Okrzei 48, Sobieskiego 10, Sobieskiego 4a,  Mickiewicza 3, Mickiewicza 4.

Bóg zapłać za ofiary na kościół: P. Galanowie z ul. Okrzei – 200 zł, na ogrodzenie cmentarza – P. Jolanta Piętal z par. Tarnogóra – 200 zł, ofiara – 200 zł na rozwój kultu Bł. Ks. Zygmunta Pisarskiego  i ofiara- 500 zł  na Kuchnię dla ubogich – P. Zakrzewscy.

10. 13 sierpnia (sobota) – jest wyjazd do Sanktuarium św. Andrzeja Boboli do Stachocima  modlić się za Ojczyznę. Są jeszcze wolne miejsca – zapisy u organizatorki  P. Jadwigi Szydło tel:  697561939

11. Obchodzącym w tym tygodniu swoje osobiste uroczystości, zwłaszcza urodziny i imieniny, przekazujemy zapewnienie o naszej życzliwości. Swoje pozdrowienia kierujemy do korzystających z wakacyjnego odpoczynku. Pomódlmy się także o życie wieczne dla ostatnio zmarłych parafian.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 1 sierpnia – św. Alfons Maria Liguori, biskup i doktor Kościoła, założyciel zgromadzenia redemptorystów;
• 4 sierpnia – św., Jan Maria Vianney, patron proboszczów, który przez swoją ascezę i gorliwą działalność duszpasterską odrodził duchowo i moralnie parafię w Ars, do której został posłany.
                                                                                     

SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
17 lipca 2016

1. Jakże ważne jest w naszym życiu rozpoznawanie przychodzącego Boga. Przypominają o tym dzisiejsze czytania mszalne. Prośmy Pana, byśmy z Jego obecności i bliskości czerpali siłę do codziennego działania, by On nam udzielał potrzebnych darów. Niech Pan Bóg towarzyszy swoją łaską rozpoczynającym się już w tę środę, 20 lipca XXXI Światowym Dniom Młodzieży. Niech będą one umocnieniem wiary tych, którzy będą w nich uczestniczyć, oraz tych, którzy będą ich przyjmować.

2. Kontynuujemy naszą propozycję wspólnego spędzenia wolnego czasu dla dzieci i młodzieży z naszej parafii, które nie wyjechały na wakacje. W tym tygodniu udamy się (tu można wpisać co organizujemy – kino, muzeum, basen, ognisko, itp. oraz wszystkie szczegóły).

3. Na początku minionego tygodnia modliliśmy się w intencji Europy. Pod koniec tego tygodnia ponownie wzbudzimy tę intencję, obchodząc święto kolejnego patrona Starego Kontynentu, Świętej Brygidy Szwedzkiej.

4. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych pobłogosławimy mechaniczne pojazdy i ich użytkowników z racji przypadającego w poniedziałek, 25 lipca wspomnienia Świętego Krzysztofa, patrona kierowców. (samochody można ustawiać na parkingu przy kościele i na parkingu przy pasażu)

5. Intencje Mszalne na ten tydzień są wywieszone na tablicy ogłoszeń.

6. Prasa katolicka:  „Niedziela”, „Gość Niedzielny”  

7. Zapowiedzi Przedślubne. 
Mamy  jedną  zapowiedz pierwszą i jedną zapowiedz  drugą

8. Przypominamy:  W miesiącach lipcu i sierpniu - w niedziele nie ma Mszy św. o godz. 10.30 – z udziałem dzieci.  Natomiast  na czas wakacyjny jest Msza św. niedzielna  -  o godz. 20.00     

9. Wszystkich którzy pragną, mają chęć udać się na spotkanie młodych do Lublina w sobotę (23 lipca) na Arenę Lublin – na stadion - zapraszamy zapisać się w zakrystii lub kancelarii – prosimy jak najszybciej.  Wyjazd z placu przy kościółku w sobotę (23 lipca) o godz. 11.30

10.  W naszym Kościele pragniemy umieścić pamiątkową  tablicę –  w 60 rocznicę Ślubów Jasnogórskich. Dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc w ufundowaniu tej tablicy. Dzisiaj po Każdej Mszy św.  zbiórka ofiar do puszek jest przeznaczona na ten cel – Bóg zapłać !

11. W naszym  Kościółku mamy wystawę pt: „Bohaterowie na nasze czasy, wyprowadzmy ich z ukrycia”. Błogosławieni Męczennicy Lubelszczyzny z okresu II Wojny Światowej (na stoliku z gazetami możemy zabrać przygotowane  folderki o każdym męczenniku)

12.  Bóg zapłać Paniom: Jadwidze, Teresie za trud zbierania ofiar oraz  pomoc i wszystkim ofiarodawcom za wsparcie. Dziękujemy rodzinom z ulic:  PCK 10, PCK – domy prywatne  

Prace na parafii: remonty na plebanii –(kuchni, mieszkań), remonty w Domu Sióstr Zakonnych (remont kuchni) i wejścia do domu. Na koniec sierpnia będą nowe witraże do Kościoła (projekty na bocznym Ołtarzu) a w sierpniu prace przy ogrodzeniu cmentarza – pragniemy wykonać  całość-  do Szkoły nr. 1  Bóg zapłać za pomoc  i wszelkie ofiary!

13. Wszystkim wypoczywającym i udającym się na wakacje życzymy bezpiecznego i radosnego czasu odpoczynku. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie w ich intencji.  Zmarłym w ostatnim czasie parafianom pragniemy wypraszać dar życia wiecznego.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
•  20 VII – bł. Czesław, jeden z pierwszych polskich dominikanów, który zakonny habit otrzymał od samego założyciela zakonu;
•  22 VII – św. Maria Magdalena, uczennica Pańska, jedna z pierwszych zwiastunek radosnej nowiny o zmartwychwstaniu Pana Jezusa;
• 23 VII – św. Brygida Szwedzka, wzorowa żona i matka, a także zakonnica i mistyczka, która spisała swoje mistyczne spotkania z Jezusem, stanowiące i dziś inspirację dla wielu chrześcijan.
                                                                                     
PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
10 lipca 2016

1. Jezus przypomina dziś w Ewangelii o największym przykazaniu − przykazaniu miłości oraz w prosty sposób wyjaśnia, jak należy je wypełniać. W każdym człowieku należy dostrzegać brata, który może potrzebować naszej pomocy. Już za 10 dni będziemy mieli okazję zaoferować chrześcijańską gościnność i życzliwość wobec młodych, którzy przybędą do naszego kraju na wspólne spotkanie i modlitwę.

2. W poniedziałek przypada święto Świętego Benedykta, opata i patrona Europy. Zapraszamy w tym dniu na Msze Święte o godz. 7.00 i 17.00 do wspólnej modlitwy za kontynent europejski, by Europejczycy nie odwracali się od swoich chrześcijańskich korzeni i chcieli budować swoją przyszłość na wartościach płynących z Ewangelii.

3. W środę Nabożeństwo Nowenny do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 17.00. Po nabożeństwie Msza Święta  a po Niej  z racji 13. dnia miesiąca  Nabożeństwo Fatimskie z procesją dookoła Kościoła z Figurą Matki Bożej Fatimskiej.

4. W sobotę (16 lipca) przypada wspomnienie NMP z Góry Karmel. Góra Karmel znana jest nam ze Starego Testamentu. Jest miejscem obrony wiary w jedynego Boga przez proroka Eliasza. W średniowieczu powstał na niej zakon karmelitański. Z tym dniem i z rodziną karmelitańską zakonną wiąże się również tradycja noszenia szkaplerza. Matka Boża w objawieniach danych Szymonowi Stockowi, przełożonemu generalnemu karmelitów, obiecała noszącym szkaplerz ochronę przed ogniem piekielnym i innym niebezpieczeństwem. Niech będzie on zawsze znakiem naszej religijności i chrześcijańskiej tożsamości. Znakiem, że chcemy naśladować Maryję w Jej zawierzeniu Bożemu słowu i obietnicom. W tym dniu także modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II z ucałowaniem relikwii świętego (z racji 16 dnia miesiąca)

5. Intencje Mszalne na ten tydzień są wywieszone na tablicy ogłoszeń.

6. Prasa katolicka: „ Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Rycerz Niepokalanej”, „Mały Gość Niedzielny”

7. Zapowiedzi Przedślubne.  Mamy  jedną  zapowiedz  pierwszą  i  dwie zapowiedzi drugie  

8. Przypominamy: W miesiącach lipcu i sierpniu - w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 10.30 – z udziałem dzieci. Natomiast wychodząc naprzeciw wielu wiernym pragniemy wprowadzić na czas wakacyjny Mszę św. niedzielną o godz. 20.00  (nie będzie  homilii)  

9. Wszystkich, którzy pragną, mają chęć udać się na spotkanie młodych do Lublina w sobotę (23 lipca) na Arenę Lublin–na stadion - zapraszamy zapisać się w zakrystii lub kancelarii –  prosimy jak najszybciej.

10. Konferencje  przedmałżeńskie dla narzeczonych będą:
piątek (15 lipca) od godz. 18.00
w sobotę (16 lipca) od godz. 10.00  
w niedzielę (17 lipca) Dzień Skupienia dla narzeczonych  dla  dekanatów    Krasnostawskich od  godz. 14.30

Pozdrawiamy korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 11 VII – św. Benedykt, opat i patron Europy, autor słynnej Reguły, uważany za duchowego ojca mnichów Kościoła Zachodniego;
• 12 VII − św. Bruno Bonifacy z Kwerfurtu, biskup i męczennik, autor żywota św. Wojciecha i Pięciu Braci Męczenników, przyjaciel Polski, występujący w jej obronie u cesarza Henryka II;
• 13 VII − święci pustelnicy Andrzej Świerad i Benedykt, którzy jako drogę swojego uświęcenia obrali surowe życie w odosobnieniu i liczne praktyki ascetyczne;
• 15 VII – św. Bonawentura, biskup i Doktor Kościoła, duchowy syn św. Franciszka z Asyżu, który ułożył pierwsze konstytucje dla zakonu jako wykładnię reguły Ojca Założyciela, co dało mu tytuł drugiego „Ojca Zakonu”.

11.  W naszym Kościele pragniemy umieścić pamiątkową  tablicę –  w 60 rocznicę Ślubów Jasnogórskich. Dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc w ufundowaniu tej tablicy. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek będzie przeznaczona na ten cel – Bóg zapłać!

12. W naszym  Kościółku mamy wystawę pt: „Bohaterowie na nasze czasy, wyprowadzmy ich z ukrycia”. Błogosławieni Męczennicy Lubelszczyzny z okresu II Wojny Światowej (na stoliku z gazetami możemy zabrać przygotowane  folderki o każdym męczenniku)
Prace na parafii: remonty na plebanii – (kuchni, mieszkań), remonty w Domu Sióstr Zakonnych (remont kuchni) i wejścia do domu. Na koniec sierpnia będą nowe witraże do Kościoła (projekty na bocznym Ołtarzu)  a w sierpniu prace przy ogrodzeniu cmentarza – pragniemy wykonać  całość-  do Szkoły nr.1
Bóg zapłać za pomoc  i wszelkie ofiary!
                                                                                     

CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
3 lipca 2016
1. Ewangelia opowiada o posłaniu 72 uczniów, którzy mają nieść pokój, dobro, radość i miłość. Dziś to my jesteśmy posyłani, aby przypominać światu, że trzeba nieustannie budować i troszczyć się o królestwo Boże. Zbliżają się dni, w czasie których z orędziem Bożego królestwa do naszej Ojczyzny przybędą młodzi z całego świata. Chciejmy to spotkanie, można powiedzieć, te wielkie rekolekcje dla młodych i dla wszystkich Polaków, otoczyć naszą modlitwą.

2. Rozpoczęły się wakacje. Niektórzy nasi parafianie korzystają już z tego czasu wypoczynku. Wielu jednak nie będzie mogło pozwolić sobie choćby na kilka dni wyjazdu, wśród nich są też i dzieci, i młodzież. Pragniemy dla nich zorganizować pewne atrakcje i rozrywki. Zwracamy się z prośbą o materialne wsparcie tej inicjatywy – ofiary można złożyć u wolontariuszy z parafialnego zespołu Caritas, stojących przy drzwiach naszej świątyni. W tym tygodniu chcemy pojechać (tu można wpisać co organizujemy – kino, muzeum, basen, ognisko, itp. oraz podać wszystkie szczegóły).

3. Wakacyjne miesiące to także czas wytężonej pracy na polach. Wypraszajmy u Pana Boga dar sprzyjającej pogody na czas żniw oraz obfite plony.

4. W środę zapraszamy o godz. 17.00 na Nowennę do Matki Bożej Pocieszenia.

5. W czwartek – pierwszy Czwartek miesiąca – zapraszamy na Adorację. W ciszy od 15.00-17.00. A po Mszy św. na  Godzinę Świętą- Adoracja wspólna  

6. Intencje Mszalne na ten tydzień są wywieszone na tablicy ogłoszeń.

7. Prasa katolicka: „Niedziela”, "Gość Niedzielny” w zakrystii nowy wakacyjny numer  „Rycerza Niepokalanej”

8. Zapowiedzi Przedślubne. Mamy  dwie  zapowiedzi  pierwsze  i  trzy zapowiedzi drugie  

9. Przypominamy:  W miesiącach lipcu i sierpniu - w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 10.30 – z udziałem dzieci. Natomiast wychodząc naprzeciw wielu wiernym pragniemy wprowadzić na czas wakacyjny Mszę św. niedzielną  o godz. 20.00  (nie będzie  homilii)  

10. Wszystkich, którzy pragną  mają chęć udać się na spotkanie młodych do Lublina w sobotę (23 lipca) na Arenę Lublin – na stadion  - zapraszamy zapisać się w zakrystii lub kancelarii –  prosimy jak najszybciej.

11.  Bóg zapłać Paniom: Panu Henrykowi za trud zbierania ofiar oraz  pomoc i wszystkim ofiarodawcom za wsparcie. Dziękujemy rodzinom z ulic: Okrzei  18, Okrzei 24, Okrzei 29, Głowackiego 4, Sobieskiego  10

12. Niech wakacyjny wypoczynek będzie dla wszystkich czasem bezpiecznym, pogodnym i radosnym. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Pozdrawiamy wszystkich, którzy wypoczywają w naszej parafii. Naszą życzliwość kierujemy również wobec wszystkich, którzy w tym tygodniu świętować będą swoje imieniny czy urodziny. Zmarłych parafian polecamy dobroci i miłosierdziu Boga.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 3 VII − św. Tomasz Apostoł, należał do grona Apostołów; Pan Jezus nakazał mu włożyć ręce w swój bok i w miejsce gwoździ; wyznał wiarę w Zmartwychwstałego słowami; „Pan mój i Bóg mój”
• 6 VII – bł. Maria Teresa Ledóchowska, patronka dzieł misyjnych w Polsce; swoje talenty i zdolności poświęciła dziełu misyjnemu Kościoła, zwłaszcza dla rozkrzewiania wiary w Afryce
•  8 VII – św. Jan z Dukli, pustelnik, a później franciszkański kapłan, który zasłynął jako wybitny spowiednik i kaznodzieja.

13. Ks. Abp Ordynariusz naszej Diecezji dokonał zmian duszpasterzy w naszej Parafii. Jak wiemy Ks. Adam Janczara, który od święceń kapłańskich przez 5 lat pracował w naszej Parafii został przeniesiony do Parafii Fajsławice a na Jego miejsce Ks. Abp delegował Ks. Radosława Wójcika, który ostatnie lata pracował w Parafii „M.B. Nieustającej Pomocy” w Lublinie. Ksiądz Radosław ma 14 lat kapłaństwa. Serdecznie witamy Ks. Radosława życzymy zdrowia, Boże Błogosławieństwo i wszelkich potrzebnych łask, Opieki Matki Bożej w pracy w naszej Parafii. Szczęść Boże !!!
                                                                                     

JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
12 czerwca 2016

1. Święty Łukasz Ewangelista nazywany jest piewcą Bożego miłosierdzia. W wielu miejscach swojej Ewangelii przedstawia ten przymiot Pana Boga, m.in. we fragmencie, który dzisiaj usłyszeliśmy. Ufając w nieskończone miłosierdzie Boże, nie bójmy się do niego zbliżać – korzystajmy z tej łaski jak najczęściej. Objawia się ona zwłaszcza w sakramencie spowiedzi świętej, do którego można przystąpić przed i w czasie każdej Mszy Świętej.

2. Zapraszamy na czerwcowe Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa - dzisiaj o godz. 16.30 a w dni powszednie  po  Mszy św. o  godz. 17.00 (ok. godz. 17.30)

3. Jutro, z okazji 13 dnia miesiąca, wspólna modlitwa za wstawiennictwem Pani Fatimskiej. Msza św. o godz. 17.00, następnie Nabożeństwo czerwcowe  i  Nabożeństwo fatimskie z procesją dookoła kościoła

4.  W  przyszłą Niedzielę (19 czerwca) w naszym Kościele będzie koncert: „Miłosierdzia Boże w słowie i muzyce”. Koncert zacznie w naszym kościele się po Mszy św. o godz. 17.00. Będą zespoły "Frajda”, „Apostolika”, "Trio Bethowenowskie” i Gospel. Będzie to także nasza adoracja Jezusa Miłosiernego. O godz. 21.00 – pójdziemy pod Pomnik Chrystusa Króla, odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i modlitwę zawierzenia Miasta. Już dzisiaj wszystkich zapraszamy.

5.  Pielgrzymka do Fatimy w 99 rocznicę Objawień Fatimskich i Santiago de Compostela. (czyli do Portugalii i Hiszpanii) Pielgrzymka  8 –dniowa  w dniach: 10–17 pazdziernika 2016 r. Organizowana przez naszą Parafię i Duszpasterstwo Młodzieży w Chełmie. Całkowity koszt wyjazdu to: 2850 zł + 70 euro. Oferta Pielgrzymki jest skierowana nie tylko do ludzi młodych ale i wszystkich dorosłych. Więcej informacji na tablicach ogłoszeń.  Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

6. W czwartek (16 czerwca) – Nabożeństwo za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Po Mszy św. o godz. 17.00 – Nabożeństwo czerwcowe a po nim Nowenna do św. Jana Pawła II. Możemy pisać prośby i podziękowania za wstawiennictwem świętego papieża. Kartki są przygotowane i położone  na stoliku z czasopismami. Po Nabożeństwie ucałowanie relikwii świętego.

7. W sobotę (18 czerwca) o godz. 14.00 – w naszym kościele -  Msza św. w intencji Absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego im „Władysława Jagiełły” w Krasnymstawie. (z roku Ks. Krzysztofa Galewskiego)

8. Stowarzyszenie „Gloria Vitae” organizuje XIII Krasnostawską Rowerową Pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach: 11 - 15 sierpnia. Wyjazd w dniu 11 sierpnia z placu przy Kościele pw: „św. Franciszka Ksawerego” po Mszy św. o godz. 7.00. Zgłoszenia można dokonać osobiście u organizatora w dniu 18 czerwca (sobota) w godz.: 10.00 – 12.00 w kancelarii parafii „św. Franciszka Ksawerego” w Krasnymstawie.

9.  Bóg zapłać Paniom: Marcie, Iwonie za trud zbierania ofiar i pomoc i wszystkim ofiarodawcom za wsparcie. Dziękujemy rodzinom z ulic: Okrzei 16,  PCK 21, Chmielna 3a,

10. Intencje Mszalne na ten tydzień są wywieszone na tablicy ogłoszeń.

11. Prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”

12. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje osobiste święta, nade wszystko imieniny i urodziny, składamy najlepsze życzenia. Zmarłych polecajmy Bożemu miłosierdziu.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 13 VI – św. Antoni z Padwy, choć w ludowej tradycji czczony jest jako patron rzeczy znalezionych, to jest on jednym z najważniejszych świętych franciszkańskich i jednym
z najwybitniejszych kaznodziejów średniowiecznych;
• 14 VI – bł. Michał Kozal, gorliwy duszpasterz i przewodnik seminarzystów, który do końca swoich dni niósł duchowną posługę współwięźniom w nazistowskim obozie koncentracyjnym w Dachau;
• 15 VI – bł. Jolanta, wzorowa żona i matka, fundatorka wielu franciszkańskich klasztorów, w końcu przykładna klaryska z Sącza i Gniezna, która zmarła w opinii świętości, a jej grób szybko stał się celem pielgrzymek;
• 17 VI – św. Brat Albert Chmielowski, który w krakowskim nędzarzu zobaczył przede wszystkim potrzebującego człowieka.
                                                                                     

DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
5 czerwca 2016
1. „Wielki prorok powstał wśród nas i Bóg łaskawie nawiedził lud swój” – tak komentowano fakt wskrzeszenia młodzieńca z Nain czy inne cuda dokonywane przez Pana Jezusa. Dziś również Pan Jezus chce przychodzić do nas ze swoją uzdrawiającą mocą i łaską. Czyni to przede wszystkim przez sakramenty, zwłaszcza w Eucharystii, kiedy staje się dla nas pokarmem na życie wieczne. Pozwólmy Panu Bogu działać w nas i przez nas. Korzystajmy z Jego darów jak najowocniej i jak najczęściej. Dlatego zachęcamy do udziału we Mszach Świętych również w dni powszednie. Sprawujemy je o godz. 7.00   17.00

2. Dzisiejsza niedziela w naszej Ojczyźnie obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Podziękujmy Panu Bogu za Jego niepojętą i nieskończoną miłość, za dar Jego wcielenia i odkupienia. W to dziękczynienie włączajmy sprawy osobiste, dotyczące naszej parafialnej wspólnoty, ale i całego narodu. Wyrażamy wdzięczność za wolną i niepodległą Polskę, za każdą
i każdego z nas, za wszelkie wyrazy wzajemnej życzliwości i solidarności. Temu dniowi towarzyszy również zbiórka pieniężna na świątynię Opatrzności Bożej na warszawskich Polach Wilanowskich. Za każdy dar serca składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

3. Rozpoczęliśmy czerwiec poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W niedzielę i święta  o godz. 16.30  a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00 (ok. godz. 17.30) wspólnie śpiewamy litanię do Bożego Serca. Zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.

4. Intencje Mszalne na ten tydzień są wywieszone na tablicy ogłoszeń.

5. Prasa Katolicka: "Niedziela”. „Gość Niedzielny”, "Mały Gość Niedzielny”, w zakrystii nowy numer „Rycerza  Niepokalanej”

6. Prosimy wszystkich, którzy zgłosili się na pielgrzymkę do Łagiewnik, Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic  w dniach (11 i 12 czerwca – sobota i niedziela). Prosimy ! Wyjazd w sobotę 11 czerwca  o godz. 4.30 -  z placu przy Kościółku. Zabieramy lekarstwa, dobre buty, dobre ubranie, coś delikatnego do jedzenia, parę groszy, dobry humor i samopoczucie.

7. W Niedzielę (19 czerwca) w naszym Kościele będzie koncert: „Miłosierdzia Boże w słowie i muzyce”. Koncert zacznie w naszym kościele się po Mszy św. o godz. 17.00. Będą zespoły "Frajda”, „Apostolika”, Trio „Raz, Dwa, Trzy” i Gospel. Będzie to także nasza adoracja Jezusa Miłosiernego.  Już dzisiaj zapraszamy
 
8. Pielgrzymka do Fatimy w 99 rocznicę Objawień Fatimskich. Pielgrzymka w dniach: 10 – 17 pażdziernika  2016 r.  Więcej informacji na tablicach ogłoszeń.

9. Bóg zapłać za ofiary na Kościół: P. Janina Roczeń – 100 zł, bezimienna z ul. Głowackiego – 400 zł. Ofiary na Kuchnię dla Ubogich: Wspólnoty Neokatechumenalne – 300 zł, pracownicy cmentarza – 500 zł, bezimienna – 200 zł  

10. Bezpłatne badanie słuchu – 7 czerwca (wtorek) w sali konferencyjnej MOSIR od godz. 14.00.

11 Solenizantom i jubilatom tygodnia przekazujemy wyrazy życzliwości i serdeczności. Zmarłym w ostatnich dniach parafianom chciejmy wypraszać dar życia wiecznego.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 8 VI (środa)  – św. Jadwiga, królowa, której życie można podsumować słowami zaczerpniętymi z kroniki Jana Długosza: „Ona była tak sławna i ceniona w całym świecie katolickim dla wspaniałej postawy moralnej, że wszyscy czcili ją za życia jako wzór świętości”
• 10 VI (piątek) – bł. Bogumił, biskup; jego imię oznacza „miły Bogu”, a jego życie stanowi potwierdzenie tego – najpierw gorliwy pasterz i misjonarz, a potem pustelnik i człowiek wielkiej modlitwy
• 11 VI (sobota) – św. Barnaba, Apostoł, Dzieje Apostolskie charakteryzują go jako „człowieka dobrego i pełnego Ducha Świętego i wiary”.
                                                                                     

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
22 maja 2016
Homilie dzisiaj głosi: Ks. Tomasz Jarząbek – student Prawa kanonicznego KUL – kapłan Diecezji Sosnowickiej

1. Wiarę w jednego Boga w Trzech Osobach wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego. Niech zatem każdy znak krzyża będzie wykonywany właśnie z tą świadomością, że dotykamy niepojętej tajemnicy, niech będzie zawsze naszym odważnym wyznaniem wiary w Ojca i Syna, i Ducha Świętego – jednego Boga w Trójcy Osób.

2. Zapraszamy na Nabożeństwa majowe w Niedzielę i Święta o godz. 16.30 a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00  (ok. 17.30)

3. We wtorek (24 maja) przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Jest to również, ogłoszony przez Benedykta XVI, dzień powszechnej modlitwy za Kościół w Chinach. Ta intencja będzie nam towarzyszyć podczas nabożeństwa majowego. Zachęcamy też wszystkich parafian do indywidualnej modlitwy w tej intencji oraz w intencji naszych sióstr i braci chrześcijan cierpiących prześladowania.

4. W czwartek  (26 maja) będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 7.30, 9.00, 17.00. Po Eucharystii godz. 10.30 (odprawionej w Parafii „Matki Bożej Pocieszenia”) wyruszymy w Procesji  z Jezusem Eucharystycznym do czterech ołtarzy po ulicach naszego Miasta. Prosimy o przygotowanie ołtarzy (nasza Parafia przygotowuje dwa – Ołtarze), udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Dziewczynki pierwszokomunijne i rocznicowe, ale też i te trochę młodsze i starsze zapraszamy do sypania kwiatków, chłopcy do niesienia Różańca, dzwonienia dzwonkami. Przypominamy, że jest to Uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej.

5. W tym roku uroczystość Bożego Ciała zbiega się ze świętem naszych mam. O naszych mamach w tym uroczystym dniu będziemy pamiętać w modlitwie.

6. Przez całą Oktawę Bożego Ciała zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00, po Mszy św. Nabożeństwo i Procesja Eucharystyczna dookoła Kościoła.

7. W sobotę (28 maja) przypadnie 35. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia, Stefana kard. Wyszyńskiego. Przez cały sobotni dzień będzie nam towarzyszyć modlitwa o jego rychłe wyniesienie do chwały ołtarzy.

8. Intencje Mszalne na ten tydzień są wywieszone na tablicy ogłoszeń.

9. Prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”

10. Komunikat Ks. Abp Stanisława Budzika 

11. Bóg zapłać Paniom: Janinie-Helenie, Ewie, Maryli, Jadwidze, Teresie za trud zbierania ofiar i pomoc i wszystkim ofiarodawcom za wsparcie.  Dziękujemy rodzinom z ulic: Okrzei 27, Okrzei 42, Okrzei 44, Okrzei 48,   PCK 10, PCK – domy prywatne,  PCK 25, Mickiewicza 4,  Sobieskiego 4a,

12. Prosimy wszystkich, którzy zgłosili się na pielgrzymkę do Łagiewnik, Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic  w dniach (11 i 12 czerwca – sobota i niedziela) o potwierdzenie wyjazdu, podanie peselu , adresu i wpłatę . Kto rezygnuje niech powie, bo są w rezerwie, chętni na wyjazd. (koszt – 160 zł) 

13. W przyszłą Niedzielę (29 maja) – zaproszenie na Festyn  Rodzinno-Charytatywny na terenie Domu Dziecka - nasi sąsiedzi. Początek festynu o godz. 13.00. W programie: gry i zabawy dla najmłodszych, konkursy i pokazy dla młodzieży, występy artystyczne zespołów wokalno-tanecznych. 

14. W przyszłą niedzielę  przed naszym kościołem będzie zbiórka na rzecz renowacji mogił żołnierzy na naszym Krasnostawskim cmentarzu. Bóg zapłać

15.  Stowarzyszenie „Gloria Vitae” i Parafia „św. Franciszka Ksawerego” zaprasza na 25 – Jubileuszowy Koncert Gloria Vitae po patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w dniu 29 maja o godz. 20.00 – wstęp wolny – więcej informacji na tablicach ogłoszeń.

16. Składamy najlepsze życzenia imieninowe i urodzinowe tym, którzy będą obchodzić te uroczystości w tym tygodniu. Modlitwą ogarniamy ostatnio zmarłych parafian.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
•    26 V – św. Filip Nereusz, kapłan i założyciel zakonnego zgromadzenia oratorianów (filipinów), odznaczający się wielką miłością bliźniego, ewangeliczną prostotą i radosną służbą Bogu.
                                                                                     

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO
15 maja 2016
1. Obchodzimy dziś święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy wiernym ze swoim światłem i swoją mocą. Wyrażamy również wdzięczność za dar Ducha Świętego otrzymany w sakramentach chrztu i bierzmowania.

2. Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy z Maryją, naszą Matką, Królową i Orędowniczką. Dzisiaj o godz. 16.30 i każdego po Mszy św.  o godz. 17.00 (ok. 17.30) spotykamy się w kościele na nabożeństwie majowym.

3. W sposób szczególny do Maryi jako Matki wszystkich wierzących, Matki Kościoła zwrócimy się jutro, w Jej święto poświęcone właśnie temu tytułowi uroczyście potwierdzonemu przez bł. papieża Pawła VI na zakończenie trzeciej sesji Soboru Watykańskiego II w listopadzie 1964 r.
Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętej o godz. 7.00, 9.00 i 17.00  (Tego dnia Odpust w Orchowcu – Suma o godz. 12.00)

4. W najbliższy czwartek (19 czerwca)  natomiast oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu i Wiecznemu Kapłanowi. To nowe święto, wpisane do kalendarza liturgicznego na polecenie papieża Benedykta XVI, od 2013 roku jest obchodzone w naszej Ojczyźnie. 
Msze Święte  o godz. 7.00  i 17.00

5. W kolejny czwartek (26 maja) przypadnie Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa  - Boże Ciało. Msze św. w naszym Kościele  o godz. : 7.30, 9.00 i 17.00. O godz. 10.30 – Msza św. w kościele Matki Bożej Pocieszenia – wspólna dla całego miasta, a po niej Procesja Eucharystyczna do Czterech Ołtarzy w kierunku Parafii „św. Franciszka Ksawerego”. Nasza Parafia przygotowuje 2 – Ołtarze (jeden przy Pomniku Chrystusa Króla , drugi przy II Liceum Ogólnokształcącym

6. Dzisiaj w naszej Parafii Pierwsza Komunia Święta ( Msza św. o godz. 9.30). Przez cały ten tydzień – Biały Tydzień - dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin o godz. 17.00 -  zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy!

7. W przyszłą Niedzielę (22 maja) – Odpust ku Czci Trójcy Przenajświętszej oraz Sakrament Bierzmowania naszej Młodzieży. Msze św. w Odpust o godz.: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 – Suma za parafian, przyjaciół, dobroczyńców z Procesją Eucharystyczną dookoła kościoła. Dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe w bieli zapraszamy do uczestniczenia w procesji (dziewczynki do sypania kwiatów, chłopcy do niesienia Różańca św. i dzwonienia dzwonkami) 

O godz. 17.00 – Sakrament Bierzmowania – udzieli Go  J. E. Ks. Prof.  Bp  Józef Wróbel

Spowiedż  przed Sakramentem Bierzmowania dla młodzieży , rodziców, krewnych, najbliższych, chrzestnych, wszystkich chętnych w piątek (20 maja) o  godz. 19.30

8. W sobotę (21 maja) w Wigilię Odpustu – Msza św. i wypominki za naszych zmarłych  na cmentarzu o godz. 18.00.   Kartki wspominkowe są wyłożone na bocznych Ołtarzach  ( wypisujemy na nich imiona , nazwiska naszych zmarłych i składamy w zakrystii, kancelarii lub bezpośrednia na cmentarzu)

9. Intencje Mszalne na ten tydzień są wywieszone na tablicy ogłoszeń.

10. Prasa katolicka: „ Niedziela” , „Gość Niedzielny”

11. Bóg zapłać Pani Teresie za trud zbierania ofiar i wszystkim ofiarodawcom za pomoc. Dziękujemy rodzinom z ulic: Okrzei 20 

12. Stowarzyszenie „Gloria Vitae” i Parafia „św. Franciszka Ksawerego” zaprasza na 25 – Jubileuszowy Koncert  Gloria Vitae po patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w dniu 29 maja o godz. 20.00 – wstęp wolny – więcej informacji na tablicach ogłoszeń.

13. Dzień Papieski w tym tygodniu nie jak zawsze 16 dnia miesiąca , ale 18 maja (środa) w dniu jego imienin . Zapraszamy na Nowennę za przyczyną św. Jana Pawła II, która będzie połączona z nabożeństwem majowym na nabożeństwie możliwość ucałowania Relikwii świętego papieża.

14. Życzenia zdrowia i obfitości Bożych darów i łask przekazujemy solenizantom i jubilatom tygodnia. Zmarłych polecamy dobroci i miłosierdziu Boga samego.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 16 V – św. Andrzej Bobola, jezuicki kapłan, wspaniały duszpasterz, gorliwy kaznodzieja i spowiednik, którego życie jaśniało blaskiem prawdziwej wiary, dla której złożył swoje życie w ofierze; patron naszej Ojczyzny.
                                                                                     

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE
8 maja 2016
1. W dzisiejszą uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego wyznajemy wiarę, że Pan Jezus wstąpił do nieba, by przygotować dla nas miejsce i tam na nas wszystkich oczekuje.

2. Na nabożeństwo majowe zapraszamy każdego majowego wieczoru: w niedzielę i święta o godz. 16.30 a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00  (ok. 17.30)

3. Z racji Niedzieli i Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego na jutro została przeniesiona uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętych, które odprawimy o godz. 7.00…17.00

4. Jutro także rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, którą przeżywać będziemy w przyszłą niedzielę. Zachęcamy do uczestnictwa w tej specjalnej modlitwie o wylanie darów Ducha Pocieszyciela którą odprawiać będziemy w czasie nabożeństwa majowego.

5. W piątek (13 maja) przypada 99 rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 35 rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. To dzień wspomnienia NMP Fatimskiej. Msza Święta o godz. 17.00 następnie Nabożeństwo fatimskie z procesją  ulicami naszej Parafii. Pójdziemy ulicami: Okrzei, Głowackiego, Sobieskiego, Chmielną, Okrzei – do kościoła. Chcielibyśmy przypomnieć, że uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres Paschalnej Pięćdziesiątnicy, a zatem też tzw. okres Komunii świętej wielkanocnej. Codziennie przed i podczas Mszy Świętej można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, aby móc czynić zadość przykazaniom kościelnym – obowiązkowi raz do roku przystąpienia do spowiedzi świętej i przyjęcia w okresie wielkanocnym Jezusa w Komunii świętej.

6. W przyszłą Niedzielę (15 maja) w naszej Parafii Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Msze św. w przyszłą niedzielę będą odprawiane: 7.30, 9.30 – Pierwsza Komunia św, 12.00 i 17.00 Spowiedż dzieci, rodziców, rodzeństwa, chrzestnych, najbliższych, wszystkich chętnych  w sobotę  (14 maja) od   godz. 9.00 – 10.30

7. Bóg zapłać Pani Marcie za trud zbierania ofiar i wszystkim ofiarodawcom za pomoc. Dziękujemy rodzinom z ulic: Okrzei 16, 
Bóg zapłać pracownikom cmentarza za ofiarę – 500 zł na Kuchnię dla Ubogich i  za  ofiarę bezimienną – 200 zł.

7. Intencje Mszalne na ten tydzień są wywieszone na tablicy ogłoszeń.

8. Prasa Katolicka: „Niedziela”, „ Gość Niedzielny” , „Rycerz Niepokalanej”

9. „Dzisiejszo-jutrzejszym” solenizantom − panom i paniom Stanisławom oraz pozostałym solenizantom tego tygodnia oraz wszystkim obchodzącym rocznice urodzin, ślubu, bierzmowania, Pierwszej Komunii świętej przekazujemy życzenia obfitości Bożych darów i łask. Tych, którzy ostatnio odeszli od nas do domu Ojca, polecamy naszym modlitwom.

W  TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 9 V – św. Stanisław, biskup i męczennik, patron naszej Ojczyzny, dbający o powierzonych sobie wiernych, wspomagający ubogich i niewahający się wypomnieć królowi Bolesławowi Śmiałemu jego grzesznego postępowania;
•  14 V – św. Maciej, wybrany do grona dwunastu Apostołów po zdradzie Judasza, męczennik.

10.  Przypominamy: W Niedzielę (22 maja) Odpust Parafialny – Suma Odpustowa za wszystkich parafian, przyjaciół, dobroczyńców o godz. 12.00 z procesją dookoła kościoła. A o godz. 17.00 – Sakrament Bierzmowania naszej młodzieży!

Msze św. w Odpust tak jak w każdą Niedzielę!

W sobotę (21 maja) – Msza św. i wypominki na cmentarzu o godz. 18.00. Wypominki wypisujemy na zwykłych  kartkach- wypisujemy imiona, nazwiska naszych bliskich zmarłych i składamy w zakrystii, w kancelarii lub bezpośrednio  przed nabożeństwem na cmentarzu

                                                                                     

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY
1 maja 2016

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy maj – miesiąc, który w naszej polskiej tradycji jest naznaczony modlitwą razem z Maryją, Matką Jezusa i przez Jej wstawiennictwo. Będziemy Ją prosić, by nam pomagała przyjmować i wypełniać naukę Jej Syna, by nas uczyła pełnić wolę Boga.
Dzisiaj zapraszamy na pierwsze majowe nabożeństwo na godz. 16.30…
Na wspólnym śpiewie litanii loretańskiej będziemy spotykać się codziennie po Mszy św. o godz. 17.00  (ok. 17.30) 

2. Podczas dzisiejszej modlitwy maryjnej będziemy modlić się w intencji ludzi pracy. 1 maja obchodzimy wspomnienie Świętego Józefa Rzemieślnika. W tym roku przypada ono dzisiaj, czyli w niedzielę, która rangą jest ważniejsza niż to wspomnienie. W modlitwie będziemy prosić dobrego Boga, aby podejmowany przez ludzi pracy trud przynosił im osobistą satysfakcję i zapewniał środki do życia. Będziemy modlić się też za tych, którzy poszukują pracy, by spotykali życzliwych ludzi gotowych pospieszyć im z pomocą.

3. We wtorek (3 maja) przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i głównej patronki naszej Ojczyzny. To również 225 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Przyjdźmy w tym dniu do kościoła na Mszę Świętą. Msze Święte będą odprawione tak jak w każdą Niedzielę, będziemy  modlić się w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny. Niech przez ten cały świąteczny dzień towarzyszy nam modlitwa za Polskę i za Polaków w kraju i na emigracji. Również jutro, z okazji Dnia Polonii i Dnia Flagi, w swoich prywatnych pacierzach czy przez udział we Mszy Świętej wyraźmy troskę o duchowy i materialny ład i rozwój w naszej Ojczyźnie.

4. W szóstym tygodniu Wielkanocy zanosimy swoje błaganie do Boga o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Ta intencja towarzyszyć nam będzie podczas nabożeństw majowych. Razem z Maryją będziemy prosić dobrego Boga, by błogosławił ludzkim wysiłkom, by przyniosły one obfity plon i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba. Wtorkowe wołanie w intencji Ojczyzny jest także okazją do modlitwy o to, by w naszym kraju nikt nie cierpiał z powodu biedy, głodu i aby ciężka praca rolników była doceniana i godziwie wynagradzana.

5. Nowenna do Matki Bożej  Pocieszenia odbędzie się tradycyjnie w środę i będzie połączona z nabożeństwem majowym. Z racji na przypadające w tym dniu wspomnienie Świętego Floriana na wieczornej Mszy Świętej będziemy modlić się w intencji strażaków i wszystkich spieszących z pomocą podczas pożarów, powodzi czy innych klęsk żywiołowych.

6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W czwartek  od godz. 15.00  -  17.00  -  Adoracja w ciszy,   a po Mszy św. o godz. 17.00 – Nabożeństwo majowe  i Godzina Święta – Adoracja wspólna

W piątek – Spowiedż o godz. 6.30 następnie przed południem odwiedzimy starszych i chorych parafian z Komunią Świętą,  po południu – Spowiedż   o godz. 16.00 – zapraszamy dzieci Rocznicowe, ich rodziców, rodzeństwo, najbliższych oraz wszystkich, którzy pragną skorzystać ze Sakramentu Pokuty - będzie okazja do spowiedzi dla wszystkich, a po Mszy św. o godz. 17.00 odmówimy litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa a następnie Nabożeństwo majowe.

W sobotę o godz. 9.00 – Msza św. w intencji sióstr i braci z Kółek Różańcowych i Czcicieli Różańca św. i zmiana tajemniczek różańcowych.

7. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Na Mszy Świętej o godz.10.30 - Rocznica Pierwszej Komunii Świętej- pozostałe Msze św. jak w każdą niedzielę.

8. Intencje Mszalne na ten tydzień są wywieszone na tablicy ogłoszeń.

9. Prasa Katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, ”Mały Gość Niedzielny”, „Rycerz Niepokalanej”

10. Składamy najserdeczniejsze życzenia solenizantom i jubilatom tygodnia. Zmarłych parafian polecamy Bożemu miłosierdziu.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 2 maja – św. Atanazy Wielki z Aleksandrii, biskup i Doktor Kościoła, jeden z wybitnych Ojców Kościoła broniących bóstwa Chrystusa oraz autor znakomitych dzieł w obronie wiary;
• 4 maja – św. Florian, rzymski żołnierz i męczennik, patron i orędownik strażaków oraz hutników;
• 6  maja – święci Apostołowie Filip i Jakub. Filip do Jezusa przyprowadził Natanaela (Bartłomieja) i prosił Mistrza, by pokazał mu Ojca; Jakub, zwany Młodszym, to aktywny uczestnik tzw. Soboru Jerozolimskiego i przewodniczący gminy chrześcijańskiej w Jerozolimie, któremu przypisuje się autorstwo jednego z  nowotestamentalnych  listów.

11. Bóg zapłać Pani:  Antoninie i Panu Henrykowi  za trud zbierania ofiar i pomoc parafii oraz wszystkim ofiarodawcom za wsparcie. dziękujemy rodzinom z ulic: Okrzei 18, Okrzei 24, Okrzei 29, Głowackiego 4, 
Chmielna 3,  PCK 27,  Sobieskiego 10

12. Przypominamy :
    Rocznica Pierwszej Komunii św. – Niedziela  ( 8 maja )     -    godz. 10.30    Pierwsza Komunia św.          –         Niedziela ( 15 maja )  -          godz. 9.30
           Bierzmowanie                         -         Niedziela  ( 22 maja )        -      godz.17.00
          Odpust Parafialny         -                  Niedziela  ( 22 maja )   -  Suma godz. 12.00
    Sobota przed odpustem ( 21 maja )  Msza św. na cmentarzu za naszych zmarłych
         o godz. 18.00

12. U siostry w zakrystii są do nabycia kropielniczki różnego kolory , wielkości – można je nabyć – zapraszamy !!!

                                                                                     
PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY
24 kwietnia 2016
1. W dzisiejszej Ewangelii Jezus przypomina nam o tym, byśmy się wzajemnie miłowali. W początkach chrześcijaństwa wzajemna miłość pomiędzy uczniami Chrystusa inspirowała pogan. Warto o tym pamiętać i żyć tak, by inni widzieli, że jesteśmy uczniami Jezusa. O siłę w wyrazistym dawaniu świadectwa będziemy modlić się podczas Nieszporów  o godz. 16.30, na które serdecznie zapraszamy.

2. Przeżywamy dziś już ostatnią niedzielę kwietnia, która według programu duszpasterskiego jest Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających po drogach. Niech nasza wspólna modlitwa owocuje większą rozwagą i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych wojaży, tym bardziej że coraz cieplejsze dni zachęcają do organizowania wycieczek. Starajmy się być bezpiecznymi użytkownikami dróg i pojazdów mechanicznych. Składane przy tym ofiary przeznaczymy na wsparcie naszych misjonarzy, zwłaszcza na środki transportu dla nich (organizatorem tego dnia jest Miva Polska – stowarzyszenie na rzecz misyjnych środków transportu).

3. Jutrzejsze święto Świętego Marka Ewangelisty to tradycyjny dzień modlitwy o urodzaje. Chociaż dopiero w przyszłym tygodniu przeżywać będziemy specjalne dni modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące, chciejmy w naszej osobistej modlitwie prosić dobrego Boga, by pobłogosławił wszelkie ludzkie wysiłki, aby przyniosły one obfity plon i owoc i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.

4. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Pocieszenia przed wieczorną Eucharystią o godz. 17.00

5. Zachęcamy i zapraszamy do modlitwy w intencji Europy w dniu święta patronki naszego kontynentu, Świętej Katarzyny Sieneńskiej (piątek) – 29 kwietnia. Naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane w przypadający tego dnia Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy maj. W naszej polskiej tradycji to miesiąc szczególnej modlitwy razem z Maryją. Każdego dnia po Mszy św. o  godz. 17.00,  będziemy odprawiać nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej a w Niedzielę i święta  o godz. 16.30

7. Intencje Mszalne na ten tydzień są wywieszone na tablicy ogłoszeń.

8. Prasa Katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”

9. Zapowiedzi Przedślubne:
(mamy trzy zapowiedzi drugie- na tablicy ogłoszeń)

10. Przypominamy: Dzisiaj o godz. 14.30 – dzień skupienia dla narzeczonych- w sali katechetycznej. Po Mszy św. o godz. 17.00 – spotkanie z rodzicami młodzieży, która przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania – w kościele. Po Mszy św. o godz. 17.00 – spotkanie z pielgrzymami, którzy pragną pielgrzymować do Fatimy i do Santiago De Compostella – w sali katechetycznej na plebanii.

11.  Przypominamy:
Rocznica Pierwszej Komunii św.   – Niedziela  (8 maja)     -    godz. 10.30
Pierwsza Komunia św.                      –  Niedziela (15 maja)  -   godz. 9.30
Bierzmowanie                                -  Niedziela  (22 maja)   -    godz.17.00
Odpust Parafialny                  -   Niedziela  (22 maja)  -  Suma godz. 12.00
Sobota przed odpustem (21 maja) Msza św. na cmentarzu za naszych zmarłych o godz. 18.00

12.  11 i 12 czerwca  (sobota i niedziela) – Diecezjalna Pielgrzymka do: Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, Centrum Jana Pawła II, Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska –więcej informacji w zakrystii i kancelarii parafialnej (koszt – 160 zł)

13.  Chętnych na wyjazd na Ś. D. Młodzieży w Krakowie prosimy zgłosić się w zakrystii lub do księdza Roberta – więcej informacji

14. Misje Ewangelizacyjne – prowadzone przez Wspólnoty Neokatechumenalne - więcej informacji na plakatach -  na tablicach ogłoszeń –  początek dzisiaj o godz. 15.00  na Rynku Miejskim

15. Bóg zapłać Paniom: Jadwidze, Teresie, Ewie,  Maryli,  za trud zbierania ofiar i pomoc parafii oraz wszystkim ofiarodawcom za wsparcie. Dziękujemy rodzinom z ulic: Okrzei 27, Chmielna 5, PCK 10, PCK – domki prywatne.

16. W naszym kościele jest Tablica Pamiątkowa upamiętniająca Jubileusz 1050 – rocznicy Chrztu Polski. Fundatorami tej tablicy są: Roman Fornalski,  Maciej Psujek, Leszek Kołacz, Marian Mączka.

17. Komunikat Metropolity Lubelskiego w sprawie pomocy Humanitarnej dla Ukrainy.

18. U siostry w zakrystii są do nabycia kropielniczki różne kolory, wielkości – można je nabyć – zapraszamy!

Naszą modlitwą i życzliwością otaczamy solenizantów i jubilatów tygodnia. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
•   25 IV – św. Marek, Ewangelista, uczeń i towarzysz misyjnych wypraw św. Pawła, następnie uczeń św. Piotra, którego naukę przedstawił w swojej Ewangelii;
•    29 IV – św. Katarzyna ze Sieny, dziewica, Doktor Kościoła i patronka Europy, która odegrała w historii Kościoła i średniowiecznej Europy bardzo doniosłą rolę.
                                                                                     
CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY
17 kwietnia 2016

NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA
1. W Ewangelii czwartej niedzieli Wielkanocy słyszymy, że Pan Jezus porównuje się do pasterza troszczącego się o owce. Tak! Pan Jezus jest Dobrym Pasterzem, który opiekuje się nami – swoimi owcami i każdego z nas pragnie obdarować życiem wiecznym, które wysłużył przez swoją mękę, śmierć i zmartwychwstanie. Dziękujmy za ten dar, dziękujmy za nieskończoną miłość Pana Boga i bądźmy Mu posłuszni.

2. To porównanie Jezusa do pasterza każe nam nazywać tę niedzielę niedzielą Dobrego Pasterza. W tym dniu przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się o gorliwych kapłanów i osoby zakonne, którzy będą naśladować przykład Chrystusa – Dobrego Pasterza.

3. W sobotę (23 kwietnia) będziemy obchodzić Uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa, męczennika i patrona Polski. Znajdźmy czas na spotkanie z Chrystusem we Mszy Świętej i na modlitwę w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny.   Msze św.: 7.00, 9.00, 17.00

4. Najbliższa niedziela to już ostatnia niedziela kwietnia. I jak co roku, według programu duszpasterskiego, jest ona Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających po drogach. Niech nasza wspólna modlitwa zaowocuje rozwagą, większym rozsądkiem i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych wojaży.

5. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci. Modlitwą otaczamy również parafian, którzy odeszli w ostatnim do wieczności, i ich rodziny.

6. Intencje Mszalne na ten tydzień są wywieszone na tablicy ogłoszeń.

7. Prasa Katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”

8. Przypominamy:
Rocznica Pierwszej Komunii św. – Niedziela  (8 maja)  -  godz. 10.30      Pierwsza Komunia św.  –  Niedziela (15 maja)  -  godz. 9.30
Bierzmowanie  -  Niedziela  (22 maja)  -      godz.17.00
Odpust Parafialny -  Niedziela  (22 maja)   -  Suma godz. 12.00
Sobota przed odpustem (21 maja)  Msza św. na cmentarzu za naszych     zmarłych o godz. 18.00

9. Zapowiedzi przedślubne są wywieszone na tablicy ogłoszeń. (mamy trzy zapowiedzi pierwsze i trzy zapowiedzi drugie)

10. 11 i 12 czerwca  (sobota i niedziela) – Diecezjalna Pielgrzymka do: Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, Centrum Jana Pawła II, Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska – więcej informacji w zakrystii i kancelarii parafialnej (koszt – 160 zł)

11. Chętnych na wyjazd na Ś. D. Młodzieży w Krakowie prosimy zgłosić się w zakrystii lub do księdza Roberta – więcej informacji

12. Misje Ewangelizacyjne – prowadzone przez Wspólnoty Neokatechumenalne  - więcej informacji na plakatach - na tablicach ogłoszeń –  początek dzisiaj o godz. 15.00 na Rynku Miejskim

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 23 IV – św. Wojciech, biskup Pragi oraz misjonarz na Węgrzech i w Polsce, który wyruszył z misją ewangelizacyjną do pogańskich Prus, gdzie poniósł śmierć męczeńską; obok Maryi, Królowej Polski, i św. Stanisława, główny patron naszej Ojczyzny.

13. Spotkanie z rodzicami i dziećmi Rocznicowymi we wtorek (19 kwietnia) w kościele po Mszy św.  o godz. 17.00 (ok. godz. 18.00)

14. W przyszłą niedzielę (24 kwietnia) – spotkanie  z rodzicami młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania i młodzieżą w kościele  po Mszy św. o godz. 17.00

15. W przyszłą niedzielę (24 kwietnia) także spotkanie z tymi, którzy wyrazili chęć i zapisali się na Pielgrzymkę do Fatimy i Santiago De Compostella.  Spotkanie pielgrzymów po Mszy św. o godz. 17.00 w sali katechetycznej na plebanii. (zapraszamy także wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w tej pielgrzymce i dowiedzieć się więcej informacji)  

16. W przyszłą niedzielę (24 kwietnia) – w naszej Parafii dzień skupienia dla narzeczonych- początek o godz. 14.30  w sali katechetycznej (w tym roku dni skupienia będą odbywać się w naszej parafii w Sali katechetycznej na plebanii i w kościele). Terminy dni skupienia w tym roku  i program na tablicy ogłoszeń.

17. komunikat Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (także na tablicy ogłoszeń)

18.  Dzień otwartych dni w II Liceum Ogólnokształcącym im „C.K.Norwida”  - 26 kwietnia (wtorek) w godz. 9.00  -  11.00

19. Bóg zapłać Paniom: Janinie-Helenie,Teresie, Maryli, Marcie, Iwonie za trud zbierania ofiar i pomoc parafii oraz wszystkim ofiarodawcom za wsparcie. dziękujemy rodzinom z ulic: Okrzei 16, Okrzei 20, Okrzei 42, Okrzei 44, Okrzei 48, Szkolna 7, Chmielna 3a, PCK 21, PCK 25,  Mickiewicza4,  Sobieskiego 4a.
                                                                                     

NIEDZIELA PALMOWA CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ
20 marca 2016

1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, doroczny obchód misterium paschalnego Chrystusa. Niech udział w dzisiejszej liturgii pozwoli nam wejść głęboko we wszystkie wydarzenia rozpoczętego Wielkiego Tygodnia. Na początku każdej Mszy Świętej błogosławimy palmy, odczytujemy fragment o uroczystym wjeździe Pana Jezusa do Jerozolimy i pragniemy naśladować tłumy, które wiwatowały na Jego cześć. W sposób szczególny i bardzo uroczysty wyrazimy to na początku Mszy Świętej z udziałem naszych najmłodszych parafian.

2. Dziś o godz. 16.20  Nabożeństwo Gorzkich Żali z  nauką rekolekcyjną.

3. 25 marca to dzień, w którym Kościół obchodzi Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jednak normy kalendarza liturgicznego wskazują na znaczenie dni Wielkiego Tygodnia i oktawy paschalnej, więc uroczystość tę obchodzić będziemy dopiero w poniedziałek po niedzieli Miłosierdzia Bożego -  4 kwietnia.

4. Zbliżają się najważniejsze dni w całym roku liturgicznym – Święte Triduum Paschalne. Aby rzeczywiście je owocnie i pięknie przeżyć, oczyśćmy nasze serca, pozwólmy, aby Pan nas przemieniał, czynił lepszymi. Pan Jezus, jak słyszeliśmy o tym w odczytanym opisie Męki Pańskiej, na krzyżu modlił się za swoich oprawców i obiecał raj skruszonemu łotrowi. On także i nas przyjmuje i ogarnia swoim miłosierdziem, zatem otwórzmy się na to uzdrawiające działanie Jego łaski.

5. Święte Triduum Paschalne rozpocznie się w Wielki Czwartek wieczorem o godz. 18.00. Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej. Będziemy dziękować za dwa sakramenty: Eucharystię i kapłaństwo. Po zakończonej liturgii przeniesiemy procesyjnie Najświętszy Sakrament do przygotowanego ołtarza adoracji (dawniej nazywanego „ciemnicą”). Adoracja potrwa do godz. 22.00. Adoracje wznowimy w Wielki Piątek wspólną poranną modlitwą Kościoła  a następnie adoracja będzie prowadzona przez przedstawicieli grup apostolskich naszej parafii  a także w ciszy .

6. W Wielki Piątek  - Kościół nie sprawuje Mszy Świętej. Zaprasza jednak wszystkich wiernych do udziału w liturgii Męki Pańskiej, której szczytowym momentem jest adoracja krzyża świętego. Za uczczenie krzyża w tym dniu możemy dostąpić łaski odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.
 W Wielki Piątek  zapraszamy wszystkich parafian na Drogę Krzyżową ulicami naszej Parafii – pójdziemy ulicami: Okrzei, Głowackiego, Sobieskiego, Chmielna, Okrzei – do kościoła. W naszym kościele parafialnym liturgię rozpoczniemy po Drodze Krzyżowej. Na zakończenie liturgii Męki Pańskiej przeniesiemy Najświętszy Sakrament do przygotowanego Grobu Bożego, gdzie adoracja trwać będzie do godz. 24.00. A od rana w Wielką Sobotę, aż do rozpoczęcia liturgii Wigilii Paschalnej. Zapraszamy do prowadzenia modlitwy adoracyjnej wszystkie grupy i stowarzyszenia parafialne. Przypominamy też, że w Wielki Piątek wierni między 18. a rozpoczęciem 60. roku życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, czyli do spożycia jednego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia. Osoby starsze i nieco młodsze (które ukończyły 14 lat) niech pamiętają tego dnia o wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. W Wielki Piątek rozpoczyna się Nowenna przed niedzielą Miłosierdzia Bożego – zachęcamy do indywidualnego odmawiania koronki do Bożego Miłosierdzia.

7. Wielka Sobota - jest również dniem, gdy nie sprawuje się Eucharystii. Wszyscy wierni są zaproszeni do modlitwy i skupienia, do adoracji Chrystusa Eucharystycznego w przygotowanym Grobie Pańskim. Zapraszamy  oraz zachęcamy do przyjścia do świątyni na adorację Najświętszego Sakramentu. Postarajmy się znaleźć czas w przedświątecznym zabieganiu, zarówno w Wielki Piątek, jak i Wielką Sobotę na indywidualną modlitwę przed naszym Panem i Zbawicielem.
Od godz. 8.00 do godz. 13.00 co pół godziny będzie odbywać się poświęcenie i błogosławieństwo  pokarmów na stół wielkanocny.

8. Wieczorem w Sobotę po zachodzie słońca, o godz. 19.00 rozpoczniemy najważniejszą liturgię roku kościelnego – liturgię Wigilii Paschalnej. Będziemy celebrować noc Paschy Pana – noc Jego przejścia ze śmierci do życia. Będziemy celebrować Jego zmartwychwstanie, Jego zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem. Liturgię rozpoczniemy od poświęcenia ognia i zapalenia paschału, będziemy słuchać słowa Bożego, znów zaśpiewamy radosne Alleluja, a także weźmiemy udział w poświęceniu wody i odnowimy chrzcielne przyrzeczenia, za co możemy uzyskać odpust zupełny. Całość zwieńczy uroczysta liturgia eucharystyczna . Na tę liturgię prosimy o przyniesienie świec.

9. W Wielkanocny poranek Niedzieli Zmartwychwstania o godz. 6.00 uroczystą Procesją Rezurekcyjną, i radosnym śpiewem ogłosimy wszystkim, że Pan zmartwychwstał i jest z nami. Po procesji celebrować będziemy uroczystą Eucharystię. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte według porządku niedzielnego.

10. Caritas kontynuuje akcję pomocową. W zakrystii możemy nabyć  „chlebki miłości”. Będziemy mogli się także podzielić naszą święconką z najuboższymi  w Wielką Sobotę. Jest przygotowany el specjalny kosz dobroci . Jeszcze raz składamy serdeczne podziękowania za jałmużnę postną. Dzieci ze Szkoły Podstawowej swoje ofiary – jako jałmużna wielkopostna przyniosą  w procesji z darami podczas Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek.

11. Bóg zapłać Paniom: Janinie- Helenie, Jadwidze, Teresie za trud zbierania ofiar i pomoc oraz wszystkim za wsparcie. Dziękujemy rodzinom z ulic: PCK 10, PCK – domy prywatne, Okrzei 42, Okrzei 44, Okrzei 48, Mickiewicza 4, Sobieskiego 4a,
Bóg zapłać  także za ofiary na Kuchnię dla Ubogich: Pracownicy cmentarza – 500 zł, bezimienna – 200 zł,  i  za ofiary bezimienne na nasz Kościół – 100 zł i 50 zł  

12. Z pomocą Bożej łaski i błogosławieństwa wejdźmy w przeżycia tego Wielkiego Tygodnia, abyśmy mogli doświadczać przechodzenia ze śmierci grzechu do życia w łasce i wolności dziecka Bożego.

13. Chorych w domach z posługą sakramentalną  odwiedzimy: w Wielki Czwartek od godz. 9.00 (tych, których odwiedzamy w I Piątki i w I Sobotę) i w Wielką Środę od godz. 9.00. Adresy prosimy zgłosić w zakrystii lub kancelarii.

13. Podziękowania za Rekolekcje: Paniom na Kuchni za posiłki, siostrom zakonnym za pomoc i pracę przy Parafii (w zakrystii, na Chórze, w katechezie), Pani Jadwidze i Scholi „Frajda” za pomoc w modlitwie, Radnym naszej Parafii, wszystkim wspólnotom parafialnym, ministrantom, lektorom, Szafarzom Nadzwyczajnym Komunii św., księżom wikariuszom  oraz księdzu- naszemu  rekolekcjoniście  Sławomirowi 
                                                                                     
CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
6 marca 2016
1.  Usłyszeliśmy w Ewangelii jedną z najpiękniejszych przypowieści – przypowieść o miłosiernym Ojcu. Bóg, jak ojciec z przypowieści, czeka na każdego z nas, pragnie naszego powrotu. Nie bójmy się przyjść do Niego z naszą słabością i grzechem. On codziennie na nas czeka w sakramencie pokuty i pojednania, by nas oczyszczać z grzechu i przytulić do swojego kochającego Serca.

3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach tego okresu – w Gorzkich Żalach, które śpiewamy w każdą niedzielę o godz. 16.20 i wsłuchujemy się w rozważania pasyjne oraz  w Drodze Krzyżowej  w każdy piątek dla dzieci o godz. 16.20, dla dorosłych i  młodzieży o godz. 17.45

4. We wtorek (8 marca) przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w tym dniu, ale nie tylko, o naszych babciach, mamach, żonach, córkach i wnuczkach. Wyraźmy im naszą życzliwość dobrym słowem i drobnym gestem i nie ustawajmy w modlitwach za nie.
Zapraszamy na Mszę św.  o godz. 17.00

5.  Pragniemy serdecznie podziękować tym, którzy na początku Wielkiego Postu włączyli się w jałmużnę postną.

6. Intencje Mszalne na ten tydzień są wywieszone na tablicy ogłoszeń.

7. Prasa Katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Rycerz Niepokalanej”

8.  W każdy piątek w Wielkim Poście na Mszy św. o godz. 17.00 i w niedzielę na Gorzkich Żalach będą zbierane ofiary na kwiaty do Grobu Bożego i na dekorację grobu Pańskiego, można również złożyć ofiarę na ten cel u siostry w zakrystii – Bóg zapłać !
   
9.  W Tuligłowach od września 2015 roku funkcjonuje Przedszkole Sióstr Służebniczek. Zapisy do przedszkola na rok 2016/2017 rozpoczną się od 1 marca 2016 roku, można zapisać dziecko jeszcze na ten rok. Szczegółowe informacje dotyczące przedszkola zamieszczone są na plakatach-  na tablicach ogłoszeń i folderach.

10. Przypominamy: rekolekcje w naszej Parafii będą od:
                     17.03  (czwartek)  -  20.03 (Niedziela palmowa)
Program rekolekcji podamy w przyszłą niedzielę.
                                                                                     
TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU28
lutego 2016
1. Dzisiejsza Ewangelia po raz kolejny wzywa nas do nawrócenia i przemiany życia. Opowiada nam jednocześnie o Bogu cierpliwym, który pragnie wspomagać nasze wysiłki i dążenia, by przynosiły jak najpiękniejsze owoce. Chcemy podejmować ten wysiłek, dlatego wszystkich parafian pragniemy zachęcić do udziału w rekolekcjach wielkopostnych. Cały program znajdziemy w gablotce parafialnej, na specjalnym plakacie oraz w parafialnym biuletynie i serwisie internetowym. Nabożeństwa tego okresu także pomagają nam w procesie nawrócenia i przemiany życia. Zapraszamy zatem dziś o godz. 16.20 na  Gorzkie Żale z nauką pasyjną,
  w piątek zaś na Drogę Krzyżową:
•    Z udziałem dzieci i chętnych  na godz. 16.20
•    Dla dorosłych ,młodzieży , chętnych  na godz. 17.45

Za udział w rekolekcyjnych ćwiczeniach, za udział w nabożeństwach Drogi krzyżowej, Gorzkich żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. Najlepszym owocem czasu nawrócenia i przemiany będzie oczyszczenie serca w sakramencie pokuty i pojednania. Nie odkładajmy tego na ostatnią chwilę! Kapłani codziennie służą posługą
w konfesjonale.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W czwartek zapraszamy na  Adorację w ciszy od 15.00 - 17.00  i wieczorne nabożeństwo po Mszy św o godz. 17.00 Godzina Święta – Adoracja wspólna  o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne 

piątek przed południem odwiedziny chorych. Okazja do spowiedzi świętej. Spowiedz  - rano od  godz 6.30  i  po południu od  godz 16.00

W sobotę  o godz. 9.00 – Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryii  w intencji sióstr i braci z Kółek Różańcowych i Czcicieli Różańca św.  połączona ze zmianą tajemniczek

4. Otaczamy solenizantów i jubilatów modlitwą, przekazując im najserdeczniejsze życzenia.

Pamiętamy w modlitwie również o zmarłych, wypraszając im niebo.
W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej społeczności
+ śp. Zofię Skubiszz ul. Szkolnej 7                                    
+ śp. Martę Siedlaczek z ul. Szkolnej 7
+ śp. Aurelię Łasocha z ul. Okrzei 16

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
•   4 III – św. Kazimierz królewicz, gorliwy czciciel Eucharystii i Matki Bożej, który bronił najuboższych i najbardziej potrzebujących, stając się ich orędownikiem wobec swojego ojca, polskiego króla, Kazimierza Jagiellończyka.

5.  W każdy piątek w Wielkim Poście  na Mszy św. o godz. 17.00  i w niedzielę na Gorzkich Żalach będą zbierane ofiary na kwiaty do Grobu Bożego  i na dekorację grobu Pańskiego,  można również złożyć ofiarę na ten cel u siostry w zakrystii – Bóg zapłać!

6. Intencje Mszalne na ten tydzień są wywieszone na tablicy ogłoszeń.

7. Prasa Katolicka: „ Niedziela”, „Gość Niedzielny”

8.  We wtorek (1 marca) – dzień Pamięci o Żołnierzach Wyklętych
Msza św. będzie odprawiona w naszym kościele o godz. 17.00.  Rozpocznie się koncertem Chóru Ziemi Zamojskiej „Kontra”. Po Mszy św. będzie przemarsz ulicami Miasta pod Krzyż upamiętniający ofiary UB przy ulicy Czystej  – zapraszamy do wspólnej modlitwy

9. W Tuligłowach od września 2015 roku funkcjonuje Przedszkole Sióstr Służebniczek. Zapisy do przedszkola na rok 2016/2017 rozpoczną się od 1 marca 2016 roku, można zapisać dziecko jeszcze na ten rok. Szczegółowe informacje dotyczące przedszkola zamieszczone są na plakatach-  na tablicach ogłoszeń i folderach.

10.  W czwartek (3 marca) w Muzeum (obok kościoła „św. Franciszka Ksawerego”)  będzie wystawa obrazków wykonanych przez Ks. Leopolda Zgodzińskiego –sybiraka – zapraszamy!

11. Bóg zapłać Paniom: Ewie, Antoninie, Iwonie i Panu Henrykowi za trud zbierania ofiar i pomoc oraz wszystkim ofiarodawcom za wsparcie naszych prac. Dziękujemy rodzinom z ulic: Głowackiego 4,  Sobieskiego 10 , Chmielna 3, Chmielna 3a, PCK 21, PCK 27, Okrzei 18, Okrzei 24,  Okrzei 27, Okrzei 29, Mickiewicza 3 (razem z tych bloków wpłynęła ofiara – 3094  zł) 

 Bóg zapłać za złożone ofiary na kościół: Pani Mariola z ul. Głowackiego – 100 zł. Pani Doktor na witraż św. Józefa - 400 zł i na Kuchnię dla ubogich – bezimiennie – 50 zł
                                                                                     
DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
21 lutego 2016

1. Co roku w drugą niedzielę okresu paschalnego przygotowania rozważamy ewangelijną perykopę o przemienieniu Chrystusa na wysokiej górze. Tak jak wybranym uczniom, tak i nam Pan Jezus pragnie ukazać blask swojego bóstwa i pokazać, kim jest, by umacniać nas w wierze i na drogach życiowego powołania. Nie bójmy się Jemu zaufać, pozwólmy Mu działać w nas i przez nas.

2. Dziś o godz. 16.20 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, w piątek natomiast nabożeństwo Drogi Krzyżowej:
•  Z udziałem dzieci i chętnych   o godz. 16.20
•  dla dorosłych , młodzieży i chętnych  o godz. 17.45
Znajdźmy czas, by uczestniczyć w tych nabożeństwach, by dzięki nim głębiej przeżywać tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana i lepiej rozumieć Jego nieskończoną miłość do każdej i każdego z nas.

3. W Wielkim Poście wzbudźmy w sobie szczere pragnienie oczyszczenia serca w zdroju Bożego miłosierdzia, które jest otwarte dla wszystkich i którego doświadczamy szczególnie w spowiedzi świętej. Okazja do spowiedzi świętej przed i podczas każdej Mszy Świętej.

4. Niech również wielkopostne rekolekcje, które rozpoczniemy od 17 – 20 marca pomogą nam w podejmowaniu wysiłku przemiany życia i dobrego przygotowania się do przeżycia świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

5. Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Ad gentes i jest poświęcona modlitwie za misje i misjonarzy. Ofiary na tacę przeznaczone na potrzeby Misji Świętych a wychodzącą ze świątyni będzie można wesprzeć Fundusz „Jałmużna Wielkopostna” – Akcja Caritas - do  puszek można wrzucać ofiary na ten cel.

6. Jutro przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Przyjdźmy w tym dniu na Mszę Świętą, a przede wszystkim pamiętajmy w modlitwie o następcy Świętego Piotra, papieżu Franciszku, który nie przestaje prosić o to wsparcie.

7. Wszystkich obchodzących osobiste święta i uroczystości zapewniamy o modlitwie i życzliwości. Zmarłych w ostatnim czasie z naszej wspólnoty polecamy Bożemu miłosierdziu.

8.   Konferencje przedmałżeńskie w każdy Piątek Wielkiego Postu  o godz. 19.00  w sali katechetycznej na plebanii

9. Intencje Mszalne na ten tydzień są wywieszone na tablicy ogłoszeń.

10. prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”

11. W każdy piątek w Wielkim Poście na Mszy św. o godz. 17.00 i w niedzielę na Gorzkich Żalach  będą zbierane ofiary na kwiaty do Grobu Bożego  i na dekorację grobu Pańskiego, jak również  można złożyć ofiarę na ten cel u siostry w zakrystii – Bóg zapłać!

12. Bóg zapłać paniom: Janinie-Helenie, Maryli, Jadwidze, Teresie, Danucie za trud zbierania ofiar i pomoc oraz wszystkim ofiarodawcom za wsparcie.  Dziękujemy rodzinom z ulic:  PCK 10 , PCK – domy prywatne, PCK 25, Chmielna 5, Okrzei 42, Okrzei 44, Okrzei 48, Sobieskiego 4a,  Mickiewicza 4, Szkolna 7. Z tych bloków złożono ofiarę – 1642 zł- Bóg zapłać!

13. Zapowiedzi Przedślubne
Zapowiedzi Drugie: Przemysław Wojciech Jurkiewicz kawaler Parafii „św. Franciszka Ksawerego” w Krasnymstawie i Monika Sieniuta panna parafii tutejszej.
                                                                                     
PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
14 lutego 2016
1. Co roku w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu czytamy Ewangelię o kuszeniu Chrystusa na pustyni. Pan Jezus zwyciężył wszystkie szatańskie pokusy i chce nas nauczyć umiejętności ich przezwyciężania. Z Bożą pomocą sami możemy i powinniśmy odrzucać szatańskie podszepty. Niech wielkopostna pielgrzymka wiary umacnia nas w naszych zmaganiach ze złem.

2. Wzbudźmy w sobie wielkie pragnienie owocnego i dobrego przeżycia tego czasu. Taką okazją są różne umartwienia czy wyrzeczenia bądź też dobre postanowienia. Warto to duchowe ćwiczenie podjąć. W ten sposób można się włączyć w modlitwę Kościoła o ducha pokuty. Choć kwartalne dni modlitw w tej intencji dobiegają dziś końca, to ducha umartwienia, pokuty trzeba nieustannie w sobie rozwijać.

3. Nabożeństwa pasyjne tego okresu są również pomocą we właściwym jego przeżywaniu. Zapraszamy dziś o godz. 16.20 na pierwsze Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Natomiast w piątki zapraszamy na Drogę Krzyżową:
•  dzieci  i chętnych na godz. 16.20
•  młodzież  i dorosłych na godz. 17.30

4. Wraz ze Środą Popielcową rozpoczął się także czas tzw. Komunii świętej wielkanocnej, który potrwa aż do niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Przypominamy o przykazaniu kościelnym mówiącym o powinności skorzystania raz w roku z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii świętej w okresie wielkanocnym. Codziennie przed i podczas Mszy Świętej jest możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej. Na te największe chrześcijańskie święta oczyśćmy nasze serca, uczyńmy je gotowymi na przyjęcie zmartwychwstałego Pana.

5. Dziś przypadają też tzw. walentynki – Dzień Zakochanych. Pomyślmy o dobrym słowie, życzliwym geście wobec naszych bliskich – rodziców, dziadków, dzieci i wnucząt. Narzeczonym przygotowującym się do zawarcia sakramentalnego małżeństwa  przypominamy, że w każdy piątek wielkiego postu – zaczynając od 19 lutego o godz. 19.00 w naszej parafii w sali katechetycznej na plebanii prowadzone są nauki przedmałżeńskie – zapraszamy zainteresowanych!

6. Parafialne Rekolekcje Wielkopostne rozpoczniemy w piątek (18 marca) -  niedzieli (20 marca)

7. Przyszła niedziela (druga wielkopostna), to niedziela Ad gentes – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach Świętych będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła – ministranci (wolontariusze) będą stać ze specjalnie przygotowanymi skarbonkami.

8. Intencje Mszalne na ten tydzień są wywieszone na tablicy ogłoszeń.

9. Prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”

10. Bóg zapłać Pani Marcie za trud zbierania ofiar i wszystkim ofiarodawcom za pomoc. Dziękujemy rodzinom z ulic: Okrzei 16

11. We wtorek (16 lutego) – Dzień papieski, kiedy to modlimy się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, rozważamy Jego słowa, życie i prosimy w naszych intencjach za Jego wstawiennictwem a po nabożeństwie można ucałować relikwie świętego. 

12. Pamiętamy w modlitwach o solenizantach i jubilatach, o wypoczywających na feriach  oraz o naszych parafianach, którzy ostatnim czasie odeszli do wieczności. 
W naszym kościele pożegnaliśmy śp.  Urszulę Pasieczną  z ul. Wysockiej 
                                                                                     
CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU
20 grudnia 2015
1. To już ostatnia niedziela adwentowego przygotowania na przyjście Pana. Trzeba więc zrobić pewne podsumowanie tego okresu – czy rzeczywiście był on czasem czuwania i oczekiwania, w którym odczuliśmy bliskość przychodzącego Zbawiciela? Jeśli jest jeszcze coś do poprawienia – wykorzystajmy jak najlepiej ostatnie dni Adwentu. Weźmy udział w roratach, które w naszym kościele są odprawiane:
• codziennie rano o godz. 6.30,  są one poprzedzone wspólnym śpiewem godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP;
•Skorzystajmy z sakramentu Bożego miłosierdzia: spowiedź święta przed  każdą Mszą Świętą … Nie odkładajmy sakramentu pokuty na ostatnią chwilę.

2. Maryja biegła z pośpiechem, by nieść pomoc swojej krewnej Elżbiecie. Niech ten przykład obudzi w nas solidarność z potrzebującymi. Nasi Woluntariusze ze Stowarzyszenia „Dobre Serce” przygotowują świąteczne paczki dla ubogich – wspomóżmy to dzieło, dzieląc się swoimi świątecznymi zakupami – produktami , składając je do „Kosza Dobroci” przed Ołtarzem. Rozprowadzane są również świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

3. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia – o godz. 6.30 – ostatnie Roraty i Nowenna do Bożego Narodzenia. W Wigilię o godz. 6.30 na Roratach będzie odprawiana Msza św. w intencji Ks. Adama z racji Jego imienin z prośbą o zdrowie, Bożą Opiekę i Błogosławieństwo.
O godz. 9.00 – Msza św. wspominkowa za naszych zmarłych. Imiona i nazwiska zmarłych można wypisać na zwykłych kartkach lub na kartkach wspominkowych przygotowanych na bocznych Ołtarzach. Na to nabożeństwo przynosimy znicze, które świecimy po wyczytaniu naszych zmarłych i stawiamy przy ołtarzu, a po Mszy św. zabieramy do domów lub zanosimy na groby na cmentarz. Wigilia to wieczór szczególny, o czym śpiewamy  w  jednej z pastorałek. To dzień, który zaczyna się po zmroku, kiedy wszyscy wszystkim ślą życzenia. Niech to będzie czas pojednania i przebaczenia w naszych domach i rodzinach. Od gestu pojednania, wspólnej modlitwy i podzielenia się opłatkiem rozpocznijmy wigilijną wieczerzę. Po zakończonym posiłku pozostańmy w rodzinnym gronie, by śpiewać kolędy, by wspólnie się radować z przyjścia Zbawiciela na świat. Ze śpiewem kolęd na ustach przyjdźmy do naszej świątyni na Pasterkę o godz. 24.00

4. W piątek, 25 grudnia, w dzień Bożego Narodzenia, Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. Podobnie w drugi dzień świąt, w sobotę 26 grudnia, w święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika. W uroczystość Narodzenia Pańskiego, która wypada w piątek, nie obowiązuje oczywiście wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. Solenizantom i jubilatom przekazujemy najserdeczniejsze życzenia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
•  26 XII – św. Szczepan, jeden z siedmiu diakonów ustanowionych przez Apostołów, który „pełen łaski i mocy działał cuda i znaki wielkie wśród ludu” i który za swoją miłość
i wierność Chrystusowi jako pierwszy oddał życie.

6. Chorych odwiedzimy w środę (23 grudnia) od godz. 9.00 – adresy chorych prosimy podać  w zakrystii  lub kancelarii.

7. Intencje Mszalne na ten tydzień są wywieszone na tablicy ogłoszeń.

8. Prasa Katolicka: „ Niedziela”, „Gość Niedzielny”

9. Podziękowania za rekolekcje: Ks. Rekolekcjoniście, księżom, siostrom zakonnym, paniom w Kuchni, służbie liturgicznej, scholi P. Jadzi „Frajdzie”,   

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA
22 listopada 2015
1.  Dziś – Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Ustanowił ją papież Pius XI w 1925 roku i polecił obchodzić ją w ostatnią niedzielę października. Po Soborze Watykańskim II przeniesiono ją na ostatnią niedzielę roku liturgicznego, aby zwrócić uwagę na to, że Pan Jezus objawi w pełni swoją władzę królewską w dniu ostatecznym, gdy przyjdzie sądzić żywych i umarłych.

2. Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
Kierujemy zaproszenie do dorosłych parafian, aby dołączyli do oddziału Akcji Katolickiej. Zachęcamy także młodzież do wstępowania w szeregi członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Działalność tych organizacji jest bardzo pożyteczna dla naszych parafii, diecezji i Kościoła powszechnego. Przynosi także wiele korzyści duchowych dla ich członków.

3. Z racji przypadającego w dniu 22 listopada wspomnienia św. Cecylii, patronki muzyki sakralnej i śpiewu kościelnego, dzisiaj o godz. 17.00 – Msza św. a po Niej spotkanie modlitewne i towarzyskie chóru parafialnego. Z okazji święta patronalnego kierujemy wyrazy uznania i wdzięczności pod adresem: siostry organistki Siostry Zofii prowadzącej Chór parafialny oraz P. Jadzi Litkowskiej prowadzącej schole dziecięco-młodzieżowe „Frajda”, a także wszystkich którzy służą Panu Bogu i naszej parafii, przez śpiew i grę na instrumentach. Mile będą widziani nowi kandydaci do tych gremiów. W przekonaniu, że dla Pana Boga warto się poświęcić, zapraszamy wszystkich posiadających odpowiednie predyspozycje.

4. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą roku liturgicznego, który przeżywaliśmy pod hasłem: „Nawróćcie się i wierzcie w Ewangelię”.  Za tydzień – pierwsza niedziela Adwentu nowego roku liturgicznego, któremu przyświecać będzie hasło: „Nowe życie w Chrystusie”. Składka na tacę w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na …Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie .

5. Do 30 listopada zapraszamy na Różaniec Wypominkowy każdego dnia o godz. 16.30. Kartki do wypisania imion i nazwisk naszych zmarłych razem z kopertami są wyłożone na bocznych Ołtarzach (na kartkach i kopertach wypisujemy datę, kiedy chcemy by nasze wypominki były czytane) W środę  o godz. 17.00– nowenna do Matki Bożej  Pocieszenia, a następnie – Msza Święta wieczorna. 

6. W sobotę na Mszy Świętej wieczornej/ w przyszłą niedzielę – pierwszą niedzielę Adwentu – poświęcenie świecy roratniej, lampionów adwentowych i wieńca adwentowego.

7. Intencje Mszalne na ten tydzień są wywieszone na tablicy ogłoszeń.

8. Prasa Katolicka: „Niedziela” , „Gość Niedzielny”

9. W przyszłą Niedzielę (29 listopada) o godz. 17.00 – zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich zmarłych pracowników naszego Szpitala: zmarłych lekarzy, pielęgniarek, położnych, salowych, pracowników administracji. Na modlitwę, która jest wyrazem naszej pamięci i miłości serdecznie wszystkich zapraszamy!

10. Bóg zapłać Paniom: Janinie-Helenie, Urszuli, Maryli, Jadwidze, Teresie, Iwonie za trud zbierania ofiar i pomoc oraz wszystkim ofiarodawcom za wsparcie. Dziękujemy rodzinom z uli: PCK 10, PCK – domy prywatne, PCK 21, PCK 25, Okrzei 42, Okrzei 44, Okrzei 48, Sobieskiego 4a,  Mickiewicza 4, Chmielna 3a, 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
· 24 XI – święci męczennicy wietnamscy Andrzej Dung-lac, prezbiter, i Towarzysze, których 19 VI 1988 r. kanonizował papież Jan Paweł II (wspomnienie obowiązkowe);
·  św. Cecylia i św. Katarzyna, dziewice i męczennice.
                                                                                     

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
15 listopada 2015

1. Dziś – trzydziesta trzecia niedziela w ciągu roku. Liturgia słowa tej przedostatniej niedzieli roku liturgicznego zwraca naszą uwagę na sprawy eschatologiczne, czyli na powtórne przyjście Chrystusa, zmartwychwstanie umarłych, sąd ostateczny oraz tryumf Syna Bożego i wszystkich zjednoczonych z Nim przez łaskę uświęcającą. W odpowiedzi na usłyszane dziś słowo Boże nie szczędźmy starań, aby osiągnąć szczęście wieczne. Módlmy się także o nawrócenie grzeszników i pomagajmy duszom w czyśćcu cierpiącym.

2. W środę (18 listopada) przypada wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, patronki Ruchu Czystych Serc, która zginęła 18 XI 1914 roku, broniąc cnoty czystości i godności kobiety. U nas – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00, a następnie – Msza Święta wieczorna. Na wspólną modlitwę zapraszamy przede wszystkim narzeczonych i dziewczęta, którym to patronuje Błogosławiona Karolina .

3. W sobotę (21 listopada)  – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny i Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego. Podczas sobotnich Mszy Świętych będziemy polecać Panu Bogu siostry klauzurowe, które swoje życie poświęcają przede wszystkim modlitwie w intencjach Kościoła i świata, a więc i za nas tu zgromadzonych.

4. Za tydzień (22 listopada) – ostatnia niedziela roku liturgicznego, a zarazem Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, święto patronalne Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Liturgicznej Służby Ołtarza. Ponadto w przyszłą niedzielę swoje święto patronalne obchodzić będą także: chór parafialny, schola młodzieżowa i dziecięca (Frajda) z racji przypadającego w dniu 22 listopada wspomnienia św. Cecylii, dziewicy i męczennicy z III wieku, patronki muzyki sakralnej i śpiewu kościelnego. 

5. Jutro (16 listopada) Dzień Papieski, kiedy modlimy się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, przedstawiając nasze prośby i podziękowania a na zakończenie Nabożeństwa ucałowanie relikwii Świętego

6. Codziennie przez cały listopad w niedziele, święta i w dni powszednie o godz. 16.30 omawiamy Różaniec Wypomnikowy za naszych zmarłych, których pragniemy wspomnieć i  polecić w wypominkach. Koperty i kartki wspominkowe są  wyłożone na bocznych Ołtarzach.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
· 17 XI – św. Elżbieta Węgierska, matka trojga dzieci, która po śmierci męża obrała życie zakonne i oddała się pielęgnowaniu ubogich, zmarła 17 XI 1231 roku (wspomnienie obowiązkowe);
· 19 XI – bł. Salomea, dziewica, córka Leszka Białego a siostra Bolesława Wstydliwego, która po śmierci męża wstąpiła do zakonu klarysek i zmarła 17 XI 1268 roku (wspomnienie obowiązkowe);
· 20 XI –św. Rafał Kalinowski, prezbiter, jeden z przywódców powstania styczniowego 1863 r., wychowawca bł. Augusta Czartoryskiego, karmelita bosy, który odnowił życie swojego zakonu w Polsce i zmarł 15 XI 1907 r. (wspomnienie obowiązkowe)

7. Intencje Mszalne na ten tydzień są wywieszone na tablicy ogłoszeń.

8. Prasa Katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”

9. Bóg zapłać Paniom: Teresie, Marcie za trud zbierania ofiar i za pomoc oraz wszystkim ofiarodawcom za wsparcie. Dziękujemy rodzinom z ulic: Okrzei 16, Okrzei 20, Bóg zapłać za ofiary na Kościół; P. Stanisława z ul. Sobieskiego – 200 zł i  P. Marta  z Itali  na Kuchnię dla Ubogich  - 100 euro
                                                                                     
ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA
25 października 2015
1. Dziś – miejsce trzydziestej niedzieli w ciągu roku zajmuje uroczystość rocznicy poświęcenia naszego kościoła parafialnego czyli dnia, w którym ten budynek został wyłączony z użytku świeckiego a przeznaczony na sprawowanie w nim kultu Bożego. Obchodzimy ją właśnie dzisiaj, ponieważ nie znamy dokładnej daty tego wydarzenia. Nasze zobowiązania wobec tej świątyni możemy zamknąć w dwóch słowach, a są nimi: dziękczynienie i odpowiedzialność. Jesteśmy wdzięczni za nasz kościół parafialny Panu Bogu i ludziom, którzy przyczynili się do jego budowy i wyposażenia. Równocześnie czujemy się odpowiedzialni za korzystanie z niego i utrzymanie go i przekazanie przyszłym pokoleniom.

2. W środę – święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, którzy głosili Ewangelię w różnych krajach świata i przypłacili to śmiercią męczeńską. Św. Juda Tadeusz pozostawił po sobie list zaliczany do ksiąg Nowego Testamentu. Wierni szukają u niego pomocy w sprawach bardzo trudnych. U nas o godz. … – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie – Msza Święta wieczorna. Swoimi modlitwami obejmiemy solenizantów i solenizantki tego dnia.

3. W sobotę – zakończenie nabożeństw różańcowych w kościele, ale liczymy na to, że w rodzinach naszej parafii będzie praktykowany zwyczaj codziennego odmawiania przynajmniej jednego dziesiątka różańca. Ponawiamy naszą zachętę do zakładania nowych róż Żywego Różańca przez dorosłych , młodzież, i dzieci – Podwórkowych Kółek Różańcowych.  Tak jak w ubiegłym roku – procesja Różańcowa ze Świętymi (z Relikwiami  świętych)  na cmentarz

4. Za tydzień – Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy Świętej i nabożeństw u nas –  7.30, 9.00, 17.00 a o godzinie 12.00 zostanie odprawiona Msza Święta na cmentarzu, a następnie odbędzie się procesja na cmentarzu, połączona z modlitwą za zmarłych.

5. 2 listopada (poniedziałek)–Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, zwanym inaczej Dniem Zadusznym. Msze św. tego dnia w Kościele: 7.30, 9.00, 17.00 i na cmentarzu o godz. 12.00 z procesją po cmentarzu za zmarłych. Przypominamy o obowiązku uporządkowania i przyozdobienia grobów naszych bliskich. Prosimy też o zainteresowanie się grobami duszpasterzy i grobami opuszczonymi.

6. Przypominamy też, że w dalszym ciągu można składać ofiary na wypominki listopadowe w zakrystii  lub kancelarii parafialnej. Koperty z kartkami wspominkowymi na każdy dzień listopada są wyłożone na bocznych Ołtarzach (u św. Teresy od Dzieciątka Jezus) od 1 - 15 listopada a (u św. Andrzeja Boboli) od  16  -  30 listopada. Przez cały listopad będzie odmawiany Różaniec Wypominkowy o godz. 16.30 (przed Mszą św. wieczorną)

7. Pragniemy podkreślić, że jeszcze lepszą pomocą dla dusz w czyśćcu cierpiących jest ofiarowanie w ich intencji zyskanych przez nas odpustów. Więcej na ten temat powiemy w przyszłą niedzielę, a dziś zachęcamy parafian i gości, w tym także osoby odprawiające pierwsze piątki miesiąca, do przystąpienia do spowiedzi sakramentalnej, która jest jednym z warunków zwykłych wymaganych do zyskania odpustu zupełnego. Spowiedź w naszej parafii będzie miała miejsce w sobotę w godz.:  9:00 – 10:00  i od  16.30  –  17.00,  ponadto – codziennie rano  i wieczorem przed Mszą Świętą

8. Zwracamy się z serdeczną prośbą do: Wspólnot, Grup parafialnych i Ruchów parafialnych, Radnych naszej Parafii, Woluntariuszy, Ludzi Dobrej Woli o pomoc w kweście na naszym cmentarzu. Będziemy kwestować, by pomóc w dalszych pracach przy zabytkowym ogrodzeniu cmentarza. Kwesta będzie w sobotę (31 pazdziernika), w niedzielę (1 listopada) i w poniedziałek (2 listopada). Zapraszamy wszystkich, którzy chcą pomóc na spotkanie organizacyjne w piątek (30 pazdziernika) do sali na plebanii  na godz. 18.30.

9.  Spotkanie Rady Parafialnej we wtorek (27 pazdziernika) o godz. 18.30 w sali na plebanii.

10. Intencje Mszalne na ten tydzień są wywieszone na tablicy ogłoszeń.

11. Prasa Katolicka: „Niedziela”, "Gość Niedzielny”

12. Bóg zapłać wszystkim, którzy podjęli post o chlebie i wodzie w intencji Ojczyzny

13. Bóg zapłać za ofiarę bezimienną na „Kuchnię dla ubogich” i dla ludzi potrzebujących. Bóg zapłać!

14.Bóg zapłać Paniom: Janinie-Helenie, Maryli, Ewie, Antoninie, Iwonie za trud zbierania ofiar i wszystkim ofiarodawcom za pomoc. Dziękujemy rodzinom z ulic: Chmielna 3, Chmielna 3a, Chmielna 5, PCK 21, PCK 27, Okrzei 27, Okrzei 42, Okrzei 44, Okrzei 48, Mickiewicza 4, Sobieskiego 4a.
                                                                                     

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
4 października 2015

1. Dziś – dwudziesta siódma niedziela w ciągu roku, a zarazem pierwsza niedziela października. Miesiąc ten z woli papieża Leona XIII od 1885 roku jest miesiącem różańcowym. Liturgia słowa porusza dziś sprawę nierozerwalności małżeństwa. Wiele uwagi małżeństwu i rodzinie poświęca także obecny papież Franciszek, który obchodzi dziś swoje imieniny. Wspierajmy papieża oraz małżeństwa i rodziny modlitwą różańcową odmawianą w kościele lub w domach rodzinnych.

2. Dzisiejsza niedziela i cały październik stanowią dobrą okazję do zainteresowania się różami Żywego Różańca w naszej parafii. Cieszymy się z parafian, którzy należą już do tych Róż, a pozostałych zachęcamy do zaangażowania się w ich działalność. Niektóre Róże wymagają uzupełnienia z powodu śmierci lub wyjazdu części ich członków. W związku z tym zainteresowanych wstąpieniem do Róż zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po nabożeństwie różańcowym. Jeśli będzie więcej chętnych osób, to być może uda się założyć nowe Róże. Do obowiązków osób należących do Róży należy branie udziału w zmianach tajemnic różańcowych odbywających się raz w miesiącu (w pierwsze Soboty miesiąca) oraz codzienne odmawianie wylosowanej na zmianie jednej tajemnicy różańca w intencjach wyznaczonych przez Kościół.

3. Zmiany tajemnic różańcowych dla  Róż odbywają się w każdą pierwszą sobotę miesiąca wg następującego porządku:
a) po prymarii – dla róż matek,
b) po Mszy Świętej celebrowanej o godz. 9:00 – dla róż młodzieży,
c) po sumie – dla róż ojców,
d) po Mszy Świętej celebrowanej o godz. 12:00 dla róż dzieci.
Na dzisiejszą zmianę tajemnic różańcowych zapraszamy osoby należące już do Róż. Nowi członkowie róż będą brali udział w zmianach od pierwszej niedzieli listopada.

4. Przypominamy, że Nabożeństwa Różańcowe w dni powszednie odprawiamy: (od poniedziałku do piątku) - z udziałem dzieci o godz. 16.30  a dla dorosłych, młodzieży, chętnych  po Mszy Świętej wieczornej – o godz. 17.30 (od poniedziałku do soboty) a w niedziele – dla wszystkich – o godz. 16.30

5. W środę przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, ustanowione na pamiątkę zwycięstwa floty chrześcijańskiej nad turecką w bitwie pod Lepanto w 1571 roku, odniesionego dzięki modlitwie różańcowej.  Nowenna do Matki Bożej j Pocieszenia o godz. 17.00.

6. Za tydzień (11 pazdziernika)  – dwudziesta ósma niedziela w ciągu roku, a zarazem XV Dzień Papieski, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Jan Paweł II – Patron Rodziny”.  Ofiary na tacę przeznaczamy na budowę Kościoła pw: „św. Jana Pawła II„ w Lublinie, a ofiary do puszek (przed kościołem) na stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych i ubogich rodzin polskich, organizowana przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia – żywy pomnik świętego Naszego Rodaka

7. Intencje Mszalne na ten tydzień są wywieszone na tablicy ogłoszeń

8.  Prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”

9.  Bóg zapłać pracownikom cmentarza za ofiarę  – 500 zł  na  „Kuchnię dla Ubogich”

10. Dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na Archidiecezjalne Seminarium Duchowne w Lublinie

11. W przyszłą Niedzielę (11 pażdziernika) na Mszy św. o godz. 10.30 – poświęcenie i rozdanie Różańców dzieciom klas III przygotowujących się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
· 5 X – św. Faustyna Kowalska, dziewica, zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, sekretarka i apostołka Bożego Miłosierdzia, kanonizowana przez Jana Pawła II w roku 2000 (wspomnienie obowiązkowe);
·  9 X – bł. Wincenty Kadłubek, biskup, pierwszy Polak, który opisał dzieje narodu w „Kronice polskiej”, zmarł jako cysters w Jędrzejowie 8 III 1223 r. (wspomnienie obowiązkowe).

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:
† śp. Elżbieta Tchurzewska z ul. Poniatowskiego 
† śp .Marianna Kalman z ul. Leśnej
Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

13. Prosimy o porządkowanie grobów i pomoc w pracach na cmentarzu. Nie odkładajmy porządków na Uroczystość Wszystkich Świętych
1 listopada (niedziela) i 2 listopada (poniedziałek)- Msze Święte na cmentarzu o godz. 12.00

                                                                                 

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
27 września 2015
1. Dziś – dwudziesta szósta niedziela w ciągu roku, a zarazem Światowy Dzień Turystyki. Słowo Boże tej niedzieli wzywa nas do unikania zazdrości, nieuczciwego bogacenia się i innych grzechów. Zdaniem Chrystusa – dla człowieka lepsza jest utrata ręki, nogi lub oka niż obraza Boga, pociągająca za sobą karę wieczną w piekle. Starajmy się mądrze korzystać z darów Bożych, w tym także w ramach podróżowania, aby przez to ubogacać swoje wnętrze.

2. We wtorek (29 września) – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Zachęcamy do częstego odmawiania modlitwy do św. Michała Archanioła, aby ograniczał wpływ szatana na nasze postępowanie.

3. W środę o godz. 17.00 – Nowenna do Matki Bożej  Pocieszenia, a następnie – Msza Święta wieczorna.

4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. Spowiedź św. przed pierwszym piątkiem października w środę i czwartek - 15 minut przed Mszami św. a w sam pierwszy piątek – od 6.30 i  od 16.00

5. W czwartek – 1 pażdziernika- rozpoczniemy Nabożeństwa różańcowe, które odbywać się będą przez cały miesiąc w dni powszednie o godz 16.30 – z udziałem dzieci i chętnych i po Mszy o godz. 17.00 (około 17.30) – dla dorosłych, młodzieży, chętnych a w niedziele –dla wszystkich  o godz: 16.30  Wiernych, którzy nie będą mogli brać w nich udziału, zachęcamy do odmawiania modlitwy różańcowej w swoich domach.

6. W ten czwartek ze względu na przypadające w nim wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła, obchodzić będziemy Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych. W związku z tym w modlitwie za misje połączymy się z siostrami zakonnymi pracującymi w naszej parafii i z niej pochodzącymi.

7. Wyjazd kapłanów z posługą sakramentalną do chorych w piątek i w sobotę od godz. 10.00 Nadzwyczajni szafarze Komunii Świętej usłużą chorym w niedzielę. Rodziny i opiekunów chorych prosimy, aby nowych chorych zgłosili w kancelarii parafialnej lub zakrystii. 

8. Msze Święte wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w piątek o godz. 7.00  i 17.00 Podczas innych Mszy Świętej uczcimy św. Aniołów Stróżów, których wspomnienie wypada właśnie w piątek.  Składka na tacę w piątek na potrzeby misyjne Kościoła.

9. W sobotę (3 pażdziernika) o godz. 9.00 - Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny w intencji sióstr i braci z Kółek Różańcowych i Czcicieli Różańca św. połączona ze zmianą tajemniczek

10. Za tydzień – dwudziesta siódma niedziela w ciągu roku i dzień imienin papieża Franciszka.

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: 
 śp. Stanisław Starzyński z ul. Okrzei 16.  
   Polećmy go miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
·  28 IX – św. Wacław, męczennik, król czeski, patron Czech i katedry wawelskiej (wspomnienie obowiązkowe);
· 30 IX – św. Hieronim, prezbiter i doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy przekład Pisma Świętego z języków oryginału na powszechnie wówczas znany łaciński. Zmarł 30 IX 420 roku w Betlejem (wspomnienie obowiązkowe).

12.  Intencje Mszalne na ten tydzień są wywieszone na tablicy ogłoszeń.

13. Prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i w zakrystii nowy pażdziernkowy  numer „ Rycerza Niepokalanej”

14. Próba Chóru  we  Czwartek (1 pażdziernika) o godz. 18.00  w sali na plebanii.

15. Spotkanie grupy Misyjno- Różańcowej dzieci w środę (30 września) o godz. 16.00

16.  Iskra Miłosierdzia

17. Post za Ojczyznę o chlebie i wodzie

18. Bóg zapłać Paniom: Janinie-Helenie, Ewie, Maryli, Iwonie oraz Panu Henrykowi za trud zbierania ofiar i pomoc Parafii i wszystkim ofiarodawcom za wsparcie . Dziękujemy rodzinom z ulic: Okrzei 18, Okrzei 24, Okrzei 27, Okrzei 29, Okrzei 42, Okrzei 44, Okrzei 48, Chmielna 3a, Chmielna 5, Sobieskiego 4a, Sobieskiego 10, Głowackiego 4, Mickiewicza 4,  PCK 21,
Bóg zapłać hurtowni „DAWEX” za ofiarowane do Kuchni dla Ubogich warzywa i produkty na posiłki
Bóg zapłać Wspólnotom  Neokatechumenalnym  za ofiarę – 300 zł na Kuchnię dla Ubogich
                                                                                     

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
20 września 2015
1. Dziś – dwudziesta piąta niedziela w ciągu roku, a zarazem trzecia niedziela września, w którą Kościół w Polsce obchodzi Dzień Środków Społecznego Przekazu.  Dziś mamy dobrą okazję do zastanowienia się nad tym, jak korzystamy ze środków społecznego przekazu, także z mediów katolickich: TV Trwam, Radia Maryja i naszego radia diecezjalnego, a także z programów religijnych w innych mediach. Mamy też sposobność do zastanowienia się nad zagrożeniami, jakie mogą nieść ze sobą mass media, nad dokonywanymi przez nas wyborami programów i przygotowaniem młodego pokolenia do odpowiedzialnego korzystania ze środków przekazu. Dzisiejsza niedziela przypomina nam również obowiązek modlitwy za pracowników środków przekazu i finansowego wspierania mediów katolickich.

2. Jutro – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Zachęcamy do modlitwy w intencji celników, którym patronuje św. Mateusz, a także o nowe powołania do służby Bożej i o błogosławieństwo niebios dla dzieła nowej ewangelizacji.

3. W środę o godz. 17.00 – Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia, a następnie – Msza Święta wieczorna. (Ze względu na przypadające w tym dniu wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny, prezbitera, zapraszamy na wspólną modlitwę)

4. Za tydzień – dwudziesta szósta niedziela w ciągu roku. W naszej Parafii będziemy gościć rodzinę, którą Ojciec św. Franciszek posyła z Misją głoszenia Ewangelii do Chin. Dadzą świadectwo oraz zbierają ofiary by pokryć ten misyjny wyjazd- po Mszach świętych będziemy mogli wesprzeć ofiarami, które będą zbierali do puszek.  

5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:
+ śp. Irena Gruszczyńska  z ul. Okrzei 29,  
+ śp. Irena Chomik  z ul. PCK 25.
 Polećmy ich miłosierdziu Bożemu:   „Wieczny odpoczynek…”.

6. Intencje Mszalne na ten tydzień są wywieszone na tablicy ogłoszeń.

7. Prasa Katolicka : „ Niedziela” , „Gość Niedzielny”

8.  Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30 – spotkanie z rodzicami dzieci, które w tym roku Szkolnym chcą przystąpić w naszym kościele do Pierwszej Komunii św. Natomiast (także dzisiaj) po Mszy św. o godz. 17.00- spotkanie z młodzieżą, która w tym roku szkolnym, chce przyjąć w naszym kościele Sakrament Bierzmowania. Spotkanie z młodzieżą i ich rodzicami w przyszłą niedzielę (27 września) po Mszy św.  o godz. 17.00 – w kościele

9. Zbiórka  zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Zbieramy ten sprzęt do 24 września (czwartek)  do godz. 14.00 – więcej informacji na tablicy ogłoszeń. Dochód z tej akcji będzie przeznaczony na realizowanie projektów prowadzonych przez polskich misjonarzy (budowanie szkół, szpitali, kaplic, studnie) a także na wsparcie wspólnot  kościoła prześladowanego i klasztorów kontemplacyjnych.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
· 25 IX – bł. Władysław z Gielniowa, prezbiter, bernardyn, wybitny kaznodzieja i twórca pieśni religijnych w języku polskim, żył na przełomie XV i XVI w. (wspomnienie obowiązkowe).

10. Rozpal Iskrę Bożego Miłosierdzia na ulicy i tym podobne miejsca swojego miasta. Od wielu już lat 28 września (w tym roku w przyszły poniedziałek) o godz. 15.00 zbierają się ludzie by wspólnie odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Przekraczamy barierę lęku, strachu, nieśmiałość i wstydu, by odważnie w Godzinie Miłosierdzia pośród tłumu ,samochodów oddać swoje miasto w ręce Miłosiernego Boga. Wspólna modlitwa przemienia ludzi. Modlitwa ta odbywa się w rocznicę beatyfikacji Ks. Michała Sopoćki ,spowiednika Siostry Faustyny. Odmawiamy koronkę tego dnia o godz. 15.00 w tym miejscu, gdzie nas ta godzina zastanie oraz z ludżmi, którzy są z nami. Taka też modlitwa- tego dnia  będzie przy Pomniku Chrystusa Króla!

11. W naszej Parafii podejmujemy post w intencji naszej Ojczyzny w intencji polaków o mądrość wyborów, o pokój, o Bożą Opiekę, o wierność wartościom chrześcijańskim o ratunek dla młodego pokolenia. Od 25 września (piątek) post będzie trwał do 25 pażdziernika. Każdy jednego dnia może taki post podjąć . Post jednego dnia o chlebie, wodzie i jedna dziesiątka Różańca. Kto chciałby podjąć ten trud prosimy zgłosić się do zakrystii (30 dni jak 30 dni w odprawianiu Gregorianki). Każdy może sobie wybrać jeden dobrowolny dzień. Mamy już 30 ludzi dobrej woli na każdy dzień , ale może być nas więcej- razem możemy dużo- Odwagi!

12. Dzisiaj ofiary do puszek przeznaczone są na „Fundusz w środkach masowego przekazu”. W naszej diecezji ofiary te przeznaczamy na Archidiecezjalne Radio „Er”

13. Bóg zapłać Paniom: Jadwidze i Teresie za trud zbierania ofiar i wszystkim ofiarodawcom za pomoc.  Dziękujemy rodzinom z ulic:  PCK 10,  PCK – domy prywatne Bóg zapłać za dwie ofiary po 100 zł na  dalszą budowę ogrodzenia cmentarza.
                                                                                     

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
13 września 2015

1. Dziś – dwudziesta czwarta niedziela w ciągu roku, a zarazem kolejny dzień fatimski i rozpoczęcie V Tygodnia Wychowania, którego częścią są kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.  Zapraszamy dzisiaj na śpiewanie Nieszporów o godz. 16.30 Teksty dzisiejszej liturgii słowa podpowiadają nam, że w wychowaniu młodego pokolenia i samowychowaniu należy kłaść nacisk na naśladowanie Chrystusa w dźwiganiu krzyża i na mobilizowaniu do wiary, która wyrażać się będzie w czynach, a przy tym liczyć na pomoc Bożą. Procesja fatimska i Nabożeństwo do Matki Bożej dziś po Mszy Świętej celebrowanej o godz. 17.00

2. Jutro (14 września) przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego, obchodzone na pamiątkę odnalezienia relikwii krzyża, na którym umarł Pan Jezus, i wniesienia ich do bazyliki, zbudowanej na miejscu Grobu Pańskiego i Zmartwychwstania Chrystusa. Żyjemy w czasach, gdy znak krzyża bywa źle traktowany przez niektórych, zatem weźmy udział we Mszy Świętej i uczczeniu relikwii krzyża św. Msze Święte w naszym kościele jutro o godz.: 7.00, 9.00, 17.00, a po nich ucałowanie relikwii krzyża. (Po Mszy Świętej celebrowanej o godz.:… – poświęcenie i wręczenie krzyżyków dzieciom z klas szóstych szkoły podstawowej, aby pamiętały o obowiązku przyznawania się do Chrystusa w gimnazjum.)

3. We wtorek (15 września) – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Jej opiece powierzymy wszystkich chorych i cierpiących w naszej parafii.

4. W środę o godz. 17.00 nowenna do Matki Bożej Pocieszenia, a następnie – Msza Święta wieczorna.  (Na wspólną modlitwę zapraszamy rodziców, nauczycieli i wychowawców.)

5. W czwartek (17 września)  przypada 76. rocznica najazdu Związku Radzieckiego na Polskę. W naszych modlitwach będziemy polecać Bogu wszystkich, którzy zginęli na Wschodzie, a także naszą Ojczyznę i sprawę pokoju na świecie.

6. W piątek (18 września) będziemy obchodzić święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski, a także patrona młodzieży i wielu z nas. Dzieci szkolne oraz młodzież zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 17.00,

7. W sobotę (19 września) – zakończenie V Tygodnia Wychowania.  O godz. 14.00 – Mszą św. na stadionie rozpoczną się biegi Caritas jako pomoc dla biednych dzieci. (plakat na tablicy ogłoszeń)

8. Za tydzień – dwudziesta piąta niedziela w ciągu roku a zarazem Dzień Środków Społecznego Przekazu, obchodzony w Polsce w trzecią niedzielę września. Ofiary do puszek przeznaczone będą na „Fundusz Ewangelizacji w środkach przekazu –  na Radio „Er” 

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:
śp. Eugeniusz Stadniuk
śp. Stanisław Zadrąg
Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

10. Intencje Mszalne na ten tydzień są wywieszone na tablicy ogłoszeń.

11. Prasa Katolicka: „Niedziela” , „Gość Niedzielny”

12. W przyszłą niedzielę (20 września) po Mszy św. o godz. 10.30 – spotkanie z rodzicami i dziećmi, które w tym roku szkolnym pragną przystąpić  - w naszym Kościele – do Pierwszej Komunii św.

13. W przyszłą niedzielę (20 września) – spotkanie z młodzieżą z III klas Gimnazjum, która pragnie przyjąć Sakrament Bierzmowania w naszej parafii a w niedzielę (27 września) – spotkanie z tą młodzieżą i ich rodzicami. Te spotkania będą w kościele po Mszy św. o godz. 17.00

14. W przyszłą niedzielę (20 września) – spotkanie popielgrzymkowe pielgrzymów, którzy byli w Grecji – śladami św. Pawła. Spotkanie w Chełmie w parafii „św. Kazimierza” – Parafia Garnizonowa – na ul. Koszarowej 16. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16.30 na plebanii.  Po spotkaniu  Msza św. w intencji pielgrzymów o godz. 18.00  – Zapraszamy!

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
·  16 IX – święci męczennicy Korneliusz papież i Cyprian biskup, obrońcy prawdziwej wiary (wspomnienie obowiązkowe).

15. Bóg zapłać Paniom: Teresie, Marcie, Maryli za trud zbierania ofiar i wszystkim ofiarodawcom za pomoc . Dziękujemy rodzinom z ulic: Okrzei 16, Okrzei 20,  PCK 25
                                                                                     
DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
6 września 2015

Dzisiaj ofiary do puszek na „Fundusz wspierania Nauki Chrześcijańskiej” – Bóg zapłać!

1. Dziś – dwudziesta trzecia niedziela w ciągu roku. Ewangelia tej niedzieli ukazuje Chrystusa uzdrawiającego człowieka głuchoniemego jako spełnienie zapowiedzi proroka Izajasza z pierwszego czytania mszalnego. Wpatrzeni w Zbawiciela wychodzącego naprzeciw oczekiwaniom ludzi w potrzebie, starajmy się i my odnosić z szacunkiem do każdego człowieka, do czego wzywa nas dziś św. Jakub w drugim czytaniu mszalnym.

2. We wtorek (8 września) – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, nazywane inaczej świętem Matki Bożej Siewnej. Msze Święte w naszym kościele o godz.: 7.00, 9.00, 17.00. Błogosławieństwo ziarna przeznaczonego do siewu – po każdej  Mszy Świętej.

3. W środę o godz. 17.00 – nowenna do Matki Bożej Pocieszenia, a następnie Msza Święta

4. W sobotę (12 września) – wspomnienie Imienia Najświętszej Maryi Panny, ustanowione na podziękowanie Panu Bogu i Matce Najświętszej za zwycięstwo odniesione przez króla Jana III Sobieskiego nad Turkami pod Wiedniem w roku 1683. Naszą obecność na Mszy Świętej sobotniej potraktujmy jako nasz prezent imieninowy dla Matki Bożej i dowód wdzięczności względem Niej za ocalenie Polski i Europy przed inwazją islamu.

5. Za tydzień – dwudziesta czwarta niedziela w ciągu roku i rozpoczęcie V Tygodnia Wychowania, którego częścią są kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież, rodziców i wychowawców. Składka na tacę w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na organizację ŚDM w Krakowie w 2016 roku.

6. Dzisiaj i we wszystkie Niedziele września zapraszamy do śpiewania Nieszporów  o godz. 16.30

7. Próba Chóru we czwartek (10 września) o godz. 16.00 - w sali katechetycznej na plebanii – zapraszamy wszystkich chórzystów

8. We czwartek (10 września) o godz. 17.00 – Msza św. w intencji Krasnostawskiej Solidarności w 35 rocznicę Jej  powstania.  

9. Wyjazd do Warszawy na uroczystości wprowadzenia Relikwii św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego założyciela naszych Sióstr zakonnych – 17 września (czwartek)  o godz. 6.00 z placu przy kościółku – powrót w godzinach wieczornych. Koszt – 50 zł . Zapisy w zakrystii i w kancelarii.  

10.W przyszłą Niedzielę (13 września) – Nabożeństwo Fatimskie po Mszy św. o godz. 17.00  - połączone z procesją z Figurą Matki Bożej Fatimskiej dookoła Kościoła.

11. Intencje Mszalne na ten tydzień są wywieszone na tablicy ogłoszeń.

12. Prasa Katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”. „ Rycerz Niepokalanej”

13. Bóg zapłać za ofiary na nasz Kościół: P. Alina Pitucha –100 zł P. Stanisława Gregorewicz, – 200 zł ,  bezimienna z ul. Borowej – 100 zł  i na Kuchnię dla ubogich – pracownicy cmentarza – 500 zł

14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:
  śp Helena Błędkowska z ul. Okrzei 46
 Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM
• Najświętsza Maryja Panna. Jej szczególnej opiece polecamy solenizantki bieżącego tygodnia, rolników przystępujących do siewu, a także młode pokolenie oraz jego rodziców i wychowawców.

                                                                                     
DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
23 sierpnia 2015

1. Dziś – dwudziesta pierwsza niedziela w ciągu roku. Nasza obecność w świątyni świadczy o tym, że pragniemy służyć Bogu i na zawsze pozostać przy Chrystusie, który ma słowa życia wiecznego i za umiłowany przez siebie Kościół wydał samego siebie, przez co pouczył nas, jaka powinna być miłość małżonków.

2. Siedemdziesiąt sześć lat temu został podpisany wrogi Polsce pakt Ribbentrop–Mołotow. Parlament Europejski postanowił, aby w dniu 23 sierpnia obchodzono co roku Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. Z tej okazji modliliśmy się dziś za ofiary nazizmu i komunizmu oraz o zachowanie ludzkości przed nowymi zagrożeniami ze strony reżimów totalitarnych.

3. Jutro będziemy obchodzić święto św. Bartłomieja Apostoła, nazywanego także Natanaelem. Według tradycji głosił Ewangelię w Indiach i tam ponieść śmierć męczeńską przez odarcie ze skóry.

4. W środę (26 sierpnia) – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 17.00. Serdecznie zapraszamy parafian i gości na modlitwę w tym dniu poświęconym Maryi, która od przeszło sześciuset lat króluje w Jasnogórskim Sanktuarium i otacza swoją matczyną opieką naszą Ojczyznę. Byłby to piękny gest z naszej strony, gdybyśmy w środę przed tron naszej Matki i Królowej zanieśli modlitwę w intencji osób uzależnionych od alkoholu z prośbą o wyzwolenie ich z nałogu.

5. W sobotę – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela, który zginął za obronę nierozerwalności małżeństwa. Zapraszamy parafian i gości na wspólną modlitwę w intencji polskich rodzin, zwłaszcza tych zagrożonych rozpadem.

6. Za tydzień – dwudziesta druga niedziela w ciągu roku, a zarazem ostatnia niedziela w czasie wakacji. Miłym gościom, którzy odpoczywając w naszej parafii, brali udział w liturgii sprawowanej w tym kościele, dziękujemy za świadectwo wiary i pobożności. Życzymy szczęśliwego powrotu do domów i błogosławieństwa Bożego w dalszym życiu.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
·  27 VIII – św. Monika, matka św. Augustyna, któremu modlitwą i łzami wyjednała u Boga łaskę nawrócenia. Zmarła w Ostii w 387 roku (wspomnienie obowiązkowe);
·   28 VIII – św. Augustyn, biskup i doktor Kościoła, który żył na przełomie IV i V wieku i napisał wiele dzieł teologicznych i apologetycznych (wspomnienie obowiązkowe).

7. Zapowiedzi przedślubne są wywieszone na tablicy ogłoszeń.  (mamy dwie zapowiedzi pierwsze)

8.  Intencje Mszalne na ten tydzień są wywieszone na tablicy ogłoszeń

9. Prasa Katolicka: „Niedziela”, „ Gość Niedzielny”

10.  Przypominamy!
Pierwsza Komunia Święta w nowym roku Szkolnym 2015/2016
będzie 15 maja 2016 o godz. 9.30
1 września br  (wtorek) o godz. 12.00 -  Msza św. w intencji uczestników II Wojny Światowej – uroczystości Powiatowe

2 i 3 września (środa i czwartek) br będziemy gościć w naszym Mieście  symbole ŚDM – Krzyż i Ikonę Matki Bożej. Podajemy program:  
(jest wywieszony na tablicy ogłoszeń)
Środa (2 września)
- godz. 18.00 – powitanie Krzyża i Ikony ŚDM w kościele  „św. Franciszka      Ksawerego” – modlitwy Uwielbienia
- 18.30 – Droga Krzyżowa dla całego Miasta  ulicami naszego Miasta (          głównie ul. Okrzei – do Parafii „M.B. Pocieszenia”)
- 20.00 – Uroczysta Msza św. w Kościele „M.B. Pocieszenia” i Adoracja          do godz. 24.00
Czwartek  (3 września)
W naszym Kościele
-  o godz. 14.00 – powitanie Krzyża i Ikony  (symboli ŚDM) i  nabożeństwo     Różańcowe
- 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia
- 15.15 – Msza św. i Akt zawierzenia ŚDM  i wszystkich młodych Najś.            Sercu Pana Jezusa
-  17.00 – pożegnanie Symboli ŚDM i przekazanie ich do Chełma
Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi

Zaproszenie na uroczyste wprowadzenie relikwii św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego do Świątyni Opatrzności Bożej  w Warszawie    17 września (czwartek).
 Program uroczystości:
11.00 - Wprowadzenie
11.30 - Koncert pieśni -Eleni
12.00 – Msza św. – przewodniczy Ks. Kard. Kazimierz Nycz
13.15 – umieszczenie i uczczenie relikwii św. Zygmunta
Wyjazd pielgrzymki na tę uroczystość 17 września  we czwartek  o  godz. 6.00 powrót w godzinach wieczornych – koszt - 50 zł. Przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę w zakrystii  lub   w  kancelarii.

11. Jutro będzie pielgrzymka do Sanktuarium św. Antoniego w Radecznicy na spotkanie Rodziny Radia Maryja. Zgłoszenia należy kierować na tel. 601416111 lub 82 5762946. Wyjazd z placu przy kościele „św. Franciszka Ksawerego”

12. Bóg zapłać Paniom: Maryli, Jadwidze, Teresie i Panu Henrykowi za trud zbierania ofiar i wszystkim ofiarodawcom za pomoc. Dziękujemy rodzinom z ulic: PCK 10, PCK – domy prywatne, Chmielna 5,
Sobieskiego 10,  Głowackiego 4,  Okrzei 18, Okrzei 24, Okrzei 29,
                                                                                     

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
9 sierpnia 2015
1. Dziś – dziewiętnasta niedziela w ciągu roku, która w opowiadaniu o podpłomyku Eliasza i w słowach Chrystusa o Chlebie żywym, zachęca nas do częstej Komunii Świętej, bowiem ona daje siłę do dobrego życia wszystkim, którzy przyjmują ją godnie. Dotyczy to zarówno osób pracujących, jak i odpoczywających po pracy, a także tych, którzy nie mogą skorzystać z zasłużonego odpoczynku.

2. Jutro – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika z III wieku.  Swoimi modlitwami obejmijmy jutro chrześcijan prześladowanych za wiarę w naszych czasach.

3. W środę o godz. 17.00… Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia, a następnie – Msza Święta wieczorna.

4. W czwartek – 13 sierpnia – winno być Nabożeństwo Fatimskie i procesja fatimska z Figurą (ale wiemy, że dzieci były uwięzione i w sierpniu Matka Bożą objawiła się dzieciom 19 sierpnia) i dlatego Nabożęństwo  Fatimskie będzie 19 sierpnia w środę

5. W piątek wieczorem o godz. 17.00 – Msza Święta z wigilii uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

6. W sobotę – (obowiązkowa) Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, a zarazem 95. rocznica Bitwy Warszawskiej, określanej mianem „Cudu nad Wisłą”, święto Wojska Polskiego, wprowadzone dla upamiętnienia wspomnianej wcześniej bitwy, (a także dożynki, czyli dziękczynienie za zbiory] oraz błogosławieństwo kwiatów ziół i zbóż. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.30, 9.00, 10.30 - z racji Święta Wojska Polskiego – uroczystość Powiatowe 12.00, 17.00. Obrzęd błogosławieństwa kwiatów, ziół i zbóż, odbędzie się przed rozesłaniem na każdej Mszy.

7. Za tydzień – dwudziesta niedziela w ciągu roku. 16 dzień miesiąca – w naszej Parafii Dzień Papieski. Nabożeństwo za wstawiennictwem św. Jana Pawła II po Mszy św. o godz. 17.00 (możemy pisać intencje, prośby, podziękowania na przygotowanych kartkach, które leżą  na  stoliku z gazetami)

8. W związku z trwającym miesiącem trzeźwości przypominamy hasło pracy nad otrzeźwieniem naszego narodu, podane przez Komisję Episkopatu Polski ds. Trzeźwości. Brzmi ono: „Przez dobrowolną, całkowitą abstynencję wielu do trzeźwości stanowej i zawodowej wszystkich”. Równocześnie informujemy o możliwościach pomocy parafii osobom uzależnionym od alkoholu, a także osobom współuzależnionym. Na Ołtarzu bocznym „św. Teresy od Dzieciątka Jezus” wyłożona jest Księga Trzeżwości do której można się wpisać oraz wyłożone są deklaracje wstąpienia do Krucjaty Trzeżwości im „św. Maksymiliana Kolbego”

9 W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:
† śp. Albina Lewandowska
† śp. Dariusz Kowalczyk
† śp. Jan Ogoń 
Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

10.  Bóg zapłać Pracownikom cmentarza za ofiarę – 500 zł na Kuchnię dla ubogich im „Matki Teresy z Kalkuty” oraz Danielowi (mieszkającemu w Anglii) za ofiarę – 500 zł na nasz kościół i za ofiarę bezimienną – 50 zł z ul. Chmielnej 3.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
·  11 VIII – św. Klara, dziewica, która żyła na przełomie XII i XIII wieku i dała początek II Zakonowi św. Franciszka z Asyżu, nazywanemu także od jej imienia Zakonem Sióstr Klarysek (wspomnienie obowiązkowe);
· 14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik obozu koncentracyjnego w Auschwitz, założyciel Niepokalanowa w Polsce i Japonii (wspomnienie obowiązkowe),
· a także wymienieni już wcześniej Najświętsza Maryja Panna Wniebowzięta i św. Wawrzyniec.  
                                                                                     

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
2 sierpnia 2015
1. Dziś – osiemnasta niedziela w ciągu roku, a zarazem pierwsza niedziela sierpnia, miesiąca trzeźwości. Jak przed wiekami Bóg karmił Izraelitów manną, by nie ustali w drodze do ziemi obiecanej, tak nas tu zgromadzonych Pan Jezus posilił Chlebem Eucharystycznym, który dodaje nam sił w dążeniu do nieba. Umocnieni tym pokarmem starajmy się zyskać dziś odpust Porcjunkuli, wyproszony przez świętego Franciszka z Asyżu, gdy objawił mu się Pan Jezus. Każdy, kto pobożnie dziś nawiedzi swój kościół parafialny, odmówi w nim Ojcze nasz i Wierzę oraz przyjmie Komunię Świętą i pomodli się w intencjach wyznaczonych przez papieża, ponadto nie jest przywiązany do jakiegokolwiek grzechu, zyskuje odpust zupełny.
Postarajmy się też odpowiedzieć na apel biskupów polskich, wzywających nas do trzeźwości i abstynencji w sierpniu. Podjętą przez nas decyzję o abstynencji od alkoholu w sierpniu lub przez dłuższy czas odnotujmy w Parafialnej Księdze Trzeźwości, która została wyłożona na Ołtarzu bocznym św. Teresy od Dzieciątka Jezus”. Tam również znajdują się deklaracje Krucjaty Wyzwolenia Człowieka do pobrania i wypełnienia przez osoby pragnące wstąpić w jej szeregi. Narzeczonym i ich rodzinom sugerujemy przemyślenie sprawy urządzenia wesela bez alkoholu. Takich udanych wesel bez alkoholu odbyło się już wiele w naszym kraju. Zainteresowanym chętnie pomożemy nawiązać kontakt z wodzirejami wesel bezalkoholowych.

2. W środę o godz. 17.00 - Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia, a następnie – Msza Święta wieczorna.

3. W czwartek – pierwszy w tym miesiącu – święto Przemienienia Pańskiego. Msze Święte  w naszym kościele o godz.  7.00, 9.00, 17.00 
Godzina święta z racji pierwszego czwartku miesiąca – po  Mszy św. o godz. 17.00 (Adoracja Njśw. Sakramentu – w ciszy  od  15.00  - 17.00)
Gorąco zachęcamy parafian i gości do uczestnictwa w świątecznej Eucharystii.

4. W tym tygodniu przypada również pierwszy piątek miesiąca (7 sierpnia). Spowiedź św. przed pierwszym piątkiem – w środę i czwartek   - 15 minut przed każdą Mszą św, a w sam pierwszy piątek: rano – o godz. 6.30, zaś po południu – od godz. 16.00. Wyjazd kapłanów z posługą sakramentalną do chorych – o godz. 10.00. Nadzwyczajni szafarze Komunii Świętej usłużą chorym w niedzielę. Rodziny i opiekunów chorych prosimy o zgłaszanie w zakrystii lub kancelarii parafialnej chorych oczekujących na wizytę. Składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby misyjne Kościoła.

5. Za tydzień – dziewiętnasta niedziela w ciągu roku. Składka na tacę przeznaczona będzie na remont w Biskupim Liceum Ogólnokształcącym im „św. Stanisława Kostki” w Lublinie  (Biskupiak) oraz na remont w centrum Jana Pawła II w Lublinie.

6. Intencje Mszalne na ten tydzień są wywieszone na tablicy ogłoszeń.

7. Prasa Katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”

8. Zapowiedzi Przedślubne:  (mamy trzy pierwsze  i  jedną drugą)

9. Bóg zapłać Paniom: Danucie, Antoninie i Panu Henrykowi za trud zbierania ofiar i wszystkim ofiarodawcom za pomoc. Dziękujemy rodzinom z ulic: Szkolna 7, PCK 27, Okrzei 18, Okrzei 24, Okrzei 29, Głowackiego 4,  Sobieskiego 10,  Mickiewicza 3.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 4 VIII – św. Jan Maria Vianney, prezbiter, który będąc proboszczem w Ars, zasłynął jako spowiednik i mąż modlitwy. Żył w latach 1786–1859. Obecnie czczony jest jako patron proboszczów (wspomnienie obowiązkowe);
• 8 VIII – św. Dominik, prezbiter, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego, nazywanego także od jego imienia Zakonem Dominikanów. Żył na przełomie XII i XIII wieku, ale jego dzieło trwa do dziś (wspomnienie obowiązkowe).
                                                                                     

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
26 lipca 2015
1. Dziś – siedemnasta niedziela w ciągu roku, a zarazem ze względu na przypadające dziś wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny – dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom i emerytom. Zarówno w pierwszym czytaniu mszalnym, jak i w Ewangelii była mowa o cudownym rozmnożeniu chleba. To była wyjątkowa interwencja Chrystusa. Zwykle człowiek zdobywa chleb dzięki swojej pracy. Dziś swoją modlitwą wyrażamy wdzięczność naszym rodzicom, dziadkom i emerytom za chleb zdobyty ich ciężką pracą.

2. W środę o godz. 17.00 – nowenna do Matki Bożej Pocieszenia a następnie – Msza Święta wieczorna.

3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 9.00 w intencji sióstr i braci z Kółek Różańcowych i Czcicieli Różańca św. połączona ze zmianą tajemniczek.  Odmawianie cząstki różańca należy rozpocząć 25 minut przed Mszą Świętą. Zachęcamy parafian i gości do uczczenia Matki Bożej, a także do modlitwy za poległych za Ojczyznę z okazji przypadającej w tę sobotę 71 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

4. Za tydzień – osiemnasta niedziela w ciągu roku. W kościołach parafialnych można w tym dniu zyskać odpust zupełny, zwany odpustem Porcjunkuli, chyba że dekretem biskupa diecezjalnego został on przeniesiony na inny dzień w roku liturgicznym. Aby zyskać odpust zupełny, trzeba wypełnić przepisany czyn pobożny i zwykłe warunki odpustu. W tym wypadku przepisanym czynem pobożnym jest nawiedzenie kościoła parafialnego i odmówienie w nim modlitw: „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”. Zwykłe warunki odpustu to: spowiedź sakramentalna, Komunia i modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża. Nadto do zyskania odpustu zupełnego wymagane jest wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego. Zyskany odpust można ofiarować za siebie lub na sposób pomocy za jedną duszę w  czyśćcu cierpiącą.

5. Przed nami sierpień, miesiąc pielgrzymek do sanktuariów maryjnych, a zarazem miesiąc pamięci o ważnych wydarzeniach z historii naszego narodu. Biskupi polscy apelują do nas i do wszystkich wiernych Kościoła katolickiego w naszej Ojczyźnie, abyśmy przeżyli go w trzeźwości. W związku z tym zachęcamy parafian i gości do podejmowania zobowiązań abstynencji od alkoholu w sierpniu lub przez dłuższy okres czasu, a nawet aż do końca życia. Zachęcamy też do wstępowania w szeregi Krucjaty Wyzwolenia Człowieka i urządzania wesel bez alkoholu.

6. Intencje Mszalne na ten tydzień są wywieszone na tablicy ogłoszeń.

7. Prasa Katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”

8. Zapowiedzi przedślubne są wywieszone na tablicy ogłoszeń (mamy jedną pierwszą i sześć drugich)

9. W czwartek (30 lipca) – Nabożeństwo za wstawiennictwem Bł. Ks. Zygmunta Pisarskiego o godz. 17.00

10. Bóg zapłać Paniom: Ewie, Danucie, Maryli, Jadzi, Teresie, za trud zbierania ofiar i wszystkim ofiarodawcom za pomoc. Dziękujemy rodzinom z ulic: Okrzei 27, Chmielna 5, PCK 10, PCK–domki, PCK 25, Szkolna 7.

11. Siostry z Tuligłów przyjmują zapisy dzieci do nowo otwartego Przedszkola w budynku Sióstr w Tuligłowach. Więcej informacji na tablicach ogłoszeń.

12. Przyjmowane są zapisy na Pieszą Pielgrzymkę z Krasnegostawu na Jasną Górę w dniach: 2 – 14 sierpnia. Początek Pielgrzymki w Niedzielę (2 sierpnia)–Msza św. o godz. 10.30 w Kościele „św. Franciszka Ksawerego”

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
·    29 VII – św. Marta, siostra Łazarza i Marii, znana z Ewangelii, patronka gospodyń domowych i hotelarzy (wspomnienie obowiązkowe);
·   31 VII – św. Ignacy z Loyoli, prezbiter, założyciel zakonu jezuitów, z pochodzenia Hiszpan, który żył na przełomie XV i XVI wieku, patron rekolekcji i ćwiczeń duchownych (wspomnienie obowiązkowe);
·   1 VIII – św. Alfons Maria Liguori, biskup i doktor Kościoła, założyciel Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela, nazywanego też Zgromadzeniem Redemptorystów (wspomnienie obowiązkowe).
                                                                                     

SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
19 lipca 2015
1. Dziś – szesnasta niedziela w ciągu roku. Ewangelia tej niedzieli ukazała nam troskę Pana Jezusa o Jego uczniów, zmęczonych wykonywaniem zleconej im przez Niego misji. Pan Jezus jako dobry Pasterz troszczy się również o nas. Niech ta prawda towarzyszy nam zarówno w czasie pracy jak i odpoczynku.

2. W środę o godz. 17.00… nowenna do Matki Bożej Pocieszenia, a następnie – Msza Święta wieczorna.

3. W czwartek – będziemy obchodzić święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy. Pochodziła ze Szwecji i wiele wniosła w życie narodów europejskich, dlatego w 1999 roku Jan Paweł II ogłosił ją patronką Europy. Żyła w XIV wieku, ale przykład jej życia najpierw jako żony i matki, a potem jako zakonnicy, jest ciągle aktualny.

4. W sobotę przypada święto św. Jakuba Apostoła, nazywanego Jakubem Starszym lub Większym. Jest on drugim męczennikiem po św. Szczepanie. Został ścięty mieczem w 44 roku po narodzeniu Chrystusa. Szczególnym miejscem jego kultu i celem pielgrzymek (udających się także z Polski) jest Santiago de Compostela w Hiszpanii.
  Również w sobotę przypada wspomnienie św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących. Z tej okazji w przyszłą Niedzielę (26 lipca) na parkingu i na placu przy  kościele odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych – po każdej Mszy Świętej. MIVA Polska zachęca kierowców i właścicieli pojazdów do złożenia ofiary  – na zakup środków transportu dla misjonarzy.

5. Za tydzień – siedemnasta niedziela w ciągu roku, a zarazem dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom i emerytom z uwagi na przypadające tego dnia wspomnienie świętych Joachima  i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny.

6. Intencje Mszalne na ten tydzień są wywieszone na tablicy ogłoszeń.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
·  20 VII – bł. Czesław, prezbiter, dominikanin, bardzo mocno związany z Wrocławiem. Tam spoczywają jego relikwie. Żył na przełomie XII i XIII wieku, ale i dziś od niego możemy się uczyć wierności powołaniu ( wspomnienie obowiązkowe);
· 22 VII – św. Maria Magdalena, nazywana „Apostołką Apostołów” z uwagi na to, że zaniosła im radosną wiadomość o zmartwychwstaniu Chrystusa, którego spotkała w poranek wielkanocny (wspomnienie obowiązkowe);
· 24 VII – św. Kinga, dziewica, pochodząca z Węgier, znana jako miłosierna pani Ziemi Sądeckiej, żyła w XIII wieku, ale jej kult przetrwał i rozwijał się w ciągu wieków. Kanonizował ją dopiero Jan Paweł II w 1999 roku w Starym Sączu (wspomnienie obowiązkowe).

7. Prasa Katolicka: „Niedziela”, Gość Niedzielny” do odebrania w zakrystii

8. Bóg zapłać Paniom: Janinie Helenie, Urszuli, Iwonie za trud zbierania ofiar i wszystkim ofiarodawcom za pomoc. Dziękujemy rodzinom z ulic:   PCK 21, PCK 25, Okrzei 42, Okrzei 44, Okrzei 46, Okrzei 48, Chmielna 3a,  Mickiewicza 4,  Sobieskiego 4a. 
                                                                                     

PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
12 lipca 2015

1. Dziś, w piętnastą niedzielę w ciągu roku, liturgia słowa zwróciła naszą uwagę na obowiązek apostołowania przez wszystkich członków Kościoła, w tym także przez ludzi świeckich. Spotkania naszych parafian z gośćmi przybyłymi do nas na wypoczynek stanowią dobrą okazję do wypełniania tego zadania.

2. W miesiącach letnich wielu ludzi odpoczywa, ale dla rolników jest to czas wytężonej pracy. Niech towarzyszy im nasza modlitwa, będąca wyrazem wdzięczności za ich trud podejmowany dla dobra wspólnego.

3. Jutro (13 lipca) –Nabożeństwo Fatimskie połączone z  procesją Figurą Matki Bożej Fatimskiej  (dookoła kościoła) po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 17.00

4. W środę o godz. 17.00 – nowenna do Matki Bożej  Pocieszenia, a następnie – Msza Święta wieczorna. Na wspólną modlitwę zapraszamy parafian i gości.

5. W czwartek (16 lipca) obchodzić będziemy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel, nazywane inaczej wspomnieniem Matki Bożej Szkaplerznej. Będzie to dla nas dobra okazja do poznania historii szkaplerza Najświętszej Maryi Panny i podjęcia decyzji o jego noszeniu, a także poznania zakonu karmelitańskiego, szerzącego nabożeństwo do Matki Bożej Szkaplerznej. Także nabożeństwo i modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. (początek o godz. 17.00-po nabożeństwie ucałowanie Relikwii św. Jana Pawła II)

6. Intencje Mszalne na ten tydzień są wywieszone na tablicy ogłoszeń.

7. Prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”

8.  Zapowiedzi przedślubne (mamy jedną pierwszą i trzy drugie)

9. Przyjmujemy zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Krasnystaw – Jasna Góra od 2 – 14 sierpnia. Więcej informacji w zakrystii

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 13 VII – święci pustelnicy Andrzej Świerad i Benedykt, którzy żyli na przełomie X i XI wieku i przez pewien czas przebywali w Tropiu nad Dunajcem z myślą o pociągnięciu tamtejszych mieszkańców do wiary chrześcijańskiej (wspomnienie obowiązkowe);
• 15 VII – św. Bonawentura, biskup i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych teologów średniowiecza, który jako przełożony generalny zakonu franciszkanów przyczynił się do jego rozwoju (wspomnienie obowiązkowe);
•   16 VII – Najświętsza Maryja Panna z Góry Karmel.

10. Bóg zapłać Pani Marcie za trud zbierania ofiar i wszystkim ofiarodawcom za pomoc. Dziękujemy rodzinom z ulic: Okrzei 16. Bóg zapłać Wspólnotom Neokatechumenalnym za ofiarę na Kuchnię dla ubogich – 300 zł

11. Młodzież i woluntariusze z Pieszej Pielgrzymki w przyszłą Niedzielę będą zbierać intencje oraz ofiary do puszek na organizację Pieszej Pielgrzymki z Krasnegostawu do Częstochowy w dniach od 2–14 sierpnia. Msza św. na początek Pielgrzymki będzie sprawowana w Niedzielę (2 sierpnia) o godz. 10.30 w Kościele św. Franciszka Ksawerego.
                                                                                     
CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
5 lipca 2015

1. Dziś – czternasta niedziela w ciągu roku. Przyszliśmy na Mszę Świętą niedzielną, aby opowiedzieć się za Chrystusem i oddać chwałę Bogu. Życzymy wszystkim  udanego wypoczynku i zapraszamy na spotkania z Panem Jezusem również w dni powszednie. Zechciejcie z troską o zdrowie ciała połączyć staranie o rozwój waszego życia duchowego, religijnego i moralnego.

2. Wakacje to okres szczególnie aktywnej działalności dealerów narkotyków i agitatorów usiłujących wciągnąć młodzież do różnych sekt. Przestrzegamy przed tymi zagrożeniami zarówno parafian, jak i gości.

3. W środę o godz. 17.00 nowenna do Matki Bożej Pocieszenia, a następnie – Msza Święta wieczorna.

4. W sobotę – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy. Żył na przełomie V i VI wieku. Ułożył regułę zakonną, na której oparły się pierwsze zakony, jakie powstały w Kościele Zachodnim. Przez swoją działalność przyczynił się do rozwoju życia religijnego w Kościele i kultury w Europie. Papież Paweł VI w 1964 roku ogłosił go patronem Europy.
 
W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
·  8 VII – św. Jan z Dukli, prezbiter, franciszkanin, który żył w XV wieku i zasłynął jako dobry kaznodzieja i spowiednik. Trumienka z jego relikwiami znajduje się w Dukli (wspomnienie obowiązkowe);
· 9 VII – święci Augustyn Zhao Rong, prezbiter, i Towarzysze, męczennicy chińscy. Augustyn urodził się w 1746 roku a śmierć męczeńską poniósł w 1815 roku. Pozostali męczennicy chińscy reprezentują katolików różnych stanów, różnego wieku i z różnych miejscowości (wspomnienie dowolne),
· a także wspominani już: Najświętsza Maryja Panna, Uzdrowienie Chorych, św. Maria Teresa Ledóchowska i św. Benedykt.

5. Intencje Mszalne na ten tydzień są wywieszone na tablicy ogłoszeń.

6. Prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Rycerz Niepokalanej”

7. Bóg zapłać za ofiarę na Kościół – z ul. Sobieskiego 10 – bezimienna – 200 zł, Pracownicy cmentarza na „Kuchnię dla Ubogich” – 500 zł  i ktoś ofiarował pokażną sumę na Kuchnię dla ubogich i budujące się centrum woluntariatu – Bóg zapłać

8. Przyjmujemy zapisy na Pieszą Pielgrzymkę z Krasnegostawu na Jasną Górę.

9. Wakacje – spotkania na parafii dla Dzieci Szkolnych w dniach
od 13 – 17 lipca 2015 r. – Więcej informacji w zakrystii
                                                                                     
TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
28 czerwca 2015

1. Dziś – trzynasta niedziela w ciągu roku. Dla wielu z nas tu obecnych jest to pierwsza niedziela w czasie ich tegorocznych wakacji. Udającym się na wakacje i urlopy przypominamy, że w czasie wolnym nikomu nie wolno zapomnieć o Panu Bogu, a wręcz przeciwnie, trzeba poświęcić Mu więcej czasu, by wynagrodzić Mu za zaniedbania, których dopuściliśmy się w ciągu roku. Zaś parafian, do których z okazji wakacji lub urlopu przyjadą krewni lub znajomi, prosimy, aby przyjęli ich serdecznie w przekonaniu, że w ich osobach przyjmują samego Pana Jezusa. Starajmy się dawać innym dobry przykład, do czego zobowiązuje nas fakt przyjęcia przez nas chrztu i bierzmowania.

2. Jutro – Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00 , 9.00, 17.00.  Składka na tacę będzie przeznaczona na tzw. świętopietrze, czyli do dyspozycji papieża. Gorąco zachęcamy parafian i gości do wzięcia udziału w zgromadzeniu eucharystycznym dla uproszenia obfitych łask z nieba dla papieża i Kościoła powszechnego oraz na podziękowanie Panu Bogu za św. Jana Pawła II.

3. We wtorek – zakończenie nabożeństw czerwcowych. I jak każdego 30 dnia miesiąca Nabożeństwo za wstawiennictwem naszego rodaka  Bł. Ks. Zygmunta Pisarskiego.

4. W środę o godz. 17.00  – Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia, a następnie – Msza Święta wieczorna.

5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
W pierwszy czwartek – Adoracja w ciszy od godz. 15.00 - 17.00. Natomiast  Godzina Święta (Adoracja wspólna) po Mszy św. o godz. 17.00 do 19.00. Spowiedź św. przed pierwszym piątkiem – w środę i czwartek 15 minut przed Mszami św. a w sam pierwszy piątek – rano pół godziny przed Mszą Świętą (o godz. 6.30), zaś po południu od godz. 16.00… Wyjazd kapłanów z posługą sakramentalną do chorych w piątek i w sobotę. Nadzwyczajni szafarze Komunii świętej usłużą chorym w niedzielę. Rodziny i opiekunów chorych prosimy o zgłoszenie w zakrystii lub kancelarii parafialnej oczekiwanych przez chorych wizyt.
W pierwszy piątek lipca (3 lipca) przypada tym razem święto św. Tomasza, Apostoła. Składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby misyjne Kościoła. Wierni odprawiający pierwsze piątki miesiąca niech przyjmą Komunię Świętą w duchu wynagrodzenia za grzechy własne i innych ludzi. Po Mszach Świętych – modlitwy przewidziane na pierwszy piątek miesiąca.
W Pierwszą sobotę miesiąca o godz. 9.00 Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny w intencji Kółek Różańcowych, Czcicieli Różańca św. połączona ze zmianą tajemniczek.

6. Intencje Mszalne na ten tydzień są wywieszone na tablicy ogłoszeń

7. Prasa Katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”

8. Wszystkim, którzy noszą imię: Piotr, Paweł lub Tomasz, życzymy wszelkiej pomyślności oraz wytrwania w wierze za przykładem ich niebieskich patronów.

9. W dniach  od  13 - 17 lipca pragniemy zorganizować na parafii  spotkania dla dzieci ze szkoły Podstawowej. Spotkania będą miały charakter modlitewno- rekreacyjny i odbywać się będą od godziny 9.00 – 15.00. Rodziców, którzy chcieliby zgłosić swoje dziecko zapraszamy dzisiaj do zakrystii po każdej Mszy św. - po kartę zgłoszeniową.

10. Przypominamy!  W niedziele lipca  i sierpnia nie ma Mszy św. o godz. 10.30 (z udziałem dzieci)

11. Przyjmujemy zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Krasnystaw – Jasna Góra w dniach: 2 -14 sierpnia – w kancelarii parafialnej, zakrystii lub w Parafii „św. Franciszka Ksawerego”

12. Zapowiedzi przedślubne (mamy dwie zapowiedzi pierwsze i trzy drugie)

13. Bóg zapłać Paniom: Janinie-Helenie, Ewie, Teresie i Jadwidze oraz Panu Henrykowi za trud zbierania ofiar i pomoc oraz wszystkim ofiarodawcom  za wsparcie. Dziękujemy rodzinom z ulic: Okrzei 18, Okrzei 24,  Okrzei 27,  Okrzei 29,  Okrzei 42, Okrzei 44, Okrzei 48, PCK 10, PCK – domki,  Sobieskiego 10,  Głowackiego 4,  Mickiewicza 4, Sobieskiego 4a,
                                                                                     
JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
14 czerwca 2015


1. Dziś – jedenasta niedziela w ciągu roku, która w liturgii słowa przybliżyła nam tajemnice królestwa Bożego. Zostaliśmy do niego włączeni przez sakrament chrztu, a dzisiaj naszym zadaniem jest troska o rozwój tego królestwa w nas i wokół nas.

2. We wtorek (16 czerwca) w naszej Parafii Dzień Papieski - modlimy się nowenną za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, możemy pisać prośby i podziękowania za wstawiennictwem świętego – (kartki są przygotowane na stoliku, tam gdzie gazety).

3. W sobotę będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Uchodźcy, wyznaczony przez ONZ w roku 2000 na dzień 20 czerwca. W swoich modlitwach pamiętajmy o tych wszystkich, którzy z obawy przed prześladowaniem ze względu na rasę, narodowość, religię lub poglądy polityczne opuścili kraj ojczysty, by szukać schronienia i pomocy na obcej ziemi.

4. Przypominamy! W miesiącach wakacyjnych (tj. w lipcu i sierpniu) nie ma Mszy św.   o godz. 10.30 – z udziałem dzieci

5. Zapraszamy na Nabożeństwa czerwcowe –w niedzielę– o godz. 16.30 a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00

6. Intencje Mszalne na ten tydzień są wywieszone na tablicy ogłoszeń.

7. Prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Rycerz Niepokalanej”

8. Zapowiedzi przedślubne są wywieszone na tablicy ogłoszeń.

9. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy na ul. PCK 2, im „Janiny Doroszewskiej” zaprasza na Dni otwarte, które odbędą się 19 czerwca (piątek) w godzinach: 9.30-12.30. Będzie możliwość obejrzenia sal lekcyjnych, terapeutycznych, internatu i rozmowy na temat niepełnosprawności. (więcej informacji na tablicy ogłoszeń)

10. Od 1 września będzie otworzone jednooddziałowe Niepubliczne Przedszkole w Tuligłowach prowadzone przez Zgromadzenie Sióstr Służebniczek N.M.P. NP. Zapisy można dokonywać już od teraz w Tuligłowach.

11. Brakuje w Kółku Różańcowym im. „ św. Stanisława Kostki” – 3 osób. Prosimy o pomoc  (zelatorka Kółka P. Elżbieta Kiciak)

12. Bóg zapłać Państwu Galanom za ofiarę na kościół – 200 zł.

13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:
† śp. Elżbieta Wypych   z ul. Szkolnej 7
† śp. Janina Łoza  z ul. Chmielna 5
   … Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
•    15 VI – bł. Jolanta, zakonnica, siostra św. Kingi. Żyła w XIII wieku. Była wzorową żoną i matką, a pod koniec życia zakonnicą klauzurową – klaryską, godną naśladowania       w obecnym stuleciu (wspomnienie obowiązkowe);
•    17 VI – św. Brat Albert Adam Chmielowski, artysta – malarz, uczestnik powstania styczniowego 1863 roku, a w końcu zakonnik, który oddał się posługiwaniu ubogim i z myślą o nich założył dwa zgromadzenia zakonne. Zmarł 25 XII 1916 roku w Krakowie (wspomnienie obowiązkowe).
                                                                                     
DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
7 czerwca 2015
1. Dziś – dziesiąta niedziela w ciągu roku, a zarazem Dzień Dziękczynienia za opiekę Bożą nad naszą Ojczyzną, narodem polskim i Kościołem w Polsce. Swoimi modlitwami i ofiarami wspieramy budowę świątyni pod wezwaniem Opatrzności Bożej w Warszawie, wznoszonej jako wotum wdzięczności Polaków. Przewiduje się, że jej poświęcenia dokona papież Franciszek, gdy przybędzie do naszego kraju na Światowe Dni Młodzieży. 

2. Dzisiaj zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe i procesję o godz. 16.30 a w poniedziałek, wtorek i środę na Mszę Świętą o godz. 17.00 z procesją Eucharystyczną dookoła kościoła. Zapraszamy wszystkie  dzieci (małe i większe)- dziewczynki do sypania kwiatków a chłopcy do dzwonienia dzwonkami, niesienia różańca, szarf, pomocy w procesji. (dzieci komunijne w strojach komunijnych)

3. W czwartek, w ostatni dzień tak zwanej „oktawy” Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msza Święta z procesją o godz. 17.00. Po Mszy Świętej wieczornej i następującej po niej procesji – błogosławieństwo wianków i dzieci. Prosimy rodziców, aby wszystkie dzieci dotarły na to spotkanie z Panem Jezusem.

4. W piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a zarazem 21. Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Msze Święte o godz. 7.00 i 17.00. W ten piątek ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa.

5. W sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny (i kolejny dzień fatimski w naszej parafii). Msze Święte u nas o godz. 7.00 i 17.00 (po Mszy Świętej wieczornej o godz. 17.00  – cząstka różańca  i  procesja fatimska dookoła naszego Kościoła).

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:
śp. Janina Stępień  z ul. Okrzei 16  
śp. Lechosław Ćwir  z ul. PCK 27
śp. Mirosław Zubrzycki z ul.Chmielna 5
śp. Maria Englot  z ul. Szkolna 12A
Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 8 VI – św. Jadwiga, królowa znana z hojności dla ubogich, dzięki małżeństwu z Władysławem Jagiełłą przyczyniła się do nawrócenia Litwy. Własną biżuterię przeznaczyła na rozwój Akademii Krakowskiej (wspomnienie obowiązkowe):
• 10 VI – bł. Bogumił, biskup. Żył w XII wieku. Po rezygnacji z arcybiskupstwa w Gnieźnie został pustelnikiem. Zasłynął z daru modlitwy i nauczania ubogiej ludności (wspomnienie obowiązkowe);
•   11 VI – św. Barnaba, apostoł rodem z Cypru, bliski współpracownik św. Pawła i towarzysz jego pierwszej podróży misyjnej (wspomnienie obowiązkowe).

7. Intencje Mszalne na ten tydzień są wywieszone na tablicy ogłoszeń.

8. Prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”,  w zakrystii „Rycerz Niepokalanej”

9. Bóg zapłać Pani Marcie za trud zbierania ofiar i wszystkim ofiarodawcom za pomoc. Dziękujemy rodzinom z ulic:  Okrzei 16. Bóg zapłać P. Marii Patyk z ul. Kołowrót za ofiarę – 100 zł,  oraz pracownikom cmentarza  za ofiarę na Kuchnię dla ubogich – 500 zł.

10. Zapowiedzi Przedślubne wywieszone na tablicy ogłoszeń.

11. Pielgrzymka rowerowa z Krasnegostawu na Jasną Górę. Zapisy  w kancelarii  Parafii Matki Bożej Pocieszenia w  soboty od  13  czerwca w godz. 10 – 12.00  

12. W przyszłą niedzielę (14 czerwca) – zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 w intencji pielgrzymów, którzy byli na pielgrzymce śladami św. Pawła w Grecji  i ich rodzin a po Mszy św. spotkanie popielgrzymkowe w Sali katechetycznej na plebanii.

13. Nieznane taśmy filmowe z prywatnego archiwum Ojca Świętego Jana Pawła II – nowy film „Apartament”- Jan Paweł II prywatnie. Dzisiaj (7 czerwca) – godz. 16.15 i  9 - 11 czerwca (wtorek – środa, czwartek) – godz. 14.30

14. Wspominamy, że w miesiącach wakacyjnych (lipcu i sierpniu) nie będzie Mszy św.  o godz. 10.30  z udziałem dzieci
                                                                                     
NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
31 maja 2015
1.  Dziś obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Wyznajemy wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach, pochylamy się nad tajemnicą wewnętrznego życia Boga i dziękujemy Mu za chrzest święty, który daje nam udział w tym życiu. Dziś o godz. 16.30… zapraszamy na ostatnie nabożeństwo majowe  połączone z procesją dookoła Kościoła. 

2. Jutro – Dzień Dziecka i rozpoczęcie Nabożeństw czerwcowych. Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa śpiewać będziemy codziennie po Mszy Świętej o godz. 17.00.

3. W środę o godz. 17.00 – Nowenna do Matki Bożej  Pocieszenia (piszemy na kartkach prośby i podziękowania)

4. W czwartekpierwszy w czerwcu – obowiązkowa Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, nazywana  Uroczystością Bożego Ciała. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.30, 9.00, 17.00 Nabożeństwo Czerwcowe o godz. 16.30 połączone z procesją dookoła kościoła. Składka na tacę będzie przekazana na hospicja i wyznaczone cele charytatywne. Po Mszy Świętej odprawianej w Kościele „św. Franciszka Ksawerego” o godz. 10.30–wyruszy procesja (eucharystyczna) do czterech ołtarzy ulicami Miasta (ulicą Okrzei) do parafii „M.B.Pocieszenia”. Nasza Parafia przygotowuje dwa Ołtarze (jeden przy IILO im „C.K.Norwida” – prosimy o przygotowanie Wspólnoty Neokatechumenalne a przy Pomniku Chrystusa Króla –  Siostry i Rada Parafialna.)

5. W ramach tak zwanej „Oktawy Bożego Ciała” – każdego dnia po Mszy św. o godz. 17.00 będziemy śpiewać litanię do Serca Pana Jezusa i będzie procesja z Najśw. Sakramentem dookoła naszego Kościoła

6. Wszyscy wierni na mocy uczestnictwa w powszechnym kapłaństwie Chrystusa są zobowiązani do oddawania chwały Bogu, w tym także przez zaangażowanie się w zorganizowanie i przebieg procesji.  Na procesję w Uroczystość Bożego Ciała i w ciągu „Oktawy” zapraszamy wszystkie dzieci -dziewczynki  do sypania kwiatów i chłopców do pomocy w procesji (dzwonienie dzwonkami , niesienie Różańca, czy szarf przy chorągwiach )- dzieci Pierwszokomunijne zapraszamy w strojach komunijnych

7. W tym tygodniu przypadają także pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź św. przed pierwszym piątkiem w środę od godz. 16.45  i w czwartek – kilka minut przed Mszami św. a także w pierwszy piątek rano- od  godz. 6.30  i po południu  od  godz.16.00. Wyjazd kapłanów z posługą sakramentalną do chorych – w piątek i w sobotę od godz. 10.00

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:
śp. Alicja Szczepanik
śp. Stanisława Wożniak
śp. Jan Bojarczuk. 
Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

9. Bóg zapłać Pani Iwonie i P. Henrykowi za trud zbierania ofiar i wszystkim ofiarodawcom za pomoc i wsparcie. Dziękujemy rodzinom z ulic: Sobieskiego 10,  PCK 21, Chmielna 3a,  Głowackiego 4, Okrzei 18, Okrzei 24,  Okrzei 29, Ofiary z bloków wyniosły – 1846 zł. Ofiara rodziców dzieci pierwszokomunijnych – 2000 zł. Ofiara rodziców młodzieży bierzmowanej –  900 zł

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
•    1 VI – św. Justyn, męczennik i filozof, żył w II w. Napisał wiele dzieł w obronie wiary (wspomnienie obowiązkowe);
•    3 VI – święci męczennicy z Ugandy w Afryce, Karol Lwanga i jego 21 Towarzyszy, którzy zginęli 3 VI 1886 roku (wspomnienie obowiązkowe);
•    5 VI – św. Bonifacy, biskup i męczennik, benedyktyn, legat papieski na całe Niemcy. Został zamordowany wraz z 52 towarzyszami w dzień Zielonych Świąt 5 VI 754 roku (wspomnienie obowiązkowe).
                                                                                     
ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO
24 maja 2015
1. Dziś obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zebrani na sprawowaniu Eucharystii wspominamy dar Ducha Świętego udzielony Apostołom, początki Kościoła i jego misję względem wszystkich języków, ludów i narodów. Myślimy również o darze Ducha Świętego udzielonym nam w sakramentach chrztu św. i bierzmowania i dziękujemy zań Panu Bogu.

2. Ponadto dziś – z okazji przypadającego 24 maja wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych – przeżywamy VIII Dzień Modlitw Kościoła Powszechnego za Kościół w Chinach.

3. Dziś kończy się czas Komunii Świętej wielkanocnej. Przepis Kościoła głosi: „Każdy wierny po przyjęciu Najświętszej Eucharystii po raz pierwszy, ma obowiązek przyjmować ją przynajmniej raz w roku. Ten nakaz powinien być wypełniony w okresie wielkanocnym.  Jeśli ktoś z wiernych do tej pory nie wypełnił tego obowiązku, niech to uczyni jak najszybciej!

4. Jutro – w poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego – obchodzić będziemy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, wprowadzone do kalendarza liturgicznego w Polsce w czasie Soboru Watykańskiego II. Msze Święte w naszym kościele  o godz. 7.00, 9.00, 17.00 …  Po Mszy Świętej wieczornej – nabożeństwo majowe.

5.  W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00   i 17.00… Po Mszy Świętej wieczornej  nabożeństwo majowe.

6. Za tydzień – Uroczystość Najświętszej Trójcy. W naszej Parafii – Odpust Parafialny. Msze św. jak w każdą Niedzielę. Suma Odpustowa z procesją dookoła kościoła o godz. 12.00 (na procesję zapraszamy dzieci pierwszokomunijne w strojach komunijnych). Ostatnie nabożeństwo majowe  o godz. 16.30.

7. W sobotę (30 maja) w Wigilię Odpustu  o godz. 18.00  na cmentarzu parafialnym będzie odprawiona Msza św. za naszych zmarłych. Wypominki możemy pisać na kartkach i podać w zakrystii, kancelarii parafialnej lub przed nabożeństwem na cmentarzu. Różaniec za zmarłych będzie o godz. 17.30

8.  Stowarzyszenie „Gloria Vitae” zaprasza na kolejny 24  koncert „Gloria Vitae”. tegoroczną gwiazdą tego wydarzenia kulturalnego będzie Krystyna Prońko. W koncercie będzie można wysłuchać także muzyki klasycznej w wykonaniu Tria Concertante. Wstęp wolny – Niedziela 31 maja godz. 20.00.

9. Intencje Mszalne na ten tydzień są wywieszone na tablicy ogłoszeń.

10. Prasa Katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”

11. W dniu dzisiejszym ofiary na tacę są przeznaczone jako pomoc w organizacji Światowego Dnia Młodzieży w Krakowie w 2016 roku. Bóg zapłać!

12. Bóg zapłać Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za ofiarę na nasz Kościół – 2000 zł Bóg zapłać Paniom: Janinie-Helenie, Maryli, Urszuli, Ewie za trud zbierania ofiar i wszystkim ofiarodawcom za pomoc i wsparcie.  Dziękujemy rodzinom z ulic:  PCK 25, Chmielna 5, Okrzei 27, Okrzei 42, Okrzei 44, Okrzei 48, Mickiewicza 4, Sobieskiego 4a,

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 26 V – św. Filip Nereusz, prezbiter, który w 1551 roku założył Zgromadzenie Księży Oratorianów, nazywane też od jego imienia Zgromadzeniem Księży Filipinów (wspomnienie obowiązkowe);
• 29 V – św. Urszula Ledóchowska, dziewica, która w 1920 roku założyła Zgromadzenie Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego do pracy wychowawczej nad młodzieżą (wspomnienie obowiązkowe).
                                                                                     
WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE
17 maja 2015
1. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a u nas także Uroczystość I Komunii Świętej dzieci. Módlmy się za dzieci, które dziś po raz pierwszy  uczestniczą we Mszy Świętej w sposób pełny, aby z tego źródła aż do śmierci czerpały siłę do życia zgodnego z wymaganiami Ewangelii Chrystusa. Módlmy się także za nas wszystkich tu obecnych, abyśmy przez godne i częste uczestnictwo w Uczcie Eucharystycznej zasłużyli sobie na udział w uczcie zbawionych w niebie.

2.  W ramach tzw. białego tygodnia od  jutra do soboty włącznie o godz. 17.00 Msza Święta dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin. Zapraszamy wszystkich chętnych.

3. Nabożeństwo majowe w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej   (po Mszy o 17.00) a dziś i w przyszłą niedzielę o godz. 16.30.

4. Dni powszednie między uroczystościami Wniebowstąpienia Pańskiego i Zesłania Ducha Świętego, mają specjalne znaczenie; są dniami nowenny – przygotowania na przyjęcie Ducha Świętego Pocieszyciela.  Nowenna w czasie Nabożeństwa majowego…

5. W sobotę (23 maja) – Msza Święta z wigilii uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Na czuwanie modlitewne w kościele - ze Wspólnotami Neokatechumenalnymi od godz. 20.00 - zapraszamy młodzież, dorosłych, wszystkich chętnych.

7. Za tydzień – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, Misyjny Dzień Chorych, Parafialny Dzień Wdzięczności Bogu za dary Ducha Świętego, otrzymane w sakramentach chrztu i bierzmowania, zakończenie okresu wielkanocnego w liturgii Kościoła, a także Dzień Modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach.

8. Dzisiaj ofiary do puszek przed kościołem na pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Nepalu – prośba ks. Arcybiskupa o pomoc!

9. Od 1 września będzie otworzone Jednooddziałowe Niepubliczne Przedszkole w Tuligłowach prowadzone przez Zgromadzenie Sióstr Służebniczek N.M.P NP. Zapisy można dokonywać od 1 czerwca br. w Tuligłowach.

10. Bóg zapłać Paniom: Teresie, Marcie, Jadwidze i Teresie za trud zbierania ofiar  i wszystkim ofiarodawcom za pomoc. Dziękujemy rodzinom z ulic:  Okrzei 16,  Okrzei 20, PCK 10,  PCK - domy prywatne.
Bóg zapłać rodzinie z  Zakręcia  za ofiarę –  400 zł na nasz Kośció

11. Dzisiaj Ewangelizacja w Mieście prowadzona przez braci z Neokatechumenatu – początek w rynku od godz. 15.30.

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:
śp. Emilia Krawczyk
śp. Jan Ostrowski
śp.  Bożena Sosna
Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”
                                                                                     
CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY
26 kwietnia 2015

1. Dziś – czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana niedzielą Dobrego Pasterza. Podczas Mszy Świętej modliliśmy się o powołania do służby Bogu w Kościele i podobnie będziemy czynić w najbliższym tygodniu z racji tygodnia  modlitw o powołania w Kościele powszechnym.

2. W środę będziemy obchodzić święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. U nas o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia, następnie Msza Święta.

3. W czwartek (30 kwietnia) po Mszy Świętej wieczornej  Nabożeństwo za wstawiennictwem Bł. Ks. Zygmunta Pisarskiego.

4. W piątek (1 maja) rozpoczynamy Nabożeństwa majowe, które będą odprawiane w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00,  a w niedzielę i święta o godz. 16.30. Jako Polacy mamy szczególne zobowiązanie do oddawania czci Matce Bożej, dlatego zachęcamy parafian do licznego udziału w nabożeństwach majowych odprawianych w kościele. Zachęcamy także do podtrzymania zwyczaju śpiewania litanii loretańskiej i pieśni maryjnych  w domach lub przy kapliczkach przydrożnych.

5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź święta  rano o godz. 6.30  i od godz. 16.00. W piątek – pierwszy w maju – wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. Msza Święta wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 17.00. Po Mszy Świętej wieczornej – nabożeństwo majowe. W sobotę – pierwszą w maju – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła, a także Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej. Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny w intencji Kółek Różańcowych połączona ze zmianą tajemnic różańcowych o  godz. 9.00.

                                                                                     

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY
19 kwietnia 2015
1. Dziś – trzecia niedziela Wielkanocy, a zarazem VII Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. Przypominają nam one, by zwrócić uwagę na Biblię, czyli Pismo Święte, najważniejszą księgę dla całego Kościoła i dla każdego z nas tu obecnych. Zawiera ona bowiem objawienie Boże dotyczące naszego zbawienia. Tej księgi nie może zabraknąć w żadnym domu. Nie może też nikomu zabraknąć czasu na jej czytanie.

2. W środę o godz. 17.00 – nowenna do Matki Bożej Pocieszenia, a następnie – Msza Święta wieczorna.

3. W czwartek – Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski obok Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski i św. Stanisława, biskupa i męczennika.  Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00, 17.00. Zapraszamy na wspólną modlitwę w intencji misjonarzy, dla których św. Wojciech jest wzorem. Adoracja Najśw. Sakramentu  (w ciszy) od   15.00 – 17.00

4. W sobotę – święto św. Marka, Ewangelisty, a zarazem Dzień Modlitw o Urodzaje. 

5. Za tydzień – czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana niedzielą Dobrego Pasterza. W tę niedzielę będziemy obchodzić 52. Światowy Dzień Modlitw o Powołania do Służby Bogu w Kościele, rozpoczynający kwartalne dni modlitw o powołania w Kościele powszechnym, a w Polsce – Tydzień Modlitw o Powołania.

6. Ponadto przyszła niedziela jako ostatnia niedziela kwietnia będzie ogólnopolskim dniem modlitw za kierowców z inicjatywy polskiego oddziału Stowarzyszenia na rzecz Misyjnych Środków Transportu, w skrócie: MIVA Polska.
 
7. Wyjazd pielgrzymów do Grecji śladami św. Pawła (z piątku na sobotę)   25 kwietnia   o godz. 1.30  z placu przy naszym kościele. 

8.  W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:
śp  Krystyna Tylus
śp. Stanisław Marczewski.
Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

9. Bóg zapłać Paniom: Janinie-Helenie, Danucie, Marcie, Iwonie za trud zbierania ofiar i pomoc oraz wszystkim ofiarodawcom za wsparcie naszych prac. Dziękujemy rodzinom z ulic: Okrzei 16, Okrzei 42,  Okrzei 44, PCK 21, Okrzei 48, Szkolna 7, Mickiewicza 4, Sobieskiego 4a,  Chmielna 3a.

10. Intencje Mszalne na ten tydzień są wywieszone na tablicy ogłoszen.
                                                                                     
NIEDZIELA WIELKANOCNA
5 kwietnia 2015
ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

1. Dziś niedziela wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego, największa Uroczystość w roku kościelnym, rozpoczynająca okres wielkanocny w liturgii. Pięćdziesiąt dni od niedzieli Zmartwychwstania do niedzieli Zesłania Ducha Świętego obchodzi się z wielką radością jako jeden dzień świąteczny, co więcej, jako „wielką niedzielę”. Głównie w te dni śpiewa się „Alleluja”, po hebrajsku „Hallelujah”, co w tłumaczeniu na język polski: „Chwalmy Pana”. Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi oktawę Wielkanocy i obchodzi się je jako uroczystości Pańskie. Z tego powodu w piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa. Msze Święte dziś o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 17.00. Nowenna do Miłosierdzia Bożego dzisiaj o godz. 16.30

2. Jutro – poniedziałek w oktawie Wielkanocy.  Msze Święte w naszym kościele jak w każdą niedzielę… Nasze jutrzejsze uczestnictwo w Eucharystii niech będzie wyrazem naszej miłości ku Bogu i zadośćuczynieniem za nasze grzechy, a zwłaszcza za opuszczone Msze Święte w niedziele i święta obowiązkowe, oraz za brak należytego skupienia podczas liturgii. Jutro składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby KUL. Nowenna do Miłosierdzia Bożego w poniedziałek wielkanocny o 16.30,  a od wtorku aż do soboty włącznie o 17.00

3. W środę o godz. 17.00 nowenna do Matki Bożej Pocieszenia, a następnie Msza Święta wieczorna.

4. W piątek przypada piąta rocznica katastrofy pod Smoleńskiem. Zachęcamy do modlitwy za ofiary tej katastrofy i rodziny ofiar oraz za naszą Ojczyznę.  Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00

5. Za tydzień – druga niedziela wielkanocna, zwana także niedzielą białą lub niedzielą Miłosierdzia Bożego. W tym dniu obchodzić będziemy święto patronalne Caritas i rozpoczniemy 71 Tydzień Miłosierdzia. Zapraszamy na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 16.30

6. Intencje Mszalne na ten tydzień są wywieszone na tablicy ogłoszeń.

7. Parafianom i gościom przybyłym do naszej parafii na święta życzymy owocnego udziału w Misterium Paschalnym Chrystusa. Niech spotkanie ze Zbawicielem przy Stole Eucharystycznym i przy stole w domach rodzinnych umocni was i wasze rodziny w miłości, jedności i pokoju.

8. Spotkanie Pielgrzymów udających się do Grecji śladami św. Pawła w dniach od 24.04 – 3.05 odbędzie się w przyszłą  niedzielę 12 kwietnia o godz. 18.00. Zapraszamy!

9. Podziękowania: Siostrze Barbarze zakrystiance za piękny wystrój kościoła, za projekt Grobu, Ciemnicy i wszelkie dekoracje kwiatowe oraz wszystkim którzy pomagali, Panom: Waldemar Wójcik, Stanisław Kucharski, Mirosław Bielski, Pani Lena Laskowska, Iwona Borzęcka.
Dziękuję Siostrze Zofii organistce i Chórowi parafialnemu, Szafarzom Nadzwyczajnym Komunii św., lektorom, ministrantom, wszystkim radnym, którzy pomagali w różnych pracach przy kościele, pocztom Sztandarowym: Kombatantów z Krasnegostawu, Solidarności, II LO im. „C.K. Norwida”, Zespołu Szkół nr. I w Krasnymstawie im. „Adama Mickiewicza”, Policji, Pracownikom Urzędu Starostwa, Urzędu Miasta Krasnystaw. Dziękujemy za ofiarę na Kościół: Państwu Dorocie i Sławomirowi – 1000 zł.  P. Janinie Roczeń – 100 zł , P. Stanisławie – 100 zł.
                                                                                     NIEDZIELA PALMOWA CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ
29 marca 2015
1. Dziś – Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej, rozpoczynająca Wieki Tydzień i przypominająca mesjański wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Po sumie na placu kościelnym rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą, własnoręcznie wykonaną palmę.

2. Jutro Nabożeństwo do Bł. Ks.  Zygmunta Pisarskiego (30 dnia miesiąca) po Mszy św. o godz. 17.00. W Wielką Środę Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia  o godz. 17.00, a po niej Msza Święta.

3. W Wielki Czwartek w godzinach przedpołudniowych w bazylice katedralnej zostanie odprawiona Msza Święta Krzyżma świętego, natomiast w naszym kościele parafialnym o godz. 18.00 -  Msza Święta Wieczerzy Pańskiej. Msza Święta Wieczerzy Pańskiej, rozpoczyna Święte Triduum Paschalne. Po Mszy Świętej–przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy adoracji i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00

4. Wielki Piątek – pierwszy w kwietniu – Adoracja Najświętszego Sakramentu.  O godz. 15.00  – Koronka do Bożego Miłosierdzia.
Droga Krzyżowa - ulicami naszej Parafii o godz. 17.00 – rozpocznie się przed kościołem. Zachęcamy do licznego udziału w tym nabożeństwie.  Pójdziemy ulicami  Okrzei, Głowackiego, Sobieskiego, Chmielną i Okrzei- do kościoła.
Liturgia Męki Pańskiej - bezpośrednio po Drodze Krzyżowej. Za pobożny udział w adoracji Krzyża i ucałowanie go podczas uroczystych obrzędów można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Na zakończenie liturgii Męki Pańskiej – przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego, śpiew trzech części gorzkich żali i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 24.00.
W Wielki Piątek Komunii Świętej udziela się wiernym jedynie podczas liturgii Męki Pańskiej; odwiedzimy chorych w domach od godz. 9.00 – prosimy adresy chorych zgłosić w zakrystii.
W Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa i post ścisły. Zachęcamy wiernych, aby zachowali wstrzemięźliwość także w Wielką Sobotę aż do rozpoczęcia liturgii Wigilii Paschalnej.
Rozpoczęcie Nowenny do miłosierdzia Bożego w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu przy Bożym Grobie.

5. W Wielką Sobotę – pierwszą w kwietniu – adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 7.00. Zakończymy ją przed rozpoczęciem liturgii Wigilii Paschalnej.  
Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę od godz. 8.00  do 13.00  (co godzinę)
Okazja do spowiedzi świętej dla tych, którzy przyjadą na święta w ostatniej chwili – podczas adoracji Najświętszego Sakramentu w Wielki Czwartek i Wielki Piątek wieczorem, oraz w Wielką Sobotę w przerwach między kolejnymi błogosławieństwami pokarmów na stół wielkanocny.

6.  U siostry w zakrystii lub do skrzynki przy wejściu do kościoła można złożyć ofiarę na kwiaty i dekorację Grobu Pańskiego.

7. Wigilię Paschalną – stanowiącą apogeum Świętego Triduum Paschalnego – rozpoczniemy w Wielką Sobotę wieczorem o godz. 19.00 Na liturgię prosimy przyjść ze świecami, zabezpieczonymi profitkami przed rozlewaniem się wosku.

8. Wielkanoc – Rezurekcja o godz. 6.00 – Procesja ulicami parafii. Pójdziemy ulicami: Okrzei - do cmentarza, Poniatowskiego, Mickiewicza – do kościoła

9. Zachęcamy do zachowania zwyczajów związanych ze śniadaniem wielkanocnym w naszych rodzinach, takich jak: wspólna modlitwa, dzielenie się jajkiem i składanie życzeń.

10. Podziękowania do Dzieci i wychowawców z Domu Dziecka w Krasnymstawie

11. Bóg zapłać Pani Ewie i Panu Henrykowi za trud zbierania ofiar i ofiarowany czas  oraz wszystkim ofiarodawcom za pomoc . Dziękujemy rodzinom z ulic: Okrzei 18, Okrzei 24, Okrzei 27, Okrzei 29, Sobieskiego 10, Głowackiego 4.

12. W zakrystii są do nabycia chlebki dobroci „Caritas” – zakup chlebka to nasza pomoc dla ubogich.

13. Od jutra będzie wystawiony „kosz dobroci”, gdzie będziemy mogli złożyć produkty żywnościowe, aby podzielić się z biedniejszymi rodzinami. Bóg zapłać!

14. Spotkanie z Radą Parafialną jutro o godz. 18.30.

15. Intencje Mszalne na ten tydzień są wywieszone na tablicy ogłoszeń!
                                                                                     
PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
22 marca 2015
1. Dziś – piąta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą czarną, od zwyczaju zasłaniania krzyży od dziś aż do Wielkiego Piątku włącznie na znak naszego smutku z powodu śmierci Zbawiciela. Do tej pory w liturgii kładliśmy nacisk na charakter chrzcielny i pokutny Wielkiego Postu, a w ostatnich dwóch tygodniach tego okresu położymy mocniejszy akcent na jego charakter pasyjny. W tym miejscu przypominamy o zwyczaju dekorowania krzyży i kapliczek przydrożnych na święta.

2. W środę (25 marca) przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, a zarazem Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 17.00. Osoby, które w środę pragną rozpocząć dziewięciomiesięczną nowennę w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, tzw. duchową adopcję, niech zgłoszą się do zakrystii otrzymać  informacje i  wypełnić stosowną deklarację.

3. W czwartek – Dzień Modlitw za Więźniów z okazji przypadającego w tym dniu wspomnienia Dobrego Łotra.

4. W piątek zapraszamy  na Drogę Krzyżową, o godz. 16.30 – dla dzieci i o 17.45 – dla dorosłych i młodzieży a dziś i w przyszłą niedzielę na Gorzkie Żale  – o godz. 16.30

5. W przyszłą niedzielę,  Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej podczas Mszy Świętej wysłuchamy pasji, czyli opisu Męki Pańskiej według św. Marka. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach św.   

6. Kapłani udadzą się do chorych  do domów  z posługą sakramentalną w pierwszy piątek miesiąca (3 kwietnia) od godz. 9.00. Nadzwyczajni szafarze mogą zanieść  Komunię Świętą chorym w Niedzielę Wielkanocną i w drugi dzień Świąt prosimy o porozumienie się z kapłanami w tej sprawie.

7. Zapowiedzi  przedślubne. Mamy dwie zapowiedzi drugie – wywieszone na tablicy ogłoszeń!

8. U siostry w zakrystii lub do skarbonki przed wejściem do kościoła można złożyć ofiarę na kwiaty i na dekorację Grobu Bożego. Bóg zapłać za dotychczasowe ofiary.

9. Narzeczonych zapraszamy na konferencje przedmałżeńskie  w piątek   (27 marca) o godz. 19.00

10. Dzisiaj wychowawcy i dzieci z Domu Dziecka w Krasnymstawie prowadzą kiermasz zrobionych własnoręcznie kartek i ozdób świątecznych. Zakup tych ozdób to nasza pomoc dla nich jako wsparcie na wakacyjny wyjazd. Bóg zapłać za pomoc i wsparcie!

11. Intencje Mszalne na ten tydzień są wywieszone na tablicy ogłoszeń.

12. Prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”

13. Bóg zapłać Paniom: Janinie-Helenie, Maryli, Urszuli za trud zbierania ofiar i wszystkim ofiarodawcom za pomoc. Dziękujemy rodzinom z ulic:  PCK 25, Chmielna 5,  Okrzei 42,  Okrzei 44,  Okrzei 48,  Mickiewicza 4,  Sobieskiego 4a.

14. Podziękowania: Ks. Piotrowi Odziemczykowi - kanclerzowi Kurii Metropolitalnej w Warszawie za nauki rekolekcyjne i modlitwę. Paniom na kuchni za troskę i pracę na kuchni, siostrom zakonnym, szafarzom i ministrantom, zespołowi dziecięco-młodzieżowemu „Frajda” i  wszystkim wam parafianom, przyjaciołom…
                                                                                     
CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
15 marca 2015
1. Dziś – czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą radości, od pierwszych słów antyfony mszalnej na wejście: „Raduj się, Jerozolimo”. Powodem tej radości jest zbawienie  w Chrystusie. Uczyńmy wszystko aby z niego w pełni skorzystać.

2. Jutro 16 dzień miesiąca modlitwy za wstawiennictwem  św. Jana Pawła II. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00–Adorację Naśw. Sakramentu, modlitwy za przyczyną św. Jana Pawła i ucałowanie relikwii naszego patrona . Możemy napisać prośby i podziękowania za przyczyną świętego papieża. Kartki są przygotowane i wyłożone  na szafce z gazetami.

3. W środę o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia

4. W czwartek (19 marca) przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona i opiekuna Kościoła, patrona ojców, a także wielu z nas noszących jego imię od chrztu i bierzmowania. Msze Święte  w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 17.00
Na Mszę Świętą o godz. 17.00 przyjmujemy intencje na Mszę św. zbiorową za Józefów i Józefy (za żywych i zmarłych) oraz serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, przyjaciół i znajomych- będzie uroczyste wniesienie Relikwii Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki i rozpoczęcie Rekolekcji Wielkopostnych, które będą trwały do Niedzieli (22 marca). Program Rekolekcji jest wywieszony na tablicach ogłoszeń i stronie internetowej naszej Parafii.  program rekolekcji

5. Zapraszamy na Nowennę do św. Józefa, każdego dnia na Mszy św. o godz. 17.00

6. Przypominamy o: Drodze Krzyżowej w piątek (wyjątkowo z racji rekolekcji) – dla dzieci   o godz.  16.15 i dla dorosłych i młodzieży  o  godz. 18.15  i Gorzkich Żalach  w niedziele o godz. 16.30.

7.  Intencje Mszalne na ten tydzień są wywieszone na tablicy ogłoszeń.

8. Prasa Katolicka: „ Niedziela” , „Gość Niedzielny”

9.  U siostry w zakrystii lub do puszki przy wejściu do kościoła (z napisem na kwiaty) można złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu. Bóg zapłać za dotychczasowe ofiary.

10. Bóg zapłać Paniom: Teresie, Marcie, Iwonie za trud zbierania ofiar i wszystkim ofiarodawcom za pomoc.  Dziękujemy rodzinom z ulic:  PCK 21,  Chmielna 3a, Okrzei 16, Okrzei 20

11. W najbliższy piątek (20 marca) z racji rekolekcji - narzeczonych zapraszamy na konferencje przedmałżeńską  do kościoła na  Mszę św. i naukę rekolekcyjną (w ramach konferencji) o godz. 19.00.

12. W przyszłą Niedzielę (22 marca) na Mszy św. o godz. 12.00 wystąpi Chór Ziemi Zamojskiej „Contra”. Chór, brał udział w wielu festiwalach i koncertach w  naszym kraju i za granicą.

13. Wychowankowie Domu Dziecka w Krasnymstawie (nasi sąsiedzi) bardzo proszą o wsparcie na wyjazd wakacyjny poprzez zakup własnoręcznie zrobionych kartek i ozdób świątecznych w ramach kiermaszu organizowanego przez dzieci w dniach:  20 marca (piątek) i 22 marca (niedziela). Kiermasz prowadzony będzie przez wychowawców  i dzieci przed i po każdej Mszy św. przed wejściem do kościoła.  Bóg zapłać  za pomoc!

14. Zapowiedzi Przedślubne: mamy dwie zapowiedzi pierwsze – zapowiedzi są wywieszone na tablicy ogłoszeń!

15. Wielkie podziękowania składamy wszystkim siostrom, braciom i młodzieży- ludziom Dobrej Woli - za pomoc, ofiarowany czas i siły  w zbiórce żywności dla biedniejszych  i ubogich prowadzonej przez  Caritas w biedronkach  w miniony piątek i sobotę . Bóg zapłać!
                                                                                     
TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
8 marca 2015

1. Dziś – trzecia niedziela Wielkiego Postu. Liturgia słowa przypomniała nam dekalog oraz prawdę o ukrzyżowaniu i zmartwychwstaniu Pana Jezusa. W misterium paschalne Chrystusa włącza nas sakrament chrztu św., który zobowiązuje nas do zachowywania przykazań Bożych.

2. Dziś przypada Dzień Kobiet. W modlitwie wiernych poleciliśmy je Panu Bogu, a po zakończeniu Mszy Świętej postarajmy się, by był to dzień pełen radości i miłości.

3. W ramach naszego przygotowania do Świąt Wielkanocnych i odnowienia przymierza chrzcielnego z Bogiem odbędą się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne w dniach: 19.03 – 22.03. 2015 (od czwartku do Niedzieli) Nauki rekolekcyjne wygłosi Ks. Piotr Odziemczyk – kanclerz Kurii Metropolitalnej Warszawskiej. Program rekolekcji będzie wywieszony w gablotce przykościelnej i zamieszczony na stronie internetowej parafii.
Spowiedź rekolekcyjną zaplanowano na dzień 21 marca tj sobota… Serdecznie zapraszamy do udziału w rekolekcjach.

4. Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach pasyjnych w Niedziele – Gorzkie Żale o godz. 16.30, w Piątek – Droga Krzyżowa – z udziałem dzieci o godz. 16.30  i po Mszy św. o godz. 17.00 (ok. 17.45) – dla dorosłych i młodzieży. Zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Pocieszenia, także do lektury Pisma Świętego, książek religijnych i prasy katolickiej, rozprowadzanej w naszej parafii. Polecamy: „Niedzielę”, „Gościa Niedzielnego”, Rycerza Niepokalanej”. Uczyńmy to w trosce o pogłębienie naszej wiary i przyjaźni z Bogiem.

5. Intencje Mszalne na ten tydzień są wywieszone na tablicy ogłoszeń.

6. W zakrystii u siostry lub do skarbonki przy wyjściu z kościoła (z napisem na kwiaty) można złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu. Bóg zapłać za dotychczasowe ofiary!

7. Zapraszamy  narzeczonych na Konferencje przedmałżeńskie   w  piątek o godz. 19.00

8. Zapraszamy dorosłych i młodzież na katechezy: Dzisiaj  i w środę o godz. 18.00 i w piątek o godz. 19.00 – w sali katechetycznej

9. Bóg zapłać Pani Annie za trud zbierania ofiar i wszystkim ofiarodawcom za wsparcie. Dziękujemy rodzinom z ulic: Okrzei 30,
Bóg zapłać Państwu Urszuli i Lechosławowi za ofiarę 1000 zł na nasz kościół.
                                                                                     
DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
1 marca 2015

1. Dzisiejszą, drugą niedzielę Wielkiego Postu, nazywamy niedzielą Przemienienia Pańskiego ze względu na proklamowaną dziś perykopę ewangeliczną o tym wydarzeniu. Modlimy się dziś za misje i misjonarzy posłanych do narodów i wspieramy ich ofiarami składanymi do puszek przed kościołem.

2. W środę przypada święto św. Kazimierza, królewicza. Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 17.00, a następnie – Msza Święta wieczorna. Piszemy na kartkach prośby i podziękowania do Matki Bożej

3. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
Pierwszy Czwartek – Adoracja w ciszy od 15.00 – 17.00  a po Mszy św. o godz. 17.00 – Godzina Święta – Adoracja wspólna- Zapraszamy
Spowiedź święta w pierwszy piątek  rano  o 6.30  i  od godz.16.00.
Msze Święte wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa – w pierwszy piątek o godz. 7.00 i 17.00. Kapłani wyruszą z posługą sakramentalną do chorych w piątek i sobotę  po godz. 10.00.  Nadzwyczajni szafarze Komunii Świętej mogliby zanosić  Komunię Świętą chorym w niedzielę. Chętne rodziny i opiekunów chorych prosimy o zgłoszenie w zakrystii lub kancelarii parafialnej adresy chorych.
Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny  w intencji sióstr i braci z Kółek Różańcowych– w sobotę  o godz. 9.00 – połączona ze zmianą tajemnic Różańcowych. Odmawianie cząstki różańca – 30 minut przed Mszą Świętą wieczorną.

4.  U siostry w zakrystii lub do skarbony przy wejściu do kościoła (po prawej stronie) można złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.  Bóg zapłać!

5. Ofiary złożone do skarbonek zostaną przekazane potrzebującym przed świętami wielkanocnymi.

6. Zachęcamy do uczestnictwa w Gorzkich Żalach – niedziele Wielkiego Postu - o godz. 16.30 i Drodze Krzyżowej w piątki Wielkiego Postu o godz. 16.30 – z udziałem dzieci i o 17.45 (po Mszy św. o 17.00) – dla dorosłych i młodzieży Oraz do spełniania innych czynów pokutnych, a także do podejmowania starań mających na celu zyskiwanie odpustów zupełnych.

7. Konferencje dla Narzeczonych w piątki o godz. 19.00 w sali katechetycznej na plebanii.

8. Zapraszamy na katechezy dla  dorosłych i młodzieży w niedziele i środy o godz. 18.00 i w piątki o godz. 19.00

9. Bóg zapłać Paniom  Ewie, Annie i Panu Henrykowi za trud zbierania ofiar i pomoc i wszystkim ofiarodawcom za wsparcie. Dziękujemy rodzinom z ulic: Okrzei 18, Okrzei 24, Okrzei 29, Okrzei 27, Sobieskiego 10,  Głowackiego 4, Mickiewicza 3, Chmielna 3, PCK 27

10. Dzisiaj wspominamy i modlimy się za Żołnierzy Wyklętych, natomiast w czwartek (5 marca) o godz. 17.00 w Krasnostawskim Domu Kultury odbędzie się koncert poświęcony Żołnierzom Wyklętym – Zapraszamy!

11. Można  honorowo oddać krew  w czwartek (5 marca) w Urzędzie Gminy Krasnystaw w godzinach: 8.30 – 12.00

12. W środę (4 marca) o godz. 18.30 spotkanie z Radą parafialną

13. Rekolekcje Wielkopostne w tym roku będą wyjątkowo w dniach: początek 19 marca (czwartek) o godz. 17.00, piątek, sobota i niedziela (22 marca). W czasie Rekolekcji nasza Parafia otrzyma (na stałe) Relikwie Bł. Księdza Jerzego Popiełuszki.
                                                                                     
PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
22 lutego 2015
1. Dziś – pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Ma ona charakter chrzcielny, pokutny i pasyjny. W okresie Wielkiego Postu katechumeni przygotowują się do przyjęcia sakramentu chrztu świętego. Natomiast my przez pokutę, uczestnictwo w Eucharystii, nabożeństwach pasyjnych i rekolekcjach przygotowujemy się do odnowienia obietnic chrztu świętego w Wigilię Paschalną.

2. Dziś kończą się rozpoczęte w Środę Popielcową kwartalne dni modlitw o ducha pokuty, ale czas pokuty Kościoła trwa nadal. Przypomnijmy sobie w tym miejscu przepisy Kościoła dotyczące dni pokuty i praktyk pokutnych:
•    Wszyscy wierni, każdy na swój sposób, obowiązani są na podstawie prawa Bożego czynić pokutę. Żeby jednak wszyscy przez wspólne zachowanie pokuty złączyli się między sobą, zostają nakazane dni pokuty, w które wierni powinni modlić się w sposób szczególny, wykonywać uczynki pobożności i miłości, podejmować akty umartwienia siebie przez wierniejsze wypełnianie własnych obowiązków, zwłaszcza zaś zachowywać post i wstrzemięźliwość;
•  W Kościele dniami i okresami pokuty są poszczególne piątki całego roku i czas Wielkiego Postu. W okresie Wielkiego Postu katolik nie powinien brać udziału w hucznej zabawie ani jej urządzać. Wstrzemięźliwość od spożywania mięsa należy zachowywać we wszystkie piątki całego roku, chyba że w danym dniu przypada uroczystość. Natomiast wstrzemięźliwość i post obowiązują w Środę Popielcową oraz w Wielki Piątek;
•  Prawem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14. rok życia aż do śmierci, prawem zaś o poście są związane wszystkie osoby pełnoletnie, czyli te, które ukończyły 18. rok życia aż do rozpoczęcia 60. roku życia;
• Dla słusznej przyczyny ksiądz proboszcz może dyspensować od obowiązku zachowania pokuty lub wstrzemięźliwości od spożywania mięsa, albo dokonać zamiany tego obowiązku na inne uczynki pobożne. Trzeba się jednak zwrócić do niego w tej sprawie osobiście, telefonicznie . Władze kościelne nie zwykły udzielać dyspensy na Środę Popielcową i Wielki Piątek.

3. Za tydzień, w drugą niedzielę Wielkiego Postu przypada Dzień Modlitwy i Postu za Misjonarzy. Tego dnia będziemy zbierać do puszek ofiary na ogólnopolski Fundusz Misyjny.

4. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:
śp. Henryk Szyszka  z ul. Chmielnej 3A 
śp. Leszek Gilewski z ul. Sobieskiego
Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”

5. Dzisiejsza taca na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie a ofiary do puszek na Jałmużnę Wielkopostną

6. Intencje Mszalne na ten tydzień są wywieszone na tablicy ogłoszeń.

7. Prasa Katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”

8. W piątki Wielkiego Postu o godz. 19.00 w sali katechetycznej – konferencje przedmałżeńskie dla narzeczonych

9.  Zapraszamy na Nabożeństwa Wielkiego Postu: Droga Krzyżowa w piątki – o godz  16.30 – z udziałem dzieci  i  o 17.45 – dla dorosłych  i  młodzieży.  Gorzkie Żale  -  w niedzielę – o godz. 16.30

10.  W przyszłą Niedzielę o godz. 12.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji Żołnierzy Wyklętych (w myśl intencji „Dziś powiemy o tych, o których się milczy”) i po Mszy św. będzie przemarsz na cmentarz na Groby Żołnierskie. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

11. Bóg zapłać Paniom: Janinie-Helenie, Danucie, Maryli, Iwonie za trud zbierania ofiar i pomoc i wszystkim ofiarodawcom za wsparcie. Dziękujemy rodzinom z ulic:  Chmielna 3A, Chmielna, Szkolna 7, PCK 21,  Okrzei 42, Okrzei 44, Okrzei 48, Sobieskiego 4A, Mickiewicza 4
                                                                                     
SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
15 lutego 2015
1. Dziś – szósta niedziela w ciągu roku, zakończenie nabożeństwa 40-godzinnego w naszej parafii – Nieszpory o godz. 16.30. Dzisiaj rozpoczynamy  48 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. W odpowiedzi na apel Komisji Episkopatu Polski ds. Trzeźwości zechciejmy podjąć dobrowolną abstynencję od alkoholu na okres Wielkiego Postu albo na dłuższy czas, dla ratowania ludzi uzależnionych od alkoholu i odnotujmy tę decyzję w parafialnej Księdze Trzeźwości, wyłożonej na Ołtarzu bocznym.  Zachęcamy do włączania się w szeregi Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.  

2. W najbliższą środę (18 lutego) –  Środa Popielcowa – rozpoczniemy okres Wielkiego Postu, czyli czas 40-dniowego przygotowania paschalnego, a zarazem okres pokuty w Kościele a także czas Komunii Świętej wielkanocnej. W Środę Popielcową rozpoczną się także kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Msze Święte, połączone z posypaniem głów popiołem na znak podjęcia pokuty za grzechy, celebrowane będą o godz. 7.00, 9.00, 17.00 – Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia. Ofiary   na tacę w Środę Popielcową będą przeznaczone na cele charytatywne Kościoła.

3. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych i post ścisły, nazywany inaczej ilościowym. Polega on na tym, że wierny tylko raz je do syta, a dwa razy lekko się posila. Prawem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14 rok życia aż do śmierci, prawem zaś o poście ścisłym są związane wszystkie osoby pełnoletnie czyli te które ukończyły 18 rok życia aż do rozpoczęcia 60 roku życia. Więcej na temat wstrzemięźliwości, postu i dni pokuty, powiemy w przyszłą niedzielę.

4. W piątki Wielkiego Postu – Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 16.30, dla młodzieży i dla dorosłych po Mszy św. o godz. 17.00  (ok.17.40)

5. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.30Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a po tym nabożeństwie – Msza Święta. Gorąco zachęcamy parafian do licznego udziału w drodze krzyżowej i gorzkich żalach oraz zyskiwania przywiązanego do nich odpustu zupełnego.

6.  Intencje Mszalne na ten tydzień są wywieszone na tablicy ogłoszeń.

7. Prasa Katolicka: „Niedziela” , „Gość Niedzielny”, „Rycerz Niepokalanej”

8.  Jutro  (16 lutego) – jak zawsze każdego 16 dnia miesiąca modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II – zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00  i na modlitwy za przyczyną świętego a po nich ucałowanie relikwii Jana Pawła II.  Kartki na pisanie próśb i podziękowań do św. Jana Pawła II są wyłożone na stoliku z gazetami.

9. W przyszłą Niedzielę (22 lutego) na Mszę św. o godz. 10.30 – zapraszamy dzieci klas III przygotowujących się do pierwszej  spowiedzi i pierwszej Komunii św. rodziców, rodzeństwo, rodziny.  Na tej Mszy św. dzieci odnowią Przyrzeczenia Chrzcielne (dzieci klas III przynoszą świece chrzcielne)  

10.  Od przyszłej Niedzieli (22 lutego) – zapraszamy na Katechezy dla młodzieży i dorosłych. Pierwsza Katecheza będzie w niedzielę (22 lutego)  po Mszy św. o godz. 17.00  (ok. godz. 18.00) w kościele.

11. Narzeczonych i wszystkich przygotowujących się do zawarcia Sakramentu Małżeństwa tym roku zapraszamy na konferencje przedmałżeńskie w piątki Wielkiego Postu.  Pierwsza konferencja będzie w piątek  (20 lutego)  o godz. 19.00  w Sali katechetycznej.
                                                                                     
PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
8 lutego 2015
1. Dziś – piąta niedziela w ciągu roku, kolejny dzień nabożeństwa 40-godzinnego. Zapraszamy na śpiewanie Nieszporów o godz. 16.30!

2. W środę (11 lutego) – wspomnienie Marii Panny z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. U nas Msza Święta dla chorych, cierpiących i osób w podeszłym wieku, starszych, połączona z udzielaniem Sakramentu Namaszczenia Chorych  o godz. 10.00. Pół godziny przed tą Mszą Świętą – okazja do spowiedzi św., gdyż sakrament namaszczenia chorych należy przyjmować w stanie łaski uświęcającej. Prosimy o pomoc w przywiezieniu, dotarciu chorych do kościoła i ich odwiezieniu do domów.

3. W sobotę – święto świętych Cyryla, mnicha, i Metodego, biskupa – patronów Europy. Przypomina nam ono obowiązek modlitwy za narody Europy, aby pozostały wierne swym chrześcijańskim korzeniom. Również w sobotę przypada wspomnienie św. Walentego, patrona osób chorych psychicznie i zakochanych. Starajmy się pamiętać o nich w modlitwie i codziennym postępowaniu nacechowanym życzliwością.

4. Za tydzień – szósta niedziela w ciągu roku i rozpoczęcie Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu. Na temat zobowiązań abstynenckich od alkoholu i Krucjaty Wyzwolenia Człowieka powiemy więcej w przyszłą niedzielę.

5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:
+ śp. Stanisława Kowalczyk z ul. Okrzei 18… Polećmy Ją miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek”.

6. Prasa katolicka: „Niedziela” , „Gość Niedzielny”

7. Intencje Mszalne na ten tydzień są wywieszone na tablicy ogłoszeń.  

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
•    10 II – św. Scholastyka, dziewica, siostra św. Benedykta z Nursji we Włoszech. Żyła na przełomie V i VI wieku (wspomnienie obowiązkowe);
•    14 II – św. Cyryl i Metody;
•    14 II – św. Walenty.

8. W przyszłą niedzielę (15 lutego) będziemy gościć w naszej parafii ks. Paweł Wierzchoś. Pracującego na Ukrainie w mieście Mikołajew niedaleko Krymu, a pochodzącego z naszej Diecezji – chcemy pomóc naszym misjonarzom, modlitwą i ofiarami.

9. Bóg zapłać Pani Marcie za trud zbierania ofiar i pomoc i wszystkim ofiarodawcom za wsparcie. Dziękujemy rodzinom z ulicy:  Okrzei 16,
Bóg zapłać za ofiary na Kościół: bezimienna z ul. Sobieskiego 7a – 100 zł, oraz na Kuchnię „Matki Teresy”: Pracownicy cmentarza – 500 zł,  Wspólnoty Neokatechumenalne – 300 zł
                                                                                     

CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
1 lutego 2015
1. Dziś – czwarta niedziela w ciągu roku, która wzywa nas do otwarcia się na głos przemawiającego do nas Boga.

2. Jutro – Święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane także świętem Matki Bożej Gromnicznej, a zarazem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.    Msze Święte w naszym kościele o godz: 7.00, 9.00, 17.00. Poświęcenie gromnic podczas każdej Mszy Świętej. Składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby klasztorów klauzurowych, których mieszkańcy ustawicznie modlą się w intencjach Kościoła i świata a więc także i za nas.

3. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
W  Pierwszy czwartek (5 lutego)– Adoracja w ciszy od godz. 15.00 – 17.00.  Po Mszy św. o godz. 17.00 -  Godzina święta – do godz. 19.00  
W Pierwszy piątek  (6 lutego) -  Msze Święte wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa –  o godz. 7.00  i 17.00.  Spowiedź św. w pierwszy piątek- rano pół godziny przed Mszą Świętą  i wieczorem od godz  16.00.  Wyjazd kapłanów do chorych z posługą sakramentalną w piątek i w sobotę  od godz. 10.00.
Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny – w intencji Kółek Różańcowych i Czcicieli Różańca św. w sobotę (7 lutego) o godz. 9.00. Odmawianie cząstki różańca – 25 minut przed Mszą Świętą wieczorną.

4. Zapraszamy dzisiaj na śpiewanie Nieszporów o godz. 16.30

5. Zakończyliśmy wizytację duszpasterską parafii zwaną popularnie kolędą. Dziękujemy wszystkim, którzy nas przyjęli. Bóg zapłać za otwarte drzwi domów i mieszkań, za życzliwość, gościnę i złożone ofiary. Postulaty wysuwane przez parafian przeanalizujemy na zebraniach Parafialnych Rady Duszpasterskiej i  podejmiemy stosowne działania.
Z woluntariuszami parafialnego oddziału Caritas omówimy nasze możliwości i sposoby pomocy rodzinom będącym w potrzebie. Osobom żyjącym w niesakramentalnych związkach małżeńskich, a pragnącym uregulować sprawy swojego sumienia obiecujemy jako wasi duszpasterze daleko idącą pomoc. Zainteresowanych zapraszamy na plebanię w godzinach otwarcia kancelarii.
Wszystkich mieszkańców naszej parafii, zarówno tych, którzy nas przyjęli po kolędzie, jak i tych, u których drzwi zastaliśmy zamknięte, obejmujemy modlitwą.
Ofiarujemy za was Msze Święte, które odprawimy w Pierwszy czwartek (5 lutego) i  Pierwszy Piątek (6 lutego) o godz. 7.00 .

6. Intencje Mszalne na ten tydzień są wywieszone na tablicy ogłoszeń.

7. Prasa Katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, ” Mały Gość Niedzielny”

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
•    3 II – św. Błażej, biskup Sebasty w Armenii i męczennik z IV wieku (wspomnienie obowiązkowe);
•    5 II – św. Agata, dziewica i męczennica z czasów cesarza Decjusza (wspomnienie obowiązkowe);   
•    6 II – święci męczennicy japońscy Paweł Mika i Towarzysze z XVI wieku (wspomnienie obowiązkowe).

8.   W piątek (6 lutegosiostra Dorota – katechetka obchodzi imieniny zapraszamy tego na Mszę św. w jej intencji o godz. 17.00
                                                                                     
TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
25 stycznia 2015

1. Dziś – trzecia niedziela w ciągu roku, zakończenie Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan i Światowy Dzień Chorych na Trąd. Kończy się Tydzień Ekumeniczny, ale nie kończy się nasza troska o jedność wyznawców Chrystusa. W dalszym ciągu musimy pogłębiać swoją wiarę, modlić się o jedność i pełnić czyny chrześcijańskiego miłosierdzia również w odniesieniu do braci odłączonych. Trędowatym starajmy się pomagać przez modlitwę i ofiary składane na cele misyjne Kościoła.

2. Jutro – XV Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce. Islam, tak jak chrześcijaństwo i judaizm, zalicza się do religii monoteistycznych, to znaczy religii uznających tylko jednego Boga. Módlmy się, aby w przyszłości nie dochodziło na świecie do wojen na tle religijnym.

3. Spotkanie pielgrzymów udających się do Grecji śladami św. Pawła w dniach: 24.04.2015 – 3.05.2015  odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 17.00 w sali katechetycznej na plebanii. Zapraszamy!

4. Dzisiaj ofiarami do puszki wspomagamy Archidiecezjalne Studium Organistowskie w Lublinie. Bóg zapłać za ofiary!

5. W tym tygodniu zakończymy wizytację duszpasterską w parafii, nazywaną inaczej kolędą. Jako wasi duszpasterze podzielimy się z wszystkimi spostrzeżeniami z kolędy w najbliższą niedzielę. A teraz podajemy porządek ostatnich dni kolędy:  

Poniedziałek   (26 stycznia) od godz. 15.30 – ul. Okrzei 29
Wtorek      (27stycznia) od godz.15.30- ul. Okrzei 15, Głowackiego1, Sobieskiego 4a, Sobieskiego 14
Środa   (28 stycznia)  od godz.  15.30  - ul. Mickiewicza 3,  PCK 10 , PCK 26, PCK 28
Czwartek (29 stycznia) – kolęda w Domu Dziecka           
Piątek (30 stycznia) od godz. 15.30 i sobota (31 stycznia) od godz. 9.00 Uzupełnienia  (parafianie, którzy nie mogli przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie – byli przeszkodzeni a teraz chcieliby przyjąć kapłana) – prosimy zgłosić adresy i godzinę w zakrystii lub kancelarii.

6. W przyszłą niedzielę – rozpoczęcie nabożeństwa 40-godzinnego w naszej parafii, które będzie trwało przez trzy kolejne niedziele. Porządek Adoracji Najświętszego Sakramentu o godzinie 16.30

7. Intencje Mszalne na ten tydzień są wywieszone na tablicy ogłoszeń

8. Prasa Katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:
śp. Helena Żelisko
śp. Eugeniusz Rogowski
Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek”.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
•    26 I – święci Tymoteusz i Tytus, biskupi, uczniowie i pomocnicy św. Pawła Apostoła, do których skierował on listy zwane „pasterskimi” (wspomnienie obowiązkowe);
•    27 I – bł. Jerzy Matulewicz, biskup, z pochodzenia Litwin, który żył na przełomie XIX i XX wieku, odnowił Zgromadzenie Księży Marianów i założył dwa zgromadzenia żeńskie (wspomnienie obowiązkowe);
•    28 I – św. Tomasz z Akwinu, prezbiter i doktor Kościoła, dominikanin, który żył w XIII wieku i dał mocne podstawy pod rozwój filozofii chrześcijańskiej i teologii (wspomnienie obowiązkowe);
•    31 I – św. Jan Bosko, prezbiter, z pochodzenia Włoch, który żył w XIX wieku i poświęcił wszystkie swoje siły sprawie wychowania młodzieży. W tym celu założył dwa zgromadzenia zakonne (wspomnienie obowiązkowe).
Niech ich przykład i modlitwa pociągają nas do zaangażowania się w sprawy Kościoła.
                                                                                     
DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
18 stycznia 2015
1. Dziś – jak słyszeliśmy już we wprowadzeniu do liturgii – przeżywamy drugą niedzielę w ciągu roku a zarazem Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy i rozpoczynamy (107.) Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Powyższe obchody uświadamiają nam obowiązek stałej troski o imigrantów i emigrantów, a także o jedność wyznawców Chrystusa.

2. W środę 21 stycznia będziemy obchodzić Dzień Babci, a w czwartek   22 styczniaDzień Dziadka. Kierując się wiarą, okazujmy im szacunek, wdzięczność i chętną pomoc. Swoimi modlitwami obejmijmy ich wszystkich, zarówno żyjących, jak i zmarłych.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.00. Na wspólną modlitwę zapraszamy kochane Babcie, drogich Dziadków oraz wszystkich, którzy chcą im okazać swoją miłość i wdzięczność.

4. Za tydzień – ostatnia niedziela stycznia a zarazem Światowy Dzień Chorych na Trąd i zakończenie Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

5. Porządek kolędy w tym tygodniu:
Poniedziałek   od godz.  15.30 - ul. Sobieskiego 10
Wtorek           od godz.   15.30 - ul. Chmielna 5
Środa             od  godz.  15.30 - ul. Mickiewicza 4, Okrzei 30, Okrzei 32
Czwartek        od godz.  15.30 - ul. Chmielna 3, Chmielna 3a
Piątek             od godz.  15.30 - ul. Szkolna 7
Sobota           od godz.     9.00 - ul. PCK 25

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:
śp. Jarosława Dubaj
śp. Franciszka Warchulska
śp. Stanisława Drzazga 
Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
•    21 I – św. Agnieszka, dziewica i męczennica, która poniosła śmierć za wiarę w Chrystusa około 305 roku, patronka dzieci, panien i ogrodników (wspomnienie obowiązkowe);
•    24 I – św. Franciszek Salezy, biskup i doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej, który żył na przełomie XVI i XVII wieku (wspomnienie obowiązkowe).
Niech wszyscy, którzy uciekają się do nich w potrzebie, doświadczą błogosławionych skutków ich orędownictwa u Boga.

7.  Intencje Mszalne na ten tydzień są wywieszone na tablicy ogłoszeń.

8. Prasa Katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”

9. Bóg zapłać wszystkim za pomoc, wsparcie finansowe naszej Parafii. Ofiary, które składamy z racji wizyty duszpasterskiej są przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z malowaniem kościoła wewnątrz, malowaniem zewnątrz kaplicy cmentarnej  i dalszym etapem prac związanych z ogrodzeniem cmentarza.

10. Dzisiaj spotkanie z małżonkami, którzy chcieliby wzmacniać swoją wiarę, doświadczyć życie we wspólnocie włączyć się w krąg Domowego Kościoła zapraszamy na spotkanie po Mszy św. o godz. 17.00 do salki w Kuchni „Matki Teresy”.

11. Spotkanie pielgrzymów udających się do Grecji śladami św. Pawła Apostoła odbędzie się w przyszłą niedzielę (25 stycznia) po Mszy św o  godz. 17.00 w sali katechetycznej na plebani. Przynosimy zaliczkę i swoje dane osobowe.
                                                                                     
ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO
11 stycznia 2015
1. Dzisiejsza niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia w liturgii Kościoła rzymskokatolickiego. Chociaż zgodnie z polską tradycją kolędy będziemy śpiewać aż do 2 lutego, to jednak już jutro w liturgii rozpocznie się tzw. okres zwykły – część I – przed Wielkim Postem, przypominający i uobecniający w liturgii publiczną działalność Pana Jezusa.

2. Przez cały tydzień od jutra do soboty będziemy gromadzić się w kościele na czuwanie i modlitwę przy Krzyżu Trybunalskim i Relikwiach Krzyża św.  Msza Święta  o godz. 17.00 a po Niej - wspólne czuwanie  prowadzone przez różne Wspólnoty parafialne a póżniej modlitwy w ciszy (osobiste) do godz. 20.00 – zakończone Apelem Jasnogórskim. Każdego  dnia  będziemy modlić się w różnych intencjach Kościoła i każdy dzień ma swoje hasło i temat. Wszystkie informacje mamy w naszych zaproszeniach.  

3. W sobotę (17 stycznia) o godz. 17.00 – Mszę św. na pożegnanie Relikwii Krzyża św. będzie sprawował Ks. Biskup, udzieli naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania i po Mszy św. uroczyste przekazanie Krzyża Świętego do parafii w Siennicy Nadolnej. Na Mszę św. o godz. 17.00  zapraszamy wszystkich parafian (przynieśmy świece lub lampiony)   

4. Za tydzień – trzecia niedziela w ciągu roku, Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy oraz rozpoczęcie Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

5. Porządek kolędy w tym tygodniu (wywieszony na tablicach ogłoszeń)

6. Intencje Mszalne na ten tydzień są wywieszone na tablicy ogłoszeń

7. Prasa Katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM

• 17 I – św. Antoni, opat i pustelnik, który pociągnął za sobą wielu uczniów i podtrzymywał na duchu chrześcijan prześladowanych za wiarę przez cesarza Dioklecjana. Jego opiece polecamy przede wszystkim sobotnich solenizantów.

8.  W przyszłą niedzielę (18 stycznia) będziemy gościli: na Mszy św. o godz. 10.30 – będą Jasełka w wykonaniu dzieci z Domu Dziecka w Tuligłowach a na Mszy św. o godz. 12.00 – będzie śpiewał Chór z Krasnostawskiego Domu Kultury.

9.  Pierwsze spotkanie pielgrzymów, którzy chcą pielgrzymować do Grecji będzie w niedzielę  (25 stycznia) o godz. 18.00  w Sali katechetycznej na plebanii.

10. Dziękujemy Ekipie Ewangelizatorów za wspólną modlitwę, za trud przeprowadzenia Rekolekcji Ewangelizacyjnych, za pomoc w wybraniu Pana Jezusa za naszego Pana i Zbawiciela.  Bóg zapłać: O. Mirosławowi Bieleckiemu Opiekunowi Ogniska „Światła i Miłości” w Kaliszanach i duszyczkom: Grażynie, Renacie, Ewie, Joannie i Januszowi - małżonkom, oraz  Asi Z.

11. Dziękujemy Paniom na kuchni za wielką pracę w przygotowaniu posiłków, trud i pomoc w naszych rekolekcjach ewangelizacyjnych.

12. Bóg zapłać za ofiarę bezimienną i 100 zł na potrzeby naszego Kościoła.
                                                                                     
DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM
4 stycznia 2015
1. Dziś – druga niedziela po Narodzeniu Pańskim. W dalszym ciągu pochylamy się nad tajemnicą wcielenia Słowa Bożego i Narodzenia Zbawiciela. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po każdej Mszy Świętej zapraszam do adoracji Najświętszego Sakramentu. Pozostały porządek służby Bożej bez zmian.

2. We wtorek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana popularnie świętem Trzech Króli, misyjny Dzień Dzieci, a zarazem Dzień Diecezjalnego Dzieła Misyjnego. W Kościołach Wschodnich tego dnia jest obchodzona wigilia Bożego Narodzenia. U nas porządek Mszy Świętej i nabożeństw – jak w każdą  niedziele w ciągu roku. Błogosławieństwo kredy i kadzidła – po każdej Mszy św.  Ofiary na tacę na potrzeby misyjne Kościoła.

Orszak Trzech Króli- początek u nas  (w kościółku) o godz. 12.00  a po Mszy św. Orszak kolędowy przejdzie ulicami Krasnegostawu do Rynku, gdzie będzie Hołd dzieciątku Jezus i dalsze kolędowanie.

3. Za tydzień będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego i zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego.

4. Dzisiaj gościmy w naszej parafii ekipę ewangelizacyjną na czele z Ks. Mirosławem Bieleckim – ojcem duchownym w Kaliszanach, która pomagać nam będzie w rekolekcjach ewangelizacyjnych od „Ogniska Światła i Miłości”8 stycznia 2015 (czwartek) – 11 stycznia 2015
(niedziela). Program rekolekcji mamy na zaproszenach, które roznieśliśmy do naszych domów i na tablicach ogłoszeń.

6. Porządek wizyty duszpasterskiej 
 Poniedziałek - 5.01.2015 od godz. 15.30 – ul. Okrzei 27
 Środa - 7.01.2015  od godz. 15.30 – ul. PCK 27

Na czas rekolekcji ewangelizacyjnych przerywamy wizytę duszpasterską - do poniedziałku (12 stycznia). Dalszy program wizyty na tablicach ogłoszeń i na stronie internetowej naszej parafii.

7. Dzisiaj ofiary na tacę przeznaczamy na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie.

8. Ofiary do puszek to nasza pomoc dla półtorarocznego Jasia Karwowskiego – chorego na raka oka, potrzebna jest operacja i to w USA . Bóg zapłać za pomoc i wsparcie.

10. Bóg zapłać za ofiary na nasz Kościół.  Przyjaciele z ul. Stokowej –
100zł,  P. Marcin Atras – 100zł, bezimienna- 300zł   z ul. Okrzei 26,
                                                                                     
1. W poniedziałek (29 grudnia) w naszej parafii rozpoczniemy wizytę duszpasterską, zwaną popularnie kolędą. Celem liturgicznym kolędy jest błogosławieństwo rodzin i domów, zaś celem duszpasterskim będzie w tym roku ożywienie wiary i uczestnictwa we Mszy św. Na kolędę należy przygotować: stół nakryty białym obrusem, krzyż, dwie świece, Pismo Święte i wodę święconą. Jednak najważniejszą rzeczą będzie obecność wszystkich członków rodziny w domu w czasie kolędy, o co serdecznie prosimy, jeśli to będzie możliwe do zrealizowania.

Porządek kolędy: 
Poniedziałek  (29 grudnia)  od godz. 15.30 - Okrzei 16,
Wtorek          (30 grudnia)  od godz.  15.30 - Okrzei 18,
Środa           (31 grudnia)   od godz. 9.00 - Okrzei 24, Okrzei 26,
                                                                                                Okrzei 28    
4. Niech radość z Narodzenia Pana Jezusa towarzyszy wam i waszym rodzinom dziś i w dniach odwiedzin duszpasterskich.
Podziękowania:
Za ofiarowane choinki: P. Stanisławowi Sałamacha, P. Tadeuszowi Pastuszakowi
Za przywiezienie choinek: P. Mirosławowi Bojarskiemu
Za pomoc w wycince Państwowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie
Za umocowanie choinek w kościele  i za dekorację kościoła i wykonanie  szopki na zewnątrz: Panom Waldemar Wójcik, Franciszek Patejuk, Henryk Chruściel, Henryk Koper, Zbigniew Kwiatkowski, Marian Mazurek,  Piotr Kukiełka, Mirosław Bielski  
Za dekorację kościoła, ustrojenie choinek, ołtarzy, za wykonanie szopki: Siostrze zakrystiance – Siostrze Barbarze oraz P. Iwonce Borzęckiej za wielką pomoc
Dziękuję wszystkim, którzy pomogli biednym i uboższym: Księżom  Proboszczom i wiernym  z parafii, którzy ofiarowali produkty żywnościowe i płody rolne – dziękujemy wiernym  z parafii:  Orchowiec,  Wierzchowiska k/Piask ,  Żulin,  Stężyca
Dziękuję: Piekarni Państwa Włoch, Piekarni z Łopiennika, P. Janinie Tymickiej,  P. Romanowi Wójtowicz z Rońska, P. Barbarze Sawickiej, P. Majewskiemu z Łopienika.
Dziękuję: Młodzieży z II LO C.K. Norwida i P. Piotrowi Zielińskiemu
Dzieciom z  kl II A ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Krasnymstawie  i wychowawczyni P. Renacie Kwiecień
Dzieciom ze Szkoły Podstawowej w Siennicy Nadolnej  i wychowawczyni  P. Beacie Wrońskiej
Dziękuję  za pomoc finansową:  Państwu Dorocie i Sławomirowi, Firmie „Kartonex”, Panu Mariuszowi, Paniom: Dorocie z ul. Okrzei 26, i  Annie z ul. Chmielna 5,  Czesławie z ul. PCK
___________________________________________________